Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 8 z 25 PierwszyPierwszy ... 34567891011121318 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 250

Wątek: Wybór sprzętu Foto. HELP

User190
    Guest

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    400D klepnięty - właściwie to aparat dla mojej lubej, ale ja pewnie też będę z niego nagminnie korzystał
    Dziękówka za pomoc

Carbon cup holder
    Awatar trosiek
    Podziękowania

Domyślnie

podłączę się do tematu: co z lustrzanek polecacie do 1300 max. 1400 zł? Patrzyłem na nikona d40 (ok 1100zl w jednym ze sklepów w moim miescie) i na canona 350d i szczerze mówiąc wolałbym, tego drugiego ale z drugiej strony to do nikona mógłbym może dokupić jeszcze jakiś obiektyw drugi (albo samo body+inny obiektyw). Również sony alpha 200 zwróciła moją uawgę. Ale nie wiem jak z obiektywami do niej. Zdjęcia będę robić najprawdopodobniej krajobrazom, różnym imprezom w szkole (nie dyskotekom), ale też makro czasem no i zdjęcia nocne. I nie jestem profesjonalnym fotografem btw. to co sądzicie o olympusach i samsungach jako lustrzankach?

Edit: może coś takiego http://www.ceneo.pl/1177901 (mam fotojokera w mieście) + jakiś niezbyt drogi obiektyw tak żeby się w 1100zł zamknęło? a resztę wydać na torbę, statyw i może jakieś filtry
    Ostatnio edytowane przez trosiek ; 28-07-08 o 08:31
    Every visual creative work is a manifestation of the character of the designer. It is reflection of his knowledge, his ability and his mentality
    Brockmann

Carbon cup holder
    Awatar trosiek
    Podziękowania

Domyślnie

pomoże ktoś? jakieś opinie użytkowników nt. alphy a200?
    Every visual creative work is a manifestation of the character of the designer. It is reflection of his knowledge, his ability and his mentality
    Brockmann

Member
    Awatar Siepacz
    Podziękowania

Domyślnie

Co do nikona D40 to mimo że go nigdy nie używałem na podstawie opinii tych którzy mieli z nim styczność szczerze odradzam. Z tego co się orientuję po podpięciu do niego starszych obiektywów, czyli wszystkich podstawowych stałek Nikona nie będziesz miał AF ponieważ obiektywy te to stare konstrukcje które nie mają własnego silnika AF i muszą byc rozruszane z poziomu body czego D40 nie jest w stanie zrobić. Wygląda to mniej więcej w ten sposób jeśli coś źle przedstawiłem mam nadzieję że ktoś mnie poprawi:P Co do Sony to wystarczy trochę pogooglać, np. pierwsze z brzegu http://www.fotoellite.pl/forum/forumdisplay.php?fid=70 ;] Sporo opinii użytkowników tego aparatu znajdziesz też na http://optyczne.pl/index.html?aparat...zukaj=Wyszukaj , mam nadzieję że trochę pomogłem.

Carbon cup holder
    Awatar trosiek
    Podziękowania

Domyślnie

właśnie też to znalazłem z d40, że nie ma śrubokręta. A więc potem i obiektywy będą droższe bo z silniczkiem. Chyba jednak zdecyduję się na a200, nie ukrywam że też ze względu na dość atrakcyjną cenę. Teraz tylko kwestia obiektywu. Czym się kierować przy wyborze obiektywu? Skąd mam pewność że dany obiektyw będzie pasować do tego aparatu? I jeszcze coś - co to jest podgląd na żywo? tu chodzi o to, że mamy obraz na ekranie zdjęcia tak jak w kompaktach?
    Ostatnio edytowane przez trosiek ; 29-07-08 o 08:17
    Brockmann

Member
    Awatar Siepacz
    Podziękowania

Domyślnie

Musisz się dowiedzieć jaki bagnet ma a200 i tym się kierować. Wystarczy rzucić okiem na allegro i sprawdzić jak tam ma się sprawa z obiektywami. Sony dzieli wspólną półkę z Minoltą, zresztą ktoś na Optycznych napisał, że dla niego plusem jest to, że do a200 może zastosować szklarnię ze swojej starej Minolty. Zawsze możesz wysłać zapytanie do sprzedającego czy obiektyw który Cię interesuje jest w pełni kompatybilny z posiadanym body. Ot tak dla pewności. No i najlepiej zastanów się przed kupnem obiektywu co chesz fotografować i ile możesz przeznaczyć na sam obiektyw.

Carbon cup holder
    Awatar trosiek
    Podziękowania

Domyślnie

tak ze 300-350 zł bym chciał wydać na szkło. A fotografowałbym różne rzeczy - to co akurat się spodoba, jak będę na mieście z aparatem (napisałem dokładniej w poprzednich postach). Myślałem nad tym http://www.ceneo.pl/333544 obiektywem. Mam przed sobą katalog sony alpha a200 - jest tam zdjęcie zrobione tym obiektywem i muszę przyznać że jest bardzo ładne
    Brockmann

Member
    Awatar Siepacz
    Podziękowania

Domyślnie

Popatrzyłem na Allegro i w tym przedziale cenowym jakim dysponujesz nic lepszego nie dostaniesz, ewentualnie jakąś używkę. Jeśli nie przeszkadza Ci fakt że ten obiekty jest dość ciemny to zestaw który podałeś powinien na początek wystarczyć. Warto jednak przed kupnem popatrzyć na ceny osprzętu i jego dostępność żeby wiedzieć czy w razie chęci rozbudowy będziesz miał co kupić i za co kupić i wszystko dokładnie przekalkulować żeby potem sobie nie pluć w brodę.

Carbon cup holder
    Awatar trosiek
    Podziękowania

Domyślnie

a co warto dokupić do lustrzanki? jakieś filtry? np UV albo jakieś inne? Osłony przeciwsłoneczne? Może coś do makro?
    Brockmann

That's a Jewish name?
    Awatar dariusz
    Podziękowania

Domyślnie

jak poużywasz trochę, to będziesz dokładnie wiedział czego Ci brakuje.

Uprawnienia umieszczania postów