Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 9 z 25 PierwszyPierwszy ... 456789101112131419 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 250

Wątek: Wybór sprzętu Foto. HELP

Member
    Awatar Siepacz
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Filtr UV - głównie jako ochrona przedniej soczewki. Polaryzacyjny, ale to już droższy wydatek bo w okolicach co najmniej 150 zł. Akcesoria w zależności od potrzeb, zewnętrzna lampa błyskowa jeśli uznasz ją za przydatną lub niezbędną, statyw itp. Osłona przeciwsłoneczna na pewno nie zawadzi. Co do makro, tutaj najlepszym wyjściem byłby po prostu obiektyw makro ale to już niestety spory wydatek. Nie wiem jak jest w przypadku aparatów Sony ale niekiedy można dostać przejściówki odwrotnego mocowania obiektywu, to powinno umożliwić robienie zdjęć makro. Jednak jest to dość karkołomna metoda, nieraz praktykowałem ją z zenitem i trzymanym w ręce odwróconym obiektywem Można też zastosować przejściówkę do obiektywów z gwintem m42 i podczepić mieszek lub pierścienie makro. Ale na dłuższą metę to tylko półśrodki.

Carbon cup holder
    Awatar trosiek
    Podziękowania

Domyślnie

dzięki za odpowiedzi a co powiecie o obiektywie Tamron 28-105 F4-5,6?
    Every visual creative work is a manifestation of the character of the designer. It is reflection of his knowledge, his ability and his mentality
    Brockmann

Spammer
    Awatar illy
    Podziękowania

Domyślnie

pbase.com polecam bo jest duzo obiektywow i mozna zobaczyc jak wychodza zdjecia na roznych aparatach przy roznych przeslonach

Member
    Awatar colgatte
    Podziękowania

Domyślnie

Cześć.
    Przymierzam się do kupienia jakiegoś zooma i zastanawiam się nad takim szkłem: EF Canon 70-300 f/4-5,6 IS USM. Czy ktoś miał do czynienia z nim?
    Pozdrawiam
    blog - z podróży teraz, z ogólnych zmagań z fotografią wcześniej.
    cola na digarcie.

Member
    Awatar Siepacz
    Podziękowania

Domyślnie

Chyba najlepiej będzie przekopać to forum http://canon-board.info/forumdisplay.php?f=21 powinnaś coś znaleźć a jeśli nie to na pewno któs miał stycznosć z tym szkłem i odpowie Ci na nurtujące pytania:]

Spammer
    Awatar illy
    Podziękowania

Domyślnie

fajny tamron 70-200 2.8 wyszedl

Ex moderator
    Awatar tweety
    Podziękowania

Domyślnie

a co w nim fajnego?
    "Aby być wielkim, trzeba być kiedyś małym"
    "Jesteśmy murarzami na forum murarskim i rozmawiamy o krzywym murze." (Vorek)

Member
    Awatar latarnik
    Podziękowania

Domyślnie

Z tego co pamietam z szumu na canon-board, to:
    -niska cena
    -swiatlo 2.8
    -jakosc obrazu podobna do eLki 2.8

Carbon cup holder
    Awatar trosiek
    Podziękowania

Domyślnie

a co myślicie o obiektywie dodawanym do tej lustrzanki http://www.e-fotojoker.pl/product/ap...ron-80-210-mm/ ?

edit:
    a może poprostu kupić ten zestaw http://www.e-fotojoker.pl/product/ap...-z-ob-18-70mm/ i będzie dobrze? chodzi mi raczej o amatorską fotografię.
    Ostatnio edytowane przez trosiek ; 04-09-08 o 19:26

Member
    Awatar Siepacz
    Podziękowania

Domyślnie

Jeśli nie masz żadnych sprecyzowanych wymagań co do użytkowania sprzętu czyli nie planujesz zajmować się konkretnie np. fotografowaniem ptaków czy innych zwierząt itp. to polecałbym zestaw z szerokim obiektywem. Będzie bardziej uniwersalny, ten pierwszy startuję z ogniskową 80 mm, po cropie będzie to mniejwięcej 120 (albo coś koło tego nie wiem jaki mnożnik ma Sony) więc ogniskowa raczej portretowa. Szerokie szkło będzie poręczniejsze przy wszelkiej maści wycieczkach, wyjazdach itp. Jeśli chodzi o jakość obiektywów to cieżko mi się wypowiedzieć, nigdy nie miałem aparatu Sony w ręce ale zapewne nie ma szału, w końcu to szkła kitowe czyli dosć ciemnie i bez optycznych rewelacji. Ale do amatorskiego zastosowania na start powinny być ok.

Uprawnienia umieszczania postów