Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 25 12345611 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 250

Wątek: Wybór sprzętu Foto. HELP

Member

Podziękowania

Domyślnie Wybór sprzętu Foto. HELP

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam.

Mógłby mi ktoś doradzić jaki sprzęt kupić? Interesują mnie lustrzanki z canona lub nikona. Co do wyglądu i komfortu trzymania to oglądałem różne modele i z tego i tego mi leżą, nie wiem tylko jak wypadają w akcji

Mam do wydania 5,5k PLN (body + obiektyw/y).

Dodam, że będzie to moja pierwsza lustrzanka cyfrowa

Spammer
    Awatar illy
    Podziękowania

Domyślnie

A co chcesz focic. Bo jak robaczki i mrowki to trzeba ci macro obiektywow. Ja reporterka to szybkich szkiel, jak landskejpy to szerokich. Itd itp

Member

Podziękowania

Domyślnie

co do obiektywów, to na razie by mi spasował jakiś do portretów lub zoom

w ogóle czy na początek taki zoom wystarczy? czy trzeba szukać czegoś droższego?
    http://www.agito.pl/zmiennoogniskowe...911.32124.html

co do body to zastanawiam się nad:

- Nikon D80
    - Canon EOS 450D
    - Canon EOS 30D

ewentualnie

- Nikon D200
    - Canon 40D

tylko przy 2 ostatnich zostanie mniej na obiektyw

Jaki wybór był by najlepszy?

That's a Jewish name?
    Awatar dariusz
    Podziękowania

Domyślnie

w ogóle czy na początek taki zoom wystarczy? czy trzeba szukać czegoś droższego?
    http://www.agito.pl/zmiennoogniskowe...911.32124.html
    ta sigma jest tragiczna (no może przesadzam), do 200mm jest ok, potem siara. autofokus to typowy przykład wiertary, głośny i za cholere nie chce trafić.
    Ja, jakbym miał taką kwotę to bym kupił 5D i Tokinę 28-70 2,6-2,8 ATX-PRO na początek

Member
    Awatar latarnik
    Podziękowania

Domyślnie

A ja myślę, że za taką sumę wziałbym

30D + EF 50 1.4 + EF 28-135 IS USM
    albo 30D + EF 17-40 f4 L
    używane, w dobrym stanie

Tyle, że wybieram przez pryzmat mojej osoby i ów wybór podyktowany jest moimi potrzebami i preferencjami.

pzdrwm

Spammer
    Awatar illy
    Podziękowania

Domyślnie

30D + EF 17-40 f4 L
    dokladnie

ewentualnie jeszcze jakies jasne stalki do tego

Retired *********
    Awatar piksar
    Podziękowania

Domyślnie

zapomnij o 400, 450, 350D

Member
    Awatar latarnik
    Podziękowania

Domyślnie

Rzecz jest w tym, że nie kupujesz tak naprawdę aparatu, tylko system. Jeśli dysponujesz ograniczonymi środkami (u ciebie 5.5k), to lepiej kupić starsze body i lepsze szkła.

Korpusy się starzeją, a szkła - nie. Nie ma co lecieć na megapixele i inne bajery, kosztem kupowania gorszych szkieł.

Także tym bardziej zgadzam się z tym co mówi illy. Kup 30stkie, jedną L-kę + jakieś stałki, jak ci starczy. Kupuj od razu porządne szkła, zamiast później wymieniać...

'ola

Member
    Awatar kamilsien
    Podziękowania

Domyślnie

ja tam jestem zwolennikiem nikonow. uzywana d200 dostaniesz za 2600 zl. tylko no coz... nie jest to najlepszy z nikonow :P (wciaz sobie to wmawiam ) piekielnie pradozerny, wiec szykuj sie na grip. choc egronomia (zarowno body i gripu) warta ceny. osobiscie jestem przeciwnikiem canonow. nie trafiaja do mnie pod zadnym wzgledem (zwlaszcza po d3). moge ewentualnie dac rady, co do nikonow.

szczerze, kup cos z nizszej polki i zainwestuj w szkla. na co komu d200/300 skoro i tak nie wykorzysta nawet 70% jego mozliwosci. jezeli nie masz zamiaru wybierac sie na pustynie, to i d80 starczy (choc slyszalam o takich, co z tym korpusem przezyli 2 lata w Afryce i dalej smigal).

osobiscie uzywam d80 z tamronem 17-50/2.8, sigma 50/2.8 i jestem jak najbardziej zadowolona.

Spammer
    Awatar illy
    Podziękowania

Domyślnie

moge ewentualnie dac rady, co do nikonow.
    ta znowu swoje,
    zrob jakies zdjecie tym swoim nikonem lepsze od np. tweetiego, piksara czy innego Vorka i wtedy to uznam. Bo narazie gadasz gadasz a tej jakosci tego apartu nie widac (ze niby lepszy), oraz polecasz z gory przez ciebie skreslony aparat wymieniajac jego wady. Brawo

Batonx: Bierz 30D + 17-40L, sprzet ostry jak marzenie, mankamentow brak (uwielbiam 30D i nie zmienie go, chyba ze sie rozpadnie). Bateria dziala prawie caly czas (tak rzadko go laduje ze nawet ciezko okreslic ile czasu trzyma, na oko 5-7 imprez po 500 zdjec z lampa i bez). A obiektyw, co tu mowic, L to L. Jak cie biedzie stac to dokupisz jakies jasne stalki rzedu f1,8/1,4/1,2 a w przyszlosci np. C10-22, C70-200L i masz zestaw marzen niejednego canonowca No i lampa, ale to oczywiste. Dodam ze do 30D nie potrzebujesz gripa, bo jest slusznego rozmiaru, wagi, i ma normalne ulozenie przyciskow, czyli nawet jak robisz pionowe foty to masz wszystko pod reka. Pytania?

Strona 1 z 25 12345611 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów