Skocz do zawartości

Wybór sprzętu Foto. HELP


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 249
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie przeszkadza mi af, ale czasem mam wrażenie że nieostre wychodzą foty a robie np. krajobraz gdzie af praktycznie nie musi szukać ostrosci, głównie o to mi chodzi. Zakres focusa w kitowym jest ok, może wiecej zoomu by się przydało ale szeroki kąt bym zostawił jak jest. cena nie wiem tak powiedzmy do 600-700 zł. ? może troche więcej. Ciekawi mnie czy w ogóle w takiej cenie coś sensownego można kupić żeby nie mieć drugiego takiego samego kita. Ogólnie używam aparatu do robienia bibliotek zdjęć do obrabiania i montowania w szopie i do pstrykania widoków, budynków itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

zamierzam kupić któregoś z Tamronów i waham się między ogniskowymi 17-50 a 28-70 i nie wiem, co wybrać. W pierwszym chyba będzie mi brakować odległości, a za to w drugim szerokiego kąta.

Co Wy byście wybrali i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście wybrałbym 17-50. dlaczego? mając 17 masz dość szeroki kąt żeby objąć całość w większości bliskich shotów. mając 28 już nie jest tak różowo i czasami zabraknie ci miejsca, żeby się cofnąć. to tez zależy co chcesz pstrykać. jak bardziej prasowo to 17 - 50 będzie idealne. jak nie stawiasz na dynamiczne kadry tylko działasz bardziej "artystycznie" to 28-70 będzie dobrym wyjściem. ale lepiej mieć szerzej i podejść bliżej niż mieć wężej i cofać się w nieskończoność.

 

ps: uważaj na Tamrony, najlepiej przetestuj kupowany egzemplarz w sklepie. niektóre mogą mieć małe wady z FF/BF albo lekko mydlić po rogach. idealnym wyjściem będzie 17-40 f4 Canona ale to droższa zabawka ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz - 350D, kit, sigmę jedną i starego zeissa.

No, Tweety, mówisz rozsądnie, dziękuję, bo w zasadzie to ja po dniu używania Piksarowego Tamrona uświadomiłam sobie, jakim 'niczym' jest kit, dlatego też to jego chcę zamienić. W sumie pod tym względem to ogniskowe by się zgadzały, ale skoro przy 55 mi czasem brakuje, to co dopiero 50. hm ale z tym podchodzeniem to racja w sumie!

 

A właśnie, moja wspomniana sigma 55-100 jest do bani, nie ostrzy z moim aparatem, a z 400D już nie robi takich problemów,co może być przyczyną?

Edytowane przez colgatte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając kita wziąłbym 28-70. Sam mam szkło z takimi ogniskowymi i jestem z niego zadowolony. Szerszy kąt przydałby mi się tylko do krajobrazów i myślę, że na moje potrzeby wystarczyłby mi kitowiec. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie bierz 28-75, będziesz mieć do portretów, ja mam kita do widoczków itp. (czyli f8 lub więcej) a do portretów Tokinę 28-70 (która sprzedaje btw).

kit nie jest taki zły poniżej 35mm.

A tamrona kupuj od Cichego, sprawdza szkiełka przed wysyłką i chwała mu za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hejka. Jestem na kupnie Nikona D80, jakie obiektywy polecalibyście do niego? Cena jest sprawą drugorzędną, ale nie przesadzajcie też z nią ;) Może macie jakieś pomysły na alternatywę do tego Nikona? Coś lepszego w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@Ti 400D jest mniejsze, jeśli wolisz mniejszą puszkę to go bierz, jest ok. miałem go około tygodnia i nie znalazłem poważnych wad. Jeśli masz duże łapy to albo grip do niego, albo 30D. 30D Ci szczerze polecam, bardzo wygodny w obsłudze i super jakość zdjęć. Kilka osób na forum ma ten sprzęt i sobie chwalą.

Najlepiej jakbyś się wybrał do sklepu i wymacał interesujące Cię aparaty, bardzo by Ci to pomogło w wyborze;]

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

400D klepnięty - właściwie to aparat dla mojej lubej, ale ja pewnie też będę z niego nagminnie korzystał :D

Dziękówka za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do tematu: co z lustrzanek polecacie do 1300 max. 1400 zł? Patrzyłem na nikona d40 (ok 1100zl w jednym ze sklepów w moim miescie) i na canona 350d i szczerze mówiąc wolałbym, tego drugiego ale z drugiej strony to do nikona mógłbym może dokupić jeszcze jakiś obiektyw drugi (albo samo body+inny obiektyw). Również sony alpha 200 zwróciła moją uawgę. Ale nie wiem jak z obiektywami do niej. Zdjęcia będę robić najprawdopodobniej krajobrazom, różnym imprezom w szkole (nie dyskotekom), ale też makro czasem no i zdjęcia nocne. I nie jestem profesjonalnym fotografem :) btw. to co sądzicie o olympusach i samsungach jako lustrzankach?

 

Edit: może coś takiego http://www.ceneo.pl/1177901 (mam fotojokera w mieście) + jakiś niezbyt drogi obiektyw tak żeby się w 1100zł zamknęło? a resztę wydać na torbę, statyw i może jakieś filtry

Edytowane przez trosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nikona D40 to mimo że go nigdy nie używałem na podstawie opinii tych którzy mieli z nim styczność szczerze odradzam. Z tego co się orientuję po podpięciu do niego starszych obiektywów, czyli wszystkich podstawowych stałek Nikona nie będziesz miał AF ponieważ obiektywy te to stare konstrukcje które nie mają własnego silnika AF i muszą byc rozruszane z poziomu body czego D40 nie jest w stanie zrobić. Wygląda to mniej więcej w ten sposób jeśli coś źle przedstawiłem mam nadzieję że ktoś mnie poprawi:P Co do Sony to wystarczy trochę pogooglać, np. pierwsze z brzegu http://www.fotoellite.pl/forum/forumdisplay.php?fid=70 ;] Sporo opinii użytkowników tego aparatu znajdziesz też na http://optyczne.pl/index.html?aparat=all&producent=62&aparat=574&pix=0&zoom=0&typ=dowolny&sort=&szukaj=Wyszukaj , mam nadzieję że trochę pomogłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie też to znalazłem z d40, że nie ma śrubokręta. A więc potem i obiektywy będą droższe bo z silniczkiem. Chyba jednak zdecyduję się na a200, nie ukrywam że też ze względu na dość atrakcyjną cenę. Teraz tylko kwestia obiektywu. Czym się kierować przy wyborze obiektywu? Skąd mam pewność że dany obiektyw będzie pasować do tego aparatu? I jeszcze coś - co to jest podgląd na żywo? tu chodzi o to, że mamy obraz na ekranie zdjęcia tak jak w kompaktach?

Edytowane przez trosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się dowiedzieć jaki bagnet ma a200 i tym się kierować. Wystarczy rzucić okiem na allegro i sprawdzić jak tam ma się sprawa z obiektywami. Sony dzieli wspólną półkę z Minoltą, zresztą ktoś na Optycznych napisał, że dla niego plusem jest to, że do a200 może zastosować szklarnię ze swojej starej Minolty. Zawsze możesz wysłać zapytanie do sprzedającego czy obiektyw który Cię interesuje jest w pełni kompatybilny z posiadanym body. Ot tak dla pewności. No i najlepiej zastanów się przed kupnem obiektywu co chesz fotografować i ile możesz przeznaczyć na sam obiektyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ze 300-350 zł bym chciał wydać na szkło. A fotografowałbym różne rzeczy - to co akurat się spodoba, jak będę na mieście z aparatem (napisałem dokładniej w poprzednich postach). Myślałem nad tym http://www.ceneo.pl/333544 obiektywem. Mam przed sobą katalog sony alpha a200 - jest tam zdjęcie zrobione tym obiektywem i muszę przyznać że jest bardzo ładne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na Allegro i w tym przedziale cenowym jakim dysponujesz nic lepszego nie dostaniesz, ewentualnie jakąś używkę. Jeśli nie przeszkadza Ci fakt że ten obiekty jest dość ciemny to zestaw który podałeś powinien na początek wystarczyć. Warto jednak przed kupnem popatrzyć na ceny osprzętu i jego dostępność żeby wiedzieć czy w razie chęci rozbudowy będziesz miał co kupić i za co kupić i wszystko dokładnie przekalkulować żeby potem sobie nie pluć w brodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr UV - głównie jako ochrona przedniej soczewki. Polaryzacyjny, ale to już droższy wydatek bo w okolicach co najmniej 150 zł. Akcesoria w zależności od potrzeb, zewnętrzna lampa błyskowa jeśli uznasz ją za przydatną lub niezbędną, statyw itp. Osłona przeciwsłoneczna na pewno nie zawadzi. Co do makro, tutaj najlepszym wyjściem byłby po prostu obiektyw makro ale to już niestety spory wydatek. Nie wiem jak jest w przypadku aparatów Sony ale niekiedy można dostać przejściówki odwrotnego mocowania obiektywu, to powinno umożliwić robienie zdjęć makro. Jednak jest to dość karkołomna metoda, nieraz praktykowałem ją z zenitem i trzymanym w ręce odwróconym obiektywem:D Można też zastosować przejściówkę do obiektywów z gwintem m42 i podczepić mieszek lub pierścienie makro. Ale na dłuższą metę to tylko półśrodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o obiektywie dodawanym do tej lustrzanki http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-cyfrowe/sony/sony-alpha-200-z-ob-tamron-80-210-mm/ ?

 

edit:

a może poprostu kupić ten zestaw http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-cyfrowe/sony/sony-alpha-200-z-ob-18-70mm/ i będzie dobrze? chodzi mi raczej o amatorską fotografię.

Edytowane przez trosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz żadnych sprecyzowanych wymagań co do użytkowania sprzętu czyli nie planujesz zajmować się konkretnie np. fotografowaniem ptaków czy innych zwierząt itp. to polecałbym zestaw z szerokim obiektywem. Będzie bardziej uniwersalny, ten pierwszy startuję z ogniskową 80 mm, po cropie będzie to mniejwięcej 120 (albo coś koło tego nie wiem jaki mnożnik ma Sony) więc ogniskowa raczej portretowa. Szerokie szkło będzie poręczniejsze przy wszelkiej maści wycieczkach, wyjazdach itp. Jeśli chodzi o jakość obiektywów to cieżko mi się wypowiedzieć, nigdy nie miałem aparatu Sony w ręce ale zapewne nie ma szału, w końcu to szkła kitowe czyli dosć ciemnie i bez optycznych rewelacji. Ale do amatorskiego zastosowania na start powinny być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie w ogole na aparatach Sony, ani te obiektywy wiele mi nie mowia.

 

Ja najczesciej korzystam z obiektywu 28-70 i bardzo ubolewam nad brakiem szerszego kata. Przynajmniej na 18mm.

 

A jako jedynego obiektywu nigdy nie wybralbym czegos rzedu 80-200.

Dlatego, z mojej strony, polecam zestaw z obiektywem 18-70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło takie samo, ogniskowa ta sama tylko jeden ma w nazwie III DC a drugi samo DC. Nie wiem czy między nimi jest jakakolwiek różnica szczerze mówiąc. Zachęcam do skorzystania z pomocy na forum do którego link podałem w poprzednim poście. Co jak co ale chyba na forum Canona więcej będą w stanie powiedzieć o tych szkłach;) Bo tutaj jeśli chodzi o ten konkretny model to raczej będzie więcej gdybania niż konkretów. Chyba, że ktoś ma i się ujawni:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompakta już mam i chciałbym coś więcej niż zwykły kompakt. Nie jestem profesjonalnym fotografem ale jak narazie amatorem. Wybór padł na sony alphe a200 z obiektywem kitowym sony 18-70. W poniedziałek jadę kupować. Mam nadzieję, że zaspokoi moje potrzeby. W tym przedziale cenowym chyba nic lepszego nie znajdę. Patrzyłem na olympusa jakiegoś, ale niewygodnie się go trzymało. Nikonowi d40 od razu podziękowałem. Przed za rok wakacjami chciałbym dokupić sobie do niego jeszcze sigmę 70-300. Mam nadzieję, że dobry wybór :) Pierwsze poważne użycie tego aparatu już zaplanowane - meta tour de pologne w białymstoku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------

Dobra teraz was zagne....

Cyfrówke chce kupic...ok 1500 zl.

Przeszukałem juz z 10 forów na necie i dalej nic nie wiem, kazdy chwali co innego.

Błądze między nikonem, canonem, sony i olympusem...i błądze.

Może byc troche drozszy, zeby obiektywy wymienne byly i zeby F1 na wyscigu zlapal...

Oddaje kase w wasze ręce...pozdrawiam i dzięki...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności