Skocz do zawartości

Finał. Ogłoszenie Wyników. Podziękowania.


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

9c67007e588c7799.jpg

 

 

Miło nam poinformować, że czas obrad naszych Jurorów dobiegł końca, członkowie prawie jednogłośnie wytypowali Zwycięzcę Konkursu Pt. "Eliminator" jak również dwójkę wyróżnionych.

 

W tym miejscu Dziękujemy naszym Sponsorom :

Fabryka Słów (za nagrody oraz za udostępnienie fragmentów książki „Autobahn nach Poznań” A.Ziemiańskiego), Labirynt, The Farm 51 oraz Helionowi, bez których konkurs nie mógł by się odbyć, jak również wszystkim którzy przyczynili się do jego powstania... w tym Wszystkim Uczestnikom.

 

Zwycięzca 1 Edycji Eliminatora

 

len_art

Komentarze Jurorów:

Baggins: Wyjatkowo nie dalem tym razem pierwszego miejsca nikomu. Kazda z prac ma sporo mankamentow. Praca len_arta wyladowala jednak u mnie najwyzej. Jest przeladowana, chaotyczna i moglaby byc gdzieniegdzie lepiej namalowana. Ale klimat ma.

Cieslinski: Klimatycznie i dynamicznie. Bardzo fajna ilustracja.

Kengi: W pracy podoba mi sie dynamika i kolory. bardzo ladna tonacja. Moze w czerniach przydalo by sie minimalnie zroznicowac nasycenie.

 

 

Wyróżnienia otrzymują :

 

masz)rum

 

Komentarze Jurorów:

Baggins: U mnie miejsce 3. Zaraz za len_artem. Ciut sztampowe, ale OK, tez mogloby byc lepiej namalowane, wali sie perspektywa, ale w ogolnym rozrachunku zle nie jest.

Kengi: Troche zabraklo panowania nad kolorami. Czesto wydaja sie byc przypadkowe i nietrafione. Ale ogolnie calkiem przyjemna praca.

Dehong: Attracted by this painting,it has great composition, lighting and color,all the stuff are perfectly show the scene in this painting,the resultant image is awesome.

[/size] ----------------------------

 

Thalion

 

Komentarze Jurorów:

Kengi: Ladnie zrobione poszczegolne elementy, zwlaszcza postac na pierwszym planie. Jednak czegos brakuje calosc, wszystko wydaje sie byc osobno.

Baggins: ...Mam wrazenie ze za malo czasu zostalo poswiecone na szkic, pomysl, kompozycje, i zamiast dopracowywac podstawy tworcy od razu ruszyli do cyzelowania detalu. Z reguly jest to kiepski pomysl, no i to widac takze tu. Zeby bylo jasne, widzialem juz w roznych konkursach duzo gorsze prace, i nie jest to zupelnie tragiczne, ale mogloby, moglo byc lepiej. Nie bede sie rozpisywal gdzie - ogolnie jest tak sobie. Aha - perspektywa lezy kompletnie.

 

 

----------------------------

 

Poza podium znalazły się prace:

 

bohater13

 

Komentarze Jurorów:

Baggins: Oceniam podobnie jak Thaliona, ale jednak klimat utrzymany gorzej. U mnie wiec 5 miejsce. Wyglada jakby miala to byc typowa ilustracyjna praca, ale zabraklo pary i zrobily sie takie tam maziaje - niestety niezbyt ciekawe kolorystycznie i nie broniace sie wrazeniowo. No nic. Powodzenia w przyszlosci.

Kengi: Szkoda ze nie bylo lepszego pomyslu na tlo, bo postac calkiem fajna. Kolory niestety dosc banalne.

 

oraz sammael_at

Komentarze Jurorów:

Baggins: Praca nie jest az tak zla jakby wynikalo z miejsca, ktore u mnie zajela (a zajela ostatnie), po prostu wydaje sie byc nieco od czapy w tym zestawie i choc rozumiem zamysl uznalem, ze jest ona nieco poza konkursem.

Kengi: Niepotrzebne nagromadzenie brudow, odnosze wrazenie, ze bardziej by ukryc ilustracje (chyba niedokonczona?) niz wzmocnic jej sugestywnosc.

 

 

 

Ze zwycięzcami skontaktujemy się w najbliższym czasie ...

Wszelkie Uwagi oraz Propozycje dotyczące ewentualnych kolejnych Edycji

Proszę Umieszczać w tym wątku

Pozdrawiam

Mariusz 'miriam Wysocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gratuluję uczestnikom i szczególnie zwycięzcom(!) ;)

Zaś polskiej części Jury trochę więcej poszanowania dla prac użytkowników, bo niektóre oceny nie tyle momentami bawią, ale ździebko zniesmaczają. 'zabrakło panowania nad kolorami'? To przecież inwencja autora. 'Maziaje?';'Widziałem gorsze prace?'; 'jest tak sobie?' No Panie Baggins.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję uczestnikom i szczególnie zwycięzcom(!) ;)

Zaś polskiej części Jury trochę więcej poszanowania dla prac użytkowników, bo niektóre oceny nie tyle momentami bawią, ale ździebko zniesmaczają. 'zabrakło panowania nad kolorami'? To przecież inwencja autora. 'Maziaje?';'Widziałem gorsze prace?'; 'jest tak sobie?' No Panie Baggins.

 

Pozdrawiam

 

Po prostu Pan B. jest niezwykle luźnym "członkiem" jury ;P Z drugiej strony takie "ekspresyjne" oceny mają też pozytywy jak chociażby 100% zrozumienia czytanego tekstu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e przesadzacie, przynajmniej szczera ocena, i coś wnosząca, a nie "fajna pracka, miejsce n-te"

imho trzeba sie przyzwyczic do krytyki, tym bardziej pochadzacej od ludzi znających sie na fachu.

 

 

wlasnie odnioslem wrazenie ze komentarze jury opieraly sie tylko na tym że "fajna pracka miejsce n-te". jesli krytyka ma byc konstruktywna, to powinna być napisana jezykiem polskim, a nie mlodziezowym. z calym szacunkeim, ale jury nie powinno byc 'el0', bo sformułowania 'od czapy' i inne tego typu nie wyjaśniają niczego ;)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:] Przede wszystkim należą się Gratulacje Wszystkim Uczestnikom Finału za wytrwałość, a potem przyłączając się po części do słów ttaaddeekk'a dopowiem tyle chłopaki następnym razem weźcie się bardziej do roboty ;), a nic uwierzcie mi na słowo w tym Wam bardziej nie pomoże jak zdrowa ocena prac...

 

//Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności