Skocz do zawartości

Speed Animating - Sesja 9


Gość empi

Rekomendowane odpowiedzi

Czas rozpocząć sesję numer 9!

 

 

Temat: Ucieczka

 

Czas: do 20 kwietnia

 

 

W animacji należy pokazać:

 

1. Powód ucieczki bohatera.

2. Sekwencję uciekania.

 

Bohaterem animacji może być wszystko - od standardowej postaci dwunożnej do ożywionego przedmiotu martwego.

Temat jest bardzo szeroki i powinien podpasować wielu osobom. Historyjkę można łatwo dostosować do swoich umiejętności animacyjnych.

 

Powód ucieczki powinien być czytelny i najlepiej prosty, skupcie się bardziej na reakcji postaci i ucieczce.

Możecie ją wystraszyć, skrzywdzić, co Wam tylko przyjdzie do głowy ;)

 

Zapraszam wszystkich zainteresowanych animacją do wzięcia udziału.

 

Miłej zabawy i powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kris_R czy można wykorzystać darmowe postacie, już zriggowane, gotowe do animacji??

 

czy chodzi tylko o animacje czy również o stworzenie postaci itd.???

 

z góry dzięki za odp. i sorry za takie głupie pytanie, jednak wolę być pewny żeby nie było nie porozumień...

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łokey!!!

 

w takim razie na pewno coś pokaże... ;)

 

P.s.

również uważam, że sama animacja ma największe znaczenie... ;)

 

edit:

P.s.2.

rozumiem że jeśli będzie animacja lekko na wyrost(mniej realistyczna) to nie zaszkodzi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewno, że można korzystać z gotowych modeli, gotowych rigów i wszystkiego co jest gotowe :) Nawet jakoś umiejętnie wykorzystane sekwencje z mo-capu można przemycać... w końcu to też jakaś umiejętność - mam na myśli korzystanie i obróbka danych z mo-capu a nie przemycanie ;)

 

Tak czy siak efekt końcowy powinien się mieścić w temacie i powalać jakością animacji... ot :) i tyle

 

Do dzieła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak się będziecie lać tylko we dwoje, to nikt nie spadnie z podium :)

 

hehe

 

spoko spoko... z tym laniem to może być fajny temacik na przyszłość... :P

na razie to trzeba "Uciekać"...

 

a moje szanse są znikome:P to szansa na pierwsze podium jest:P hehe

 

postaram sie przestawić samą animacje, bez renderingu, bo to akurat nie ma największego znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D. Oto krotka historyjka:

"Brudny Zygfryd (tak na niego wolaja w miescie) myslal, ze wszystko ma za darmo i za nic nie placil: za kobiety, wodke... w czasie lunchu nawet za KAWE :O. Pewnego razu ludzie sie zbuntowali i zadzwonili po Szeryfa, okazalo sie, ze Zygfryd... sami zobaczcie!" :D

 

Link: http://www.youtube.com/watch?v=YxIhnbY9Jnc

 

Pamietajcie o wlaczeniu glosnikow... staralem sie ukazac jakas krotka SMIESZNA historyjke. Pozdrawiam :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastema otóż sam pomysł jest gites... ;)

 

natomiast nad samą animacją bym jeszcze popracował...

 

odnosze wrazenie ze koleś się dziwnie porusza,znaczy dziwnie biernie, nawet jeśli to styl catoon to słabo wygląda... to bujanie się...

 

ten kolo zauważyłem że hamuje, to nie bardzo się sprawdza przy prędkości z jaką biegł, nie pasuje mi tutaj dynamika...

 

to jego podejście też jakieś nie takieś...

 

autko nawet jakoś się buja, kolo też jakoś wchodzi to środeczka, jednak to zamykanie to wogóle mi nie pasuje, jest zbyt szybko...

 

ogólnie to brakuje płynności w animacji, tak to widzę...

 

sam pomysł na animacje bardzo mi się podoba, jednak nad animacja trzeba popracować... ;)

 

moja propozycja wyglada tak żeby dopracować każdy z tych elemetów o których piosałem i może gdyby kolo się rozgladał na boki, po tym jak wsiadł do środka, a w momencie jak autko policji przejeżdża obok zamyka klapę(mam nadzieje że nie tak błyskawicznie), i może przycina sobie rękę... :D

 

brakuje mi elementu gdy psotać jest wystraszona... :P

 

P.s.

wrzuć na serwerek to powiem ci coś więcej o tej animacji... bo na youtube to kiepsko się cofa... :P

 

pozdro!!!

 

powodzenia!!!!

 

P.s.2

popracuj jeszcze, bo jest czas do niedzieli... ;) Ja również postaram się coś wrzucić, jak tylko w niedziele się wyrobie, to też dodam animacje... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za 1 komentarz. Do niedzieli jeszcze troche czasu, ale problem w tym, ze nie bede mial czasu do niedzieli siedziec nad tym i podpicowywac z tego wzgledu, ze jutro i w sobote pracuje.

Hmmm to jak wchodzi i zamyka klape bylo zamierzone, bo jak uslyszal policje to sie strasznie chlopak pospinal i na biegu zaczal wszystko robic :D.

Czekam na inne animki, bo z tego co widze to tylko Bobi jeszcze wrzucil cos swojego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastema a no własnie też mam ten problem, bo nie mam dostepu do swojego kompa i nie mam jak zrobić animacji... :(

 

mam tylko pierwszy etap ukończony i jeśli się wyrobie, to na ostrym kacu po weselu zrobie animkę... :P

 

pozdro i mam nadzieje że będziesz wrzucał więcej swoich animacji na forum... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuje sie... tylko hmmm temat został założony w konkretnym celu dość oczywistym moim zdaniem 4 strony a tylko 2 prace... Czekam z zniecierpliwieniem:)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przedstawiam swój film.

 

Zrobiłem go w 2 dni, bo niestety późno zauważyłem ten temat. Jest to moja druga animacja, więc ciągle się uczę:P

 

Animacja przedstawia LEGO Indiana Jonesa, w jednej z jego przygód. Czas animacji to 29 sekund, mam nadzieję że się spodoba:)

 

link: http://pchela.kk.e-wro.pl/Indy/Ucieczka-Pchela-ver2_toAVI.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creator najlepszego!

 

no cóż, nie udało mi się ukończyć tak jak chciałem to zrobić, bo brakło mi czasu... :/

jednak walczyłem do samego końca...

 

link:

http://chernobylstudio.com/download/ucieczka_floo.avi

 

pokazuje to co zrobiłem, czyli pierwszą sekwencje...

 

jeśli istnieje możliwość zmiany terminu na 21.04.2008 to bardzo bym prosił, jeśli nie to proszę o szybkie podanie kolejnego tematu, oczywiście po głosowaniu...

 

powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana Jones jest super. Bardzo mi się podoba, chociaż pierwsze ujęcie trochę wprowadza zamętu. Ten najazd kamery trochę niepłynny pod koniec.

Floo - ciekawe koncepcja z tym przycięciem palca - ale tak w realu trochę boli, wolałbym o tym zapomnieć, bo sam kiedyś sobie przytrzasnąłem palec drzwiami od auta (uuu), trzy miesiące się goiło...

Bobi87-Wszystko dzieje się troszkę zbyt szybko. Moje wrażenie jest pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

 

Floo zapowiada się dobrze :)

 

Co do zmiany terminu ja np nie widzę problemu :) Np o tydzień. Kwestia czy pasuje to ludziom którzy już skończyli animacje. Zawsze mogą doszlifować błędy. A ja bym chętnie skończył swoją animację. Jak nie da rady to trudno i tak zyskałem, bo z małego projekciku na bitwę ulepił się trochę większy projekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin był ustalony, powinniśmy się go trzymać. Ale jeśli bardzo chcecie go przedłużyć to proszę bardzo. Jednak uważam, że tydzień to za dużo, dodatkowy czas powinien być wykorzystany na ostatnie szlify. Moim zdaniem, jeżeli czas oddania prac, ma zostać przedłużony to powiedzmy maksymalnie do środy- czwartku. Wystarczy się sprężyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i postanowiłem zamknąć sesje. Nie ma sensu naginać zasad bo będzie się to powtarzać w przyszłości. Jeśli ktoś skończy za kilka dni animację to zachęcam do zapostowania jej tutaj, niestety nie zostanie ona wzięta pod uwagę w głosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności