Skocz do zawartości

mudbox czy zbrush?


gustaw11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To pytanie jest takie troszkę mało trafione... to dwa różne softy i choć w obu można opędzlować fajnie model, to jednak oba mają różne możliwości.

Zbrush jest dużo trudniejszy w nauce ale ma szerszą paletę możliwości.... Mudbox jest bardzo prosty w obsłudze ale możliwości ma trochę mniej.

Zależy pod jakim kątem chcesz się uczyć i czego oczekujesz od programu...

Może napisz jakie masz wyobrażenie, czego się spodziewasz po pracy w Mudbox lub ZB a my skorygujemy Twoje wyobrażenia i będziesz lepiej wiedział co wybrać.

 

Bo jeśli tylko do rzeźby, to Mudbox będzie idealnym wyborem.

Ale jeśli chcesz malować, texturować, wchodzić w detal HD no to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ant-3d

Powiem tak, w mudboxie po pierwszym odpaleniu potrafilem cos zrobic natomiast zbrush po pierwszym odpaleniu wystraszyl mnie porzadnie swoim interfacem. Drugie podejscie skonczylo sie rownierz kleska, tak samo bylo za trzecim razem. Dzis walki z nauczeniem sie zbrusha mam za soba :) Z perspektywy czasu powiem Ci tak, ucz sie ZBrusha bo to jest mocna rzecz. Po tylu probach wcale nie zaluje. Zbrush, nawet jak teraz nie chcesz nic skomplikowanego robic, bo jak bedziesz chcial pozniej to bedziesz mogl. Ucz sie ZBrusha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrush - niesamowity soft. Czekam zeby zobaczyc Mudboxa w nowej odslonie 2.0, ale szczerze mowiac nie wyobrazam sobie jak moglby przebic Zbrusha...

Do teraz taka opcja jak MatCap w Zbrushu mnie po prostu rozwala - ci programisci to magicy :D

 

Z tutoriali polecam Klickowe videotutoriale ktore znalezc mozna na tutejszym forum. Co prawda do Z2.0 ale swietne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zbrush, choćby dlatego, że pod kątem wydajności lepiej wychodzi.

A jak będziesz musiał zawodowo pracować na mudboxie to i tak nie będzie problemu.

 

Swoją drogą mudbox pod skrzydłami autodesku może się też rozwinąć.

 

Ja się nie mogę doczekać aż zaimplementują w zbrushu unwrap. Przy wykorzystaniu obecnych narzędzi mógłby być rewelacyjny, pinch, move, smooth.. o jejku jejku!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, w mudboxie po pierwszym odpaleniu potrafilem cos zrobic natomiast zbrush po pierwszym odpaleniu wystraszyl mnie porzadnie swoim interfacem. Drugie podejscie skonczylo sie rownierz kleska, tak samo bylo za trzecim razem. Dzis walki z nauczeniem sie zbrusha mam za soba :) Z perspektywy czasu powiem Ci tak, ucz sie ZBrusha bo to jest mocna rzecz. Po tylu probach wcale nie zaluje. Zbrush, nawet jak teraz nie chcesz nic skomplikowanego robic, bo jak bedziesz chcial pozniej to bedziesz mogl. Ucz sie ZBrusha.

Quick Start Series z forum pixologica i opanowane podstawy w jeden dzień, po drugi czułem się już swobodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem tak... jeżeli chodzi o nauczenie się samego sculptowania, o samą naukę od zera, to mud jest lepszy. Natomiast możliwości zb są nieporównywalnie lepsze.

 

Uv w zb mi sie wydaje ze uvlayaut chyba nie do pobicia jak na razie. Levus podobne narzędzie do uvek ma silo soft selecion i smooth na uvkach. Może jakoś mało wiem o tym, ale tak mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrush - niesamowity soft. Czekam zeby zobaczyc Mudboxa w nowej odslonie 2.0, ale szczerze mowiac nie wyobrazam sobie jak moglby przebic Zbrusha...

Do teraz taka opcja jak MatCap w Zbrushu mnie po prostu rozwala - ci programisci to magicy :D

 

Z tutoriali polecam Klickowe videotutoriale ktore znalezc mozna na tutejszym forum. Co prawda do Z2.0 ale swietne!

Właśnie również miałem ten dylemat ,przetestowalem Mudboxa i Zbrusha ,mudbox faktycznie przyjazniejszy ,ale i tak wybralem zbrusha i mam takie pytanko gdzie są te tutki Klicka bo juz nie raz obiło mi sie o uszy a znalezc ich nie potrafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2008 rok Seba... ;)

Wtedy można było się jeszcze jakkolwiek zastanawiać. Teraz chyba już tylko osoby które dostały muda w pakiecie z niego korzystają. Od tamtego czasu niemal nic nie zmieniło się w mudboxie a w zecie owszem, kilka rzeczy które wywróciły wielu workflow do góry nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności