Skocz do zawartości

Max3D Forum Theme 2008


adek

Jaka wielkość czcionki jest Twoim zdaniem bardziej odpowiednia dla forum (1 post)  

70 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka wielkość czcionki jest Twoim zdaniem bardziej odpowiednia dla forum (1 post)

    • Rozmiar 12px
      39
    • Rozmiar 11px
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W zasadzie postanowiłem, że jednak napisze, ze od 2 dni nowy theme dla forum wszedł w fazę RC (stabilną) z wersji "beta" :)

 

Nowa skórka forum max3d2008 zostanie domyślną skórką od dzisiaj. Jednak pamiętajcie, że macie w każdej chwili dostęp do starej.

 

Nowa skórka została dostosowana do nowej szaty serwisu.

 

Edit:

12-04-2008, Dodano sondę.

 

Proszę o zabranie głosu w małej sondzie. Chodzi o wielkość czcionki na forum. Nie wiem jakich rozdzielczosci uzywacie jednak mialem nawet maile z prosba o zwiekszenie czcionki na forum w postach o 1px. DLa nowej skórki tak też zrobiłem. Coraz więcej osob ma monitory o wysokich rozdzielczościach i zwiekszenie o ten 1px poprawia czytelność. Ale no właśnie. Warto jednak zapytać.

 

Która Twoim zdaniem wielkość fontu na forum jest odpowiednia:

 

Propozycja #1, wielkość: 12px (aktualnie ustawiona w themie max3d 2008)

forum12pxhp8.gif

 

Propozycja #2, wielkość: 11px (wielkość jak w starej skórce)

forum11pxct1.gif

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Troche zartowalem z tym RC. Oczywiscie ciemna skórka jest już domyślna

 

"max3d 2008"

 

A dodałem, że "RC" bo będzie jeszcze "szlifowana".

 

Uwaga:

 

Nowy theme został udostępniony w dwóch wersjach:

 

- max3d 2008 - domyślna (szerokosć stała)

- max3d 2008 (fixed) - automatyczna szerokosc forum dopasowująca się do okna przeglądarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tabelki nie "migają" pod myszką ;( Buuuuu ;( ;)

Ładna :) Imho zbyt mały kontrast w kolorze linków przed (a:) i po najechaniu (a:hover)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zeby Cie tweety nie przeglosowali w sygnaturkach;p bo nieznuiosl bym takiej rozbierznosci kolorow;p

 

ponowie swoje pytanie:

jest szansa ze dostaniemy skórkę, wktórej rozciągnięcie strony bedzie jak w max2008fixed a kolory z wersji 1999?? pozdrawiam, fajna inicjatywa:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subiektywnie myślę że z 11px jest bardziej estetycznie, ale zastanawiam się nad sensem tej sondy. W ff wystarczy pokręcić scrolem w myszce trzymając ctrl żeby dowolnie sobie zmienić wielkość czcionek, przypuszczam że w innych przegladarkach jest równie oto łatwo.

Można by też rozważyć opcje przejscia z pixeli na emy w tedy problemu nie było by wogóle z tym że to oczywiście dodatkowa praca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za wersje fixed. Bardzo ułatwia to oglądanie wielkich grafik.

 

Natomiast jeżeli chodzi o wielkość czcionki to jestem za dużą. Pracuję na 17" i 1920x1200 więc jest ona idealna. W sumie zawsze istnieje opcja zrobienia dwóch wersji layoutu, niech każdy znajdzie coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 11px. Jak Plastique zauważył - lepiej wygląda.

Jeśli ktoś niedowidzi, powiększy sobie w przeglądarce :p

 

nie zgodze sie, rozdzielczosci naszych monitorow juz dawno przekroczyly standradowe 1024x768 pikesli, uwazam ze zwiekszenie czcionki to dobry pomysl, a skalowanie w przegladarce wiadomo jak dziala, ewentualnie mogly by byc dwie wersje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś wcześniej o tym wspominał, ale moim zdaniem aktualny numer strony jest zbyt słabo wyróżniony. Czasami, żeby zobaczyć na jakiej jestem stronie muszę się dokłądniej przyjrzeć i jest to trochę męczące. Wiem, że obok pisze numer strony, ale nie zaszkodziło by gdyby podświetlenie miało inny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie, rozdzielczosci naszych monitorow juz dawno przekroczyly standradowe 1024x768 pikesli, uwazam ze zwiekszenie czcionki to dobry pomysl, a skalowanie w przegladarce wiadomo jak dziala, ewentualnie mogly by byc dwie wersje ;)

 

komu przekroczyly temu przekroczyly xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności