Skocz do zawartości

challenges-propozycja


sensowne, chcecie, potrzebne są wprawki w przyszłą obecna pracę?  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. sensowne, chcecie, potrzebne są wprawki w przyszłą obecna pracę?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Często tu bywam ale rzadko piszę, więc dajcie mi chwilę by sie wypowiedzieć i zadac pare pytań.

Pracuję w ch... agencji i fakt to moja wina a nie nikogo innego ale są pewne aspekty pracy tam, które sa wspólne dla wszystkich agencji i innych. Mówię o zadaniach absurdalnych a w szczególności ich terminów i wykonania.

 

Moja propozycja polega na tym czy chcielibyście ew. uznali za sensowne puszczanie tzw. challenges mających na celu symulowanie zleceń jakich niektórzy z nas wykonują w absurdalnych terminach i/lub warunkach.

 

Przykład:

1. wykonanie product shot (modeling, texturing, lighting, render + np. animacja w wersji animation capture, ponieważ czas rendera to rzecz nad która często mamy minimalna kontrolę i nie mówie tutaj o ustawieniach)

2. wizualizacja: domek, mieszkanie, sklep, stoisko targowe + ew. mały photoshoping (wklejanie w isniejącą fotografię, niezawsze dobrej jakości) elementów wizualizacji np. bannery siatkowe, rusztowania, kasetony

3. czyste 2D czyli zamiana logotypów, bannerów, itd.

 

Wszystko to sa czasówki z ew. poprawkami w ostatniej chwili: zmiana kolorów, tekstury, logotypu itd.

 

Jaki to ma sens? No cóż. Dla osób chcących pracować w agencjach pewnie duzy. Sami rozsądźcie.

 

Jest cos podobnego na CGSociety ale rzadko lub wcale nie ma tam rzeczy jakie sam spotykam w agencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Osobiście nie byłbym zainteresowany z tego względu, że te wszystkie emocje zapewniają sami klienci. A jeśli ktoś chciałby zasymulować w ten sposób swoją przyszłą pracę, może się do niej zniechęcić. Ale udział byłby dobrowolny, więc można spróbować, robiąc próbę. Ilość chętnych zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

wydaje mi się, że takie coś niezbyt ma się do rzeczywistości niestety

raz, że zrobić jedno zlecenie w absurdalnym terminie, to co innego niż mieć tak "taśmowo"

a dwa właśnie jak Sebastian napisał, dochodzi motyw klienta, poprawek, oddawania jeszcze gorących płyt itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie takie rzeczy już są na forum. Jakieś speedmodelingi, speedpaintingi itd. Tylko często wyniki mijają się z celem ale jeśli cel dobrze zinterpretujesz to na pewno może Ci takie coś pomóc.

 

Przecież do jest dziecinnie proste. Takie wątki na forum może zakadać tylko moderator i administrator. Znajdź moderatora, dogadaj się z nim i masz wątek założony. Ciach! ;)

Edytowane przez Leru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności