Skocz do zawartości

[cinema] Osobny dział forum


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy nie mógł by powstać dział forum poświęcony Cinemie 4d. Myślę, że zdecydowanie coś takiego by sie przydało, z czasem na pewno znajdzie się wiele posiadaczy C4d szukających pomocy etc. Sam jestem początkującym użytkownikiem tego programu i osobny dział forum był by mi na pewno pomocny. Pozdrawiam i przepraszam jeśli napisałem nie tu gdzie trzeba.

Edytowane przez Double_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wezmiemy to pod uwagę. Troche można przebudować forum. Jesli powstana nowe działa to pierwszej kolejności właśnie dla Cinema4D oraz Blendera (dość duża grupa użytkowników tego drugiego programu już jest na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie przypominam sobie ostatnio (pół roku :)) postów do cinemy w dziale inne, na razie nie widać wcale żeby było jakiekolwiek zapotrzebowanie, ale może jak będzie dział to się zaczną pojawiać, może Cinemowcy czują się niekochani i piszą tylko na swoim forum czy coś :)

tak btw o blenderze więcej słychać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :) Faktycznie na forum nie widać za bardzo Cinema`owców ale liczę, że to sie zmieni wraz z ewentualnym wprowadzeniem stosownego działu. Wiem, że na forum c4d-pl jest dość sporo użytkowników więc wierzę, że i tu sie wkrótce zbierze ich większa liczba. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To popularny soft, uzywany nawet w szkolach, mysle

Chyba niemieckich - tam podobno tylko tego nauczają (taki niemiecki patriotyzm, my składany kwiaty na grobach, wywieszany flagi, ruscy robią sobie defilady, a niemcy swoją przedsiębiorczość promują)

Ja właściwie myśle, że można by taki dział założyć choćby w celach statystycznych - a życie już reszte zrewiduje :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przebudowanie forum, to, moim zdaniem, można by wreszcie oddzielić teksturowanie od oświetlenia (które ze sobą mają mało wspólnego), a złączyć shading rendering, lighting w jedno, gdyż i tak wszystko zależy od używanego renderera. Do tego razem modeling i texturing oraz MaxScript zrobić jako podforum maxa (minęły bezpowrotnie czasy królowania 3dsmaxa ;)).

Edytowane przez piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przy okazji możnaby zrobić dział o efektach masa osób w modeligu pyta " jak osiągnąć taki efekt" a często z modelingiem ma to niewiele wspólnego lub bardzo mało :)

 

i podforum do modo, było już do modo z 20+ postów a jak będzie dział to ludzie z już ledwo ruszającego się tego drugiego forum przejdą tutaj zamkną tamto i jako dar przyniosą ich sposób na cytowanie innych userów czego więcej chcieć :D

 

cheers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przebudowanie forum, to, moim zdaniem, możnaby wreszcie oddzielić teksturowanie od oświetlenia (które ze sobą mają mało wspólnego), a złączyć shading rendering, lighting w jedno, gdyż i tak wszystko zależy od używanego renderera. Do tego razem modeling i texturing oraz MaxScript zrobić jako podforum maxa (minęły bezpowrotnie czasy królowania 3dsmaxa ;)).

 

... jestem z piotrkiem, trochę porządków przy okazji można by wprowadzić ;)

  • Piękne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Cinemowcy czują się niekochani i piszą tylko na swoim forum czy coś :)

 

Coś jest na rzeczy, bo jak mam problem, to piszę na forum Cinemowym, zakładając, że tu nikt nie używa C4D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciesze się, że ten wątek zszedł trochę z tematu.

 

Piotrek: całkiem niezły pomysł. Postaramy się to przedyskutować, ale wlaśnie takiej burzy mózgów nam chyba brakowało. Całkiem niezłe spostrzeżenia.

 

Jestem za nowymi działami, ale też nie chcialbym, aby forum ciągnęło się w nieskończoność stąd na pewno może pewne działy da się z sobą połączyć co nie spowoduje w jakiś sposób wydłużenie listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle tak: złączyć modeling z teksturowaniem (bo ten drugi to w końcu nie taki obszerny dział i bardziej się opiera na wprawnym operowaniu ps'em - a od tego jest już inny dział), lightning i rendering razem - bo są z sobą ściśle powiązane, program languages zlikwidować (to tyle jeśli chodzi o powtarzanie za piotrkiem) i ewentualnie dla każdego softu otworzyć podfora o skryptowaniu/programowaniu (choć chyba nie mamy tutaj dużo takich osób), na osobny dział blendera też już pora, można również wprowadzić cineme i lightwave'a na 'okres próbny', zastanowiłbym się z kolei nad likwidacją rhino - ostani miesiąc 1 wątek, ostatnie 2 miesiące - 3 wątki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nowe działy w końcu się pojawiły ;)

możnaby jeszcze zrobić dział modo, hudini i co tam jeszcze jest ale jako poddziały działu Inne :)

jakby się okazało że dużo się tam dzieje to możnaby to wyciągnąć wyżej a jakby się okazało że nowe działy przymierają to możnaby je zdegradować do Inne :)

tak mi się pomyślało ;P

i może dobrym pomysłem byłoby zaciągnięcie działu rhino do inne bo jak już streaker zauważył przymiera ostro w ostatnie 2 miesiące 1 nowy post to troche mało ;)

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było podforum, jak tylko napisałam w nim wątek podforum znikło...

Ale fajnie że w końcu ma być :)

 

edit: oo znowu działa

 

edit 2: niekiedy działa, a niekiedy wywala meldunek:

Ania, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?

If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności