Skocz do zawartości

Silver Award: Rain


Rekomendowane odpowiedzi

Ilustracja dla Fabryki Slow na okładkę książki "Polowanie na Jednorożca" - całkiem fajnie sie ją czyta, polecam ;]

 

Tlo to foto-moto-podmalowka, panienka dziergana w calosci recznie, kapturek z referki : klik

 

Wszelkie uwagi jak zwykle mile widziane

 

jednorozec6.jpg

 

Prawie 100% zblizenia:

 

jednorozec_crop.jpg

 

-

Edytowane przez OmeN2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popraw ten kaptur-please! Jest płaski i brak mu formy pomimo , że z refki. Kolor miodzio :) Załamania na płaszczu są wałeczkowe i sztuczne.Źle, jak pojawiają się bliki ( najjaśniejsze światła) w tym samym walorze. Masz tu wiele takich punktów. Torba wisi w powietrzu, a powinna na jej ramieniu( wgniecenia zalecam) Pasek zaginając się na jej ramieniu powinien zmienić perspektywę ( szerokość) Kusi, aby zmoczyć te wystające włosy. Jeśli mokre to na większym kontraście i ciemniejsze z blikami światła. No i to przejście okolic nosa i oczu: płasko i kluskowato wyszło. Sorry za te uwagi, ale myślę, że Ci pomogą ;) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę.

 

Oko zawsze zawiesza się na najjaśniejszych plamach, zwłaszcza małych. Jeśli tych jasnych plam (świateł) jest wiele i w dodatku są rozsiane po całości obrazu, to zaczyna nam widzenie skakać. Można temu zapobiec różnicując lekko ich walor. Niech najjaśniejszy będzie np. w jakimś ważnym momencie. Reszta analogicznie powinna gasnąć. Tak samo jest z nasyceniem koloru, jak również z temperaturą. I to należy brać pod uwagę. Myślę, że rozjaśniłem nieco ;)

 

edit: W naturze po prostu nie ma wielu elementów o tej samej jasności. Poza tym ważna jest droga oka po obrazie. Widz nie wie dlaczego, ale z chęcią patrzy na obraz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lizusy !!! ale mu słodzicie aż mi sie niedobrze zrobiło :)

 

Praca fajna, pierwsze wrażenie bardzo dobre. Widać też że temat jest ciężki (płaszcz, deszcz i światła). Fajna kompozycja, misterna gra świateł i ciekawe ujęcie - czuć napięcie.

 

Ale...

Gdzie ta babka ma cycki :)? Pas od torby powinien się trochę załamywać na piersiach i naciągnij ten pas na kobietę niech torba wisi bo aktualnie lewituje a widać że jest ciężka. W brzuchu ma czarną dziurę ;), daj tam (brzuch) trochę światła. Jest tam bardzo silny kontrast z płaszczem kobiety wiec wygląda że babka jest pusta w środku :).

Refleksy świetlne na kapturze i na ramieniu zbyt mocne. Na moim LCD LG Flatron wygladaja na białe. Jest jakaś nienaturalność w kapturze, wygląda trochę jak skorupka od jajka. Domyślam się że ciężko ująć taki materiał ale powalcz jeszcze.

 

Reasumując praca bardzo przyjemna, klimat atmosfera i ujęcie dają bardzo interesujące wrażenie. Ułóż ładnie na dziewczynie pas od torby, popraw jasne i ciemne tony a praca będzie jeszcze lepsza.

 

Powodzenia i pozdrawiam

Slon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieknie wyszla ta dlon ktora trzyma granata, wrecz wzorcowo :D Troche moze zeby wydajA sie za daleko rozstawione dales taka za szeroka plame miedzy nimi i wydaje sie szczerbata..? chyba wszystko co nie gra juz lace mowil i pewno poprawisz pracka i tak zdecydowanie lepsza imo niz wczesniejsza, ;)jest fajnie wydaje sie swobodnie zrobione tak z rozmachem i pytanie ile robiles? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna pracka ale chłopaki mają rację, dobrze jest zaplanować drogę wzroku jak pisał Lace, można wtedy "zmusić" oglądającego aby najpierw zobaczył to potem tamto, ale to pewnie wiesz.

 

Czy postać rysowałeś z wyobraźni czy pomagałeś sobie referkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, zgadzam się z przedmówcami, zdecydowanie najlepsza praca, realizm powala na kolana, ale jest parę takich rzeczy o których pisał lace co można by poprawić, i ja jeszcze odnosze wrażenie że barki ma trochę za szerokie, szczególnie ta ręka z granatem jakoś tak za mocno wysunięta ale może to jest spowodowane tym odstającym płaszczem, mimo wszystko spróbowałbym sobie pomierzyć szkielet bez płaszcza ;]

sory że się czepiam bo praca naprawde kosmiczna ale jak byś poprawił to już będzie tak że lepiej się nie da. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

Postaci komentować nie będę, bo wyszła bardzo ładnie, szczególnie twarzyczka super. Ale to co najbardziej zwróciło moją uwagę to granat, który dziewczyna trzyma w ręku - dlaczego ? Bo bardzo estetycznie podpiąłeś go pod to środowisko. Tyle mojej filozofii :]. Pełen podziw.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że nie lubię fotorealizmu to ta pracka jest bombowa. Bardzo podobają mi się dłonie, trochę mniej twarz. Wszystko siedzi jak należy, sensownie nie ma się do czego przyczepić (no ok, rękawy mogły być naturalniej pofałdowane ... ;) ).

I na początku nie mogłem skumać co to za czerwone smugi ale to już mój problem chyba.

Zajebista praca, gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swierna praca, tylko lasery zauwazylem dopiero jak ktos o nich napisal, wydaje mi sie ze wartoby bylo je ciut mocniej wyeksponowac, bo sa waznym elementem tej historii

 

ogolnie jak zawsze pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, uwielbiam tą pracę. Jest przepiękna. Pierwszy raz widziałem ją na okładce książki, albo bardzo podobną i od razu zwróciła moją uwagę. Wielkie brawa dla autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padało tu już tyle pochwał że nie miałbym co dodać, więc powiem co mnie drażni. Drażnią mnie te blury, szkoda że deszcz zrobiłeś blurami i że tyle ich jest w tle. Postać jest ewidentnie malarska z malarską faktórą natomiast tło, efekty switlne i atmosferyczne próbują udawać zdjęcie. Ja bym wolał żeby to było bardziej zdecydowanie malarskie lub fotorealistyczne. Mało dramatyczna jest także sama postać w kontekście tematu pracy, jest za bardzo "upozowana".

A po z tym gratuluję i tzymam kciuki za następne prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności