Skocz do zawartości

Silver Award: "Hide and Seek"


Rekomendowane odpowiedzi

Obrazek który wykonałem na zlecenie magazynu Imagine FX do warsztatów styczniowego numeru (jakoś w połowie miesiąca powinien być dostępny wiec jak ktoś jest zainteresowany to polecam ;]) W numerze znajdziecie obszerny tutorial jak tworzyłem ten obrazek, 30 screenshotow z produkcji i kilka tricków jak sprawniej pracować w Photoshopie.

Ponadto od numeru lutowego będę udzielał porad w panelu Q&A tej gazety wiec jak ktoś ma jakieś egzystencjalne pytania dotyczące malowania niech je zadaje, może akurat będę umiał jakoś sensownie odpowiedzieć:]

 

Sam obrazek trochę ma walnięta kompozycje bo w trakcie prac mi sie 3 razy koncepcja zmieniała. Chciałem zrobić scenkę z której można wyłowić więcej fabuły niż na pierwszy rzut oka i trzeba trochę pogłówkować żeby całość złożyć do kupy - czy sie udało czy nie to wyjdzie jak komuś sie uda dojść do tego co autor miał na myśli :D

 

Wszystko ręcznie, trochę tekstury na ścianie, kilka poglądowych referek, w sumie nic znaczącego.

 

Wielkie dzięki dla ManiakaS za pomoc przy tworzeniu obrazka :]

Wszelkie uwagi jak zwykle mile widziane

 

hide_and_seek_final.jpg

 

I jeszcze jakies 75% zblizenia

 

hide_and_seek_final_close.jpg

 

-

Edytowane przez OmeN2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Full wypas. Historia jest, w zasadzie niezły kawał opowieści więc założenie chyba spełnione. Przefajny, klasycznie filmowy kadr. Nie pierwszy raz pokazujesz że masz w głowie kamerę rodem z hollywoodzkich superprodukcji:) W boże narodzenie ci się to wmyśliło:)? Osobiście pewnie bym kobitę bardziej w cieniu schował, a dzieciaka jednak szczelniej zawinął - w końcu ona chce go ukryć nie? więc chyba machinalnie chowała by go w te koce, nawet wiedząc że to nie ma wpływu na to czy zostanie odnaleziona czy nie. Teraz malec jest wyeksponowany wyłącznie pod widza. A i mniej dosłowne by chyba było gdyby tylko skrawek rączki wystawał. Świetny jest ten jej przestraszony wyraz twarzy.

Jedyny poważniejszy minus to refrakcja w szkle - nie tylko jest ewidentnie fizycznie niepoprawna ale stanowi już ten nadmiarowy cukiereczek po którym już troszkę mdli.

Kawał super obrazka na sam początek roku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, rzeczywiscie kawal super obrazka! Ekstra te stonowane kolorki....

ale faktycznie kompozycyjnie troche kuleje- to mocne swiatlo z lewej strony strasznie konkuruje z podswietlona maska tego stwora i przy pierwszym spojrzeniu troche dostalem oczoplasu ;)

ale generalnie to niezle motywuje na nowy rok...:)

pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny klimat, niezłą opowieść stworzyłeś tą sceną, bardzo mi się podoba, ma w sobie trochę więcej życia niż w poprzednich pracach i technicznie jest oczywiście na wysokim poziomie ;] Z kompozycją faktycznie nie jest najlepiej ale czyta się, zgadzam się co do dziecka, mogła by je bardziej chować, ale jedno co mi się nie podoba to ręka tego stwora szukającego, zauważyłem ją dopiero po dłuższym czasie, po za tym jakoś mi nie pasuje jej miejsce i wygląd. Co jak co, pogadać se mogę ale praca prezentuje się świetnie, gratuluje, brniesz do przodu mimo już bardzo wysokiego poziomu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wooow, najlpsze jest to ze dajesz swietnny przyklad na to ile moze praca zdzialac-ostatnio przegladalem twoje starsze pracki na digarcie-no i trzeba przyznac ze progess jest jak stad do Gruzji;] najnowsza pracka wysmienita-strasznie podoba mi sie chlop z siekierka-mozna by bylo ja dac wieksza,bo troche za mala do kubatury potwora. No i jak juz inni wspomnieli inni-te swiatlo z lewej-przeszkadza,oczy sie gubia. Aha i ten bajerek z soplem- niewiem jak powstalo to odbicie-sopel jest przed kobieta-wiec skad odbicie po drugiej stronie? no i ta odleglosc? nie za daleko by odbicie byla az tak wyrazne?;]no ale za to pokazales ze mozesz narysowac wszystko;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie realistyczne odbicie - nie wiem skad ty to wziałes ale łamie wszystkie prawa fizyki :) musisz czesciej pojezdzic na renderach i obadac jaki powinien byc efekt.

 

Druga rzecz ktora bardzo mi sie nie podoba to przerost formy - za bardzo chciałes dowalic wszystkie dopałki i nie dało to dobrego rezultatu - przesłodzone - min wspomniane sople lodu, twarz kobiety wyglada jak żywcem wyciągnięta z jakiegos programu do 3d, dziecko wogole mi nie podchodzi - jakos nienaturalnie wygląda.

 

Miejscami przesadzone, miejscami brak detalu - w porownaniu od reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te odbicie to wywal :) twarz babki jest bardzo fajna, jak zwykle te przerazenie oddane idealnie wrecz, oprocz twarzy to ten kolo na ostatnim planie jest najlepszy z calego obrazka dla mnie :) aha i dziwi mnie tutaj cieniowanie jednakowe tam gdzie wystepuje czarny, wprawdzie mozna dac mocny czarny w jakims kacie ale czy wszedzie o jednakowym natezeniu? odradzales mi to niedawno.... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Wiekszosc uwag odnosi sie wlasnie do tego ze obrazek mial zmienna koncepcje, na poczatku panienka miala zakrywac dziecku twarz by nie plakalo, prawie je przyduszajac, potem wskoczyl czekajacy na nia transport w tle (ale zaraz wylecial ;]) i stanelo na tym ze panienka i potworek widza swoje odnbicie w soplu - dlatego tak ja prostacko tam wsadzilem by to podkreslic, ale chyba z deczka przesadzilem

 

Co do refek to naprawde jakies elementy byly - plaszcz panienki, glowka dziecka, oczy kobitki. Poczatkowa kompozycje obrazka staram sie jak najbardziej recznie robic - refek szukam pozniej, mam wtedy poczucie ze to ja decyduje jak obrazek ma wygladac a nie wczesniej znaleziona fotka.

 

Daroz - radze skalibrowac monitor albo pobawic sie pipeta na obrazku bo moze sa jakies punktowe idealnie czarne miejsca (troche na koniec kontrast podbilem) ale zadnaj naprawde czarnej plamy tam nie znajdziesz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie za to te odbicia podobaja - mam wrazenie, ze ten mlotkowy widzi odbicia (albo przynajmniej jakies odbite fotony, ktore do niego docieraja:)) i przez to wie, gdzie szukac mamuski :] uwazam, ze takie nierealistyczne odbicie skupia na soplach uwage, gdyby zrobic je naturalnie to ta cala historyjka o ktorej mowie powyzej nie istnialaby...dobry obrazek, gratulacje ImagineFX i np. obecnosci w Expose 5 (dostalem pod choinke od dziewczyny:)). pozdrowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardzo podoba. Mysle ze długo bede pamietał ten obrazek.Nie wyglada jak jaks tam masowka. Fajna ma kobieta twarz, fajne sa sople i odbicie. Pomysł Kojarzy mi sie z biblijna ucieczka przed rzezia dzieci ->ale w przyszłosci:) DObra Robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonanie facia jest inne od wykonania babeczki i to się rzuca w oczy.

Ogólnie jak zwykle super no i gratuluję Q&A to jest wyróżnienie!!! Będą Ci chociaż wysyłać egzemplarze? bo wiem, że te magazyny to raczej uprawiają żydostwo :)

Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to co zwykle

oczy głównego bohatera bujają gdzieś w obłokach zamiast odzwierciedlać daną sytuacje

Pzdr..

no wlasnie chyba odzwierciedlaja i wszystkie lapie sens przez ta prawa strone-ona zauwazyla swe odbicie na soplu,no i potwor tez-troche glupia i stresujaca sytuacja-a mimika twarzy jest genialna- panna wyglada jakby ze strachu wstrzymala wdech, wszystko cacy cacy;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chyba odzwierciedlaja i wszystkie lapie sens przez ta prawa strone-ona zauwazyla swe odbicie na soplu,no i potwor tez-troche glupia i stresujaca sytuacja-a mimika twarzy jest genialna- panna wyglada jakby ze strachu wstrzymala wdech, wszystko cacy cacy;]

 

Pokaż no to palcem... którym okiem ona patrzy sie na ten sopel, albo spraw abym mógł sobie wyobrazić że ten sopel jest bardziej wysunięty na pierwszy plan, bo jak na razie mam wrażenie że jest położony równo ze ścianą o którą bohaterka sie opiera ;)

Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ma klimat :) Tak z ciekawości - ile narysowanie takiego "dziełka" zajmuje Ci czasu? (dziełka bez uszczypliwości - po prostu dzieło kojarzy mi się z czymś bardziej podniosłym, monumentalnym.. wiesz ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż no to palcem... którym okiem ona patrzy sie na ten sopel, albo spraw abym mógł sobie wyobrazić że ten sopel jest bardziej wysunięty na pierwszy plan, bo jak na razie mam wrażenie że jest położony równo ze ścianą o którą bohaterka sie opiera ;)

Peace

 

Nie jest to tak dosadnie pokazane, ale sople są między oczyma widza, a bohaterką obrazka. Wystarczy trochę obserwacji... Zauważ, że kontynuacja tych sopli (środek/góra) nachodzi wyraźnie na ścianę, o którą opiera się dziewczyna. Prawdopodobnie odbicie byłoby zupełnie inne, ale w końcu to praca graficzna - ma dobrze wyglądać i opowiadać historyjkę, co robi znakomicie.

 

Bardzo mi się podoba - kawał solidnej roboty Omen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cpt.Waller

ta praca jest siwietna pozdro marek jestem twojim fanem i podziwiam to co robisz dajesz mi motywacje abym ja robił swoje prace jeszcze lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności