Skocz do zawartości

Naprawa pliku 3ds max


Gość Pablo 92

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pablo 92

Witajcie! robiłem tor do jednej gry w 3ds maxie, siedziałem nad nim kilkanaście godzin i w pewnym momencie 3ds max się zawiesił i koniec. Cały plik uszkodzony i nie mogę go otworzyć. Czy jest możliwość naprawy, lub odzyskania pliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

..rada na przyszlosc, wersjonowanie plikow wlasciwie co kazdy jeden zapis, po skonczonej robocie, moze troche zbednych usunąć, ...zawsze sie mozesz cofnąć w pracy i takich problemów więcej nie uświadczysz.

 

Właśnie po to w oknie "save as jest" taki plusik który savuje z kolejnym numerkiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo 92
Znajdź folder maxa "autoback". Tam program zapisuje co jakiś czas pliki asekuracyjne. Jeśli z jakiś powodów max nie zrobił autobacków możesz spróbować odzyskać plik jakimś programem do odzyskiwania danych, typu easy recover.

 

Znalazłem, nie jest to może ostatni zapis, ale wiekszosc pliku tam jest :)

Levus dzięki, nie wiedziałem o tym plusiku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to w oknie "save as jest" taki plusik który savuje z kolejnym numerkiem;)

Zamiast plusika za każdym razem można też włączyć w customize/preferences/files -increment on save.Max będzie automatycznie zmieniał nazwę przy zapisie 01,02...

Pozdr.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam w Maxie w Preferencjach ustawić "Scene Undo" Levels na np 150 (czesto mi to uratowało scenę i pięknie mozna sie cofnąć daleko wstecz. Oraz co najważniejsze i co zawsze robię w Maxach> w Preference Settings w zakładce Files>Auto Backup ustawić 'Autoback files' na 9(w starszych Maxach) lub np 30-40 w nowszych i zapis co 1.5 minuty . Często sie przydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muciekk

Qrde u mnie tez podobnie szlak trafil 3d maxa tylko najgorsze jest ze w autoback tak samo zadnego pliku nie moge otworzyc ... to juz qwa przegiecie ... ;/ ktos pomoze ?? ma ktos jeszcze jakies pomysly ? rozumiem glowny plik ale w autoback zeby nie dalo sie otworzyc zadnego pliku ... :/:/:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności