Skocz do zawartości

Lightwave-porady,opinie,lużne gatki:) itp.


altarian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, mam pytanie do sprzętu...

Marudziłem, marudziłem i dostałem della work station z dwoma xenonami i 32 GB ramu. Chodzi to zdecydowanie szybciej niż moj wcześniejszy komp ale... podczas renderingu czy liczenia efektów bullet zauważyłem, ze rdzenie procesorów nie sa obciążane równomiernie. Mało tego - najcześciej obciążany jest jeden rdzeń a reszta jest obciążona na poziomie 1%. Czy sa jakieś "tajemne" ustawienia które pozwoliły by wykorzystać komputery wieloprocesorowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do sprzętu...

Marudziłem, marudziłem i dostałem della work station z dwoma xenonami i 32 GB ramu. Chodzi to zdecydowanie szybciej niż moj wcześniejszy komp ale... podczas renderingu czy liczenia efektów bullet zauważyłem, ze rdzenie procesorów nie sa obciążane równomiernie. Mało tego - najcześciej obciążany jest jeden rdzeń a reszta jest obciążona na poziomie 1%. Czy sa jakieś "tajemne" ustawienia które pozwoliły by wykorzystać komputery wieloprocesorowe?

 

 

To norma, w wielu programach wiele różnych funkcji nie jest optymalizowane pod multi core. Tak naprawdę to tylko rendering jest multi CPU no może jeszcze jakieś obliczenia/symulacje ale tu też są ograniczenia. Akurat renderer LW jest dobrze zoptymalizowany pod mutli CPU ale tylko do 64 core.

 

Podczas renderingu powinieneś mieć wszystkie rdzenie obciążone na full .. na jakich procach masz tę maszynę ?

Edytowane przez artzgodka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry pospieszyłem się, kolega jeszcze nie wiem czy może udostępniać .... przepraszam :)

 

Kolega się dopytał i może pokazać prace ... rendery zrobione przez Janusza Biela we współpracy z Gravityforcestudios Company ... dziabnięte w LW+Kray

 

http://gravityforcestudios.com/panorama/hil/hil.html

Edytowane przez artzgodka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

export to obj

Cześć, szukam pomocy. przy exporcie lwo do .obj otrzymuje dwa pliki: .obj i .mtl gdzie jest tekstura? Mam mapę UV i przygotowany do tego plik .jpg. Próbowałem już zabawy z tymi samymi nazwami plików, jeden katalog... i wiele innych rzeczy które po głebszym zastanowieniu nie miały sensu... Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

export to obj

Cześć, szukam pomocy. przy exporcie lwo do .obj otrzymuje dwa pliki: .obj i .mtl gdzie jest tekstura? Mam mapę UV i przygotowany do tego plik .jpg. Próbowałem już zabawy z tymi samymi nazwami plików, jeden katalog... i wiele innych rzeczy które po głebszym zastanowieniu nie miały sensu... Jakieś sugestie?

 

samej tekstury czyli bitmapowego pliku *jpg nie wyeksportujesz, ale mapa UV do obj z lwo bez problemu przechodzi i działa to od zawsze ... raczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jakoś mi nie idzie z tym exportem... Czy jest jakiś prosty sposob na export mesha z teksutra? Po exporcie do obj powstaje ten plik mtl ale jak przypisać do niego teksturę...Co ewentualnie zrobić z uv z LW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jakoś mi nie idzie z tym exportem... Czy jest jakiś prosty sposob na export mesha z teksutra? Po exporcie do obj powstaje ten plik mtl ale jak przypisać do niego teksturę...Co ewentualnie zrobić z uv z LW?

 

Hejka,

Nie bardzo rozumiem Twój problem, eksportujesz obiekt do obj wraz z UV (sprawdzałem w LW 2015.2 - i działa to bez problemu), wczytujesz w docelowej aplikacji tam dajesz na surface teksturę po przez mapowanie UV z LW które wyeksportowałeś i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności