Skocz do zawartości

pytanie o displace


_LoGaN_

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest mozliwe

1. wyskulptowanie powiedzmy ze sphery obiektu w zbrushu

2. zrobienie retopologii w zbrushu po czym wyeksportowanie go do np. maxa i zrobienie tam uvalki.

3. zaimportowanie jeszcze raz modelu (tego juz z uvalka z maxa z punktu wyzej) do zbrusha

4. (punkt o ktory najbardziej mi sie rozchodzi) wypalenie jesli mozna to tak nazwac displacea na tym nowo zaimportowanym obiekcie z obiektu high poly tego z punktu pierwszego?

Generalnie chodzi mi o to samo co wypalanie normala tylko ze ja bym chcial wypalic dispa na zretopologowanym obiekcie.

 

dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak wyeksportujesz z zbrusha model po retopologii i zaimportujesz do maxa gdzie zrobisz tylko mapowanie to ilość vertexów się nie zmieni. Może się coś porobić z numeracją vertexów co również oznacza plajtę ale w większości przynajmniej u mnie numeracja się nie zmienia. Polecam gwOBJimporter do maxa tam są presety pod różne programy może one coś dają, nie wiem ale sam importer jest świetny.

Jeżeli zmiana importera nie zapobiegnie zmianom numeracji vertexów to jest np. sposób taki jak kiedyś Gomez podał że z zbrusha eksportujesz model i wrzucasz go do maxa i mapujesz, następnie zapisujesz go jako obj ale pod inną nazwą niż ten z zbrusha.

Później w darmowym uv mapperze ładujesz model z zbrusha i podmieniasz mu mapowanie na to z modelu który zmapowałeś w maxie i taki modelik z zbrusha który na pewno ma dobrą numerację vertexów ma teraz mapowanie i można go do zbrusha wrzucać.

Gomez pisał że uv mapper też może zmienić numerację vertexów zapisywanego modelu ale mi się to nigdy nie zdarzyło więc warto i tego sposobu próbować. Sorry za takie długie zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności