Skocz do zawartości

[SSAT]: Ancient Scrap Yard / Starożytne Złomowisko


Rekomendowane odpowiedzi

... A few of the living have seen that ancient cemetery of glass boxes where billions of very old kinescopes create some kind of rock formations similar to those of contaminated sites of Colorado. Had to build a wall of the height of 12 and width of 6 Eurasian meters, it would be as long as the circumference of Earth before hyperplasia. Mysterious circumstances in which this scrop yard was created are shrouded in mystery fog up to this day...

With Wesydar Chronicles, Vol XLIII

 

 

 

...Nieliczni spośród żyjących widzieli owo starożytne cmentarzysko szklanych pudeł gdzie miliardy prastarych kineskopów tworzą coś na kształt formacji skalnych podobnych do tych ze skażonych terenów Kolorado. Gdyby zbudować z tych skrzyń mur o wysokości 12 a szerokości 6 euroazjatyckich metrów , miał by on długość równą obwodowi Ziemi z przed hiperplazji. Zagadkowe okoliczności w jakich powstało owo złomowisko do dziś są owiane mgłą tajemnicy...

Z kronik Wesydara, księga XLIII

 

HiRes 3040/1728 px

starozytnezlomowiskomalpk1.jpg

Wersja LowRes dla jury:

starozytnezlomowiskojurir3.th.jpg

Edytowane przez farelek
wersja Lowes dla jury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuję za miłe słowa. To moja pierwsza bitwa więc na pewno się przydadzą. Co do tego, że wielu już poległo - przecież to w końcu bitwa ;) straty w ludziach są z góry zakładane.

Do jutra postaram się zrobić poprawkę koncepcji.

 

wysypiskotelewizorwszkihv9.jpg

Edytowane przez farelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle na razie udało mi się wymodelować. Myślę, że ostateczna wersja będzie czymś pomiędzy tymi obrazkami. W części pudeł będą kineskopy a w części już nie.

 

wysypiskotelewizorwszkiwr6.th.jpg

 

wysypiskotelewizorwszkimx5.th.jpg

Edytowane przez farelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimaty Beksińskiego są jak najbardziej miłe dla mojego oka :)

W koncepcie jest pewien element główny który ma przyciągać uwagę. Z boku urwiska wyrastać będzie wątłe drzewko (w bok jak gałąź). Postaram się je wymodelować w następnej kolejności.

Anteny to fajny pomysł i może umieszczę jakieś powbijane tu i owdzie ;) Jedna może powinna się znaleźć na szczycie wierzy z lewej strony kadru.

 

Pomyślałem również, że na skraju urwiska powinien stać człowiek - wpatrzony w zachód słońca ... (a może powinien to być alien? można by było to czytać wtedy tak, że ludzkość wyginęła przez ... telewizję...)

 

Telewizorki z pierwszego planu też będą poprzerastane czymś w rodzaju dzikiego wina. Oczywiście mało liści i bardzo skromna roślinność (w końcu to złomowisko) ale myślę, że powinny dodać klimatu - takie łodygi wyrastające z pustych oczodołów "martwych" telewizorów... :]

 

Czekam na Wasze Uwagi.

attachment.php?attachmentid=56702&d=1216540966

Edytowane przez farelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!! Tylko jak to będziesz teksturował teraz ? :) Masz już materiały na danych facach czy jak ??? Bo nie wyorbrażam sobie teraz każdego z osobna "kolorować" No ale ja jestem początkujący, może czegoś nie wiem/umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

Co do teksturowanie to na szczęście nie będzie konieczności teksturowania każdego pudełka z osobna ;)

 

Kruki... no ciekawy pomysł. Jeden by mógł wydłubywać dziobem jakiś mały kineskopik :]

Chcę osiągnąć nieco inny klimat. Bardziej spokojny i może nieco wzniosły. Sceneria rodem z terminatora raczej też nie wchodzi w rolę. Są to fajne pomysły i na pewno wezmę je pod uwagę ale puki co mam troszkę inną wizję.

 

Podrysowałem to czego brakuje na razie na płasko i wrzucam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tylko trochę bardziej zaznaczonej linii horyzontu.

Ciekawsza pod tym względem była wersja z konceptu.

 

Będę się trzymał koncepcji. W tym ostatnim obrazku chciałem zwrócić uwagę na klimat jaki chcę otrzymać. Pokazać, że nie chodzi mi o scenę rodem z horroru.

 

Anteny to fajna myśl i pewnie się pojawią.

 

Aktualnie pracuję nad trzecimi planami. Na tych bliższych będą widoczne skały z telewizorów/kineskopów, porozcinane wąwozami. Dalej myślałem o oceanie który ciągnie się po horyzont, za wyjątkiem prawej strony kadru gdzie widać grzbiety gór naszej antycznej elektroniki. Na niebie burzowe ciemne chmury, nieco powyżej lipni horyzontu przebite słońcem.

 

Chciałbym, żeby ostatecznie obrazek był tajemniczym i smutnym pejzażem a nie strasznym i przerażającym. Chcę pokazać zapomniane i samotne miejsce.

 

Całości 3 planu nie jestem jeszcze pewny i chętnie poczytam wasze propozycje. Czekam na komentarze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie bardziej podoba bez wyraźniej lini horyzontu...W ten sposób cmentarz wg mnie będzie bardziej rozległy i mistyczny...

Mam tylko techniczną wątpliwość...czy będzie widać na tych haudach w oddali, że są one zbudowane z telewizorów (bo chyba będą bardzo małe)?

Pozdrawiam i powodzenia:)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowałem tytuł mojej pracy. Poprzedni Prastare cmentarzysko wynikał z powiązania z cmentarzyskiem słoni. Jednak jak widzę większości z Was cmentarzysko kojarzy się z dość mrocznym i czarnym klimatem a nie o to mi chodziło. Dlatego tytuł postanowiłem zmienić na Starożytne złomowisko

Pozdrawiam wszystkich i czekam na Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przymiarki do dalekich 3 planów... Na razie bardzo pierwsze.

Zaczynam się też zastanawiać nad oświetleniem. Myślałem żeby oświetlić wszystko od tyłu ale skały robią się wtedy czarne i GI daje słaby efekt na tych wszystkich telewizorkach.

hmm będę musiał jeszcze pomyśleć...

Piszcie proszę co myślicie!

Edytowane przez farelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym włorzył jakieś światełka w te przepaście, między batonikami. Miałbyś w tedy takie fajne oświetlenie od dołu (tak jakby lawa tam płynęła, lub coś w tym stylu). No i oczywiście coś do rozświetlenia sceny, ale na to, nie mam już pomysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenty. Po krótkiej przerwie postaram się coś wrzucić do poniedziałku. Mam nowy pomysł na trzeci plan. Na dole będą widoczne chudy telewizorów wchodzące w morze. Generalnie piękny krajobraz gdyby były to naturalne skały... Pogoda już mniej sielska - taka zaraz po burzy. ciemne chmury tylko gdzieniegdzie po przebijane jasnymi plamami słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zabieram się za modelowanie "skał". Chyba tak juz zostanie chociaż nigdy nic nie wiadomo ;)

Może ktoś z was wie jak zrobić volume light w vrayu? Będę też potrzebował jakiś fajny patent na chmury i na bump map wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie tu ciasno. nie przesunąłbyś lekko w prawo tych wszystkich TV? wygląda, jakbyś na siłę w kadr wsadził, a przecież szeroki jest

 

volume... hm, plane + alpha powinny styknąć. i potem ładnie je dopasować w post-pro, kolorystykę zróżnicować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mo efekt z after burn bomba. Wolał bym co prawda na samym 3ds max to robić... Więc puki co myślę o czymś takim

http://www.3dtotal.com/team/Tutorials_3/jussing_clouds/creating_clouds_3dsmax01.asp

 

Volume light może rzeczywiście dołożę w post produkcji. Krzaczki i antenki oczywiście będą, może na dalekich planach pojawią się też wielkie nadajniki telewizyjne.

 

Mateusz ja też nie mogę się już doczekać :)

 

muody - gdzie jest za ciasno? możesz sprecyzować. Może rzeczywiście brakuje oddechu temu ujęciu.

 

Dzięki za komenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Jeszcze nad tym pomyślę ale chyba prędzej rozciągnę kadr w drugim kierunku. Pokażę więcej dalekich planów, tak żeby można było poczuć tą przestrzeń. Zastanawiam się też czy horyzont nie powinien się znajdować wyżej - tak w 1/3 kadru od góry... Coś jak na tym zdjęciu 41515_1188903397_ae6b_p.jpeg

Edytowane przez farelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie mogę się zdecydować na ostateczny kadr. Wrzucam to co mi chodzi po głowie. Liczę na Waszą pomoc :)

 

A może jeszcze bardziej panoramiczne ujęcie? Na razie jest 1:2

Edytowane przez farelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo złmowisko jak dla mnie staje się trochę nudnym widokiem, może pomyśl czy nie lepiej by było dodać wrażenia że jest ono przez "coś" zamieszkałe dorobić jakieś drabinki, jakiś most, z telewizorów zbudować coś w stylu miejsc mieszkalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł z tymi drabinkami i mostem. Dotychczas myślałem o tym jak o pustkowiu odwiedzonym przez samotnego kosmicznego podróżnika, miał stać na urwisku i rozkoszować się widokiem.

Może wrzucę w to jakieś ruiny, może jakiś stateczek i zabudowania...

Pomyślę

Dzięki za pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory łączcie się! ;]

Obiecane miliony telewizorów. Na razie za pomocą displacment map.

Jak lepiej nałożyć tą tekturkę? Nie podoba m się że tak się rozciąga w niektórych miejscach i telewizorki tracą geometrię. Poza tym chciałbym dodać troszkę trawki na płaskich wierzchołkach. Jeśli ktoś z Was zna jakiś tutorial który mógł y mi się do tego przydać to bardzo proszę o link :]

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... i tak myślę ze te telewizory by nie były usypywane, a układane, bo usypywane góry by wyglądały nieco inaczej. Jest ok, jedynie po przyglądnięciu się dokładniejszym myślę ,że na szczytach za równo te rządki wyglądają. Jeśli jeszcze nie widziałeś ,to polecam Ci Wall-E, warto obejrzeć choćby dlatego żeby zobaczyć opuszczoną, zaśmieconą ziemię i rosnące wśród wieżowców góry ubitych kostek śmieci. Zobaczysz jak to rozwiązali inni, bo to podobny temat i może coś podpatrzysz ciekawego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności