Skocz do zawartości

Dodawanie volume light bez renderowania efektu


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam problem optymalizacyjny ;) Czy da się w Combustion albo Afterze zrobić efekt volume light na scence z maxa >bez wyrenderowanego

 

Reasumując - chodzi o wyrenderowanie klatek bez volume lighta (render na warstwach) i dodanie volume'a w postprodukcji. Tylko czy tak się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tworzenie takich efektów w postprodukcji to główny sposób dodawania volume lightów w scenach.

potrzebujesz czarno bialego obrazka swiatła, renderu sceny i programu do kompozycji. Następnie na render nakładamy layer światła jako screen lub w zależności od aplikacji i zapotrzebowań

to taki najprostszy przykład

volumenz7.jpg

W ae jest volume i glow light który można dowolnie animować lub ztrackować

W zaleźności od skomplikowania sceny trzeba zawczasu przygotować adekwatną liczbe layerów itp

_BB

Edytowane przez the_fgdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem zasadę, ale dalej nie bardzo wiem jak to powiązać ze sceną w maksie. Chciałbym, żeby z automatu AE (lub Combustion) czytał sobie położenie światła i automatycznie dodał do niego volume'a. Wydaje mi się, że gdybym miał czas to plugin wykorzystujący ZDeth byłby do napisania, ale czasu niestety nie mam, dlatego szukam gotowca. Minusem tego, co pokazałeś jest to, że światło nie jest pobierane bezpośrednio ze sceny (a u mnie niestety volume jest nałożony na ruchome światło, więc trzebaby to animaować w AE, a jednak wolałbym tego nie robić). Naprawdę nie ma automatu? Nawet płatnego?

 

Master > niestety animowane światło zabija tą koncepcję :(

 

PS> Za użyteczne odpowiedzi pod koniec dnia będą repy :D To tak na zachętę :)

Edytowane przez User190
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartolomeo> wypuszczam z-Deptha, ale jak do tego dodać volume lighta z maxowego światła? Jest w ogóle warstwa na której max potrafi sobie zapisać kształt spota i jego kierunek nie licząc wolume'a? Może jakiś tutek?

 

the_fgdf> z tego co widzę ScatterVL to narzędzie do renderu w maxie, a ja chcę to w postprodukcji dodać. Renderowanie z volumem nie wchodzi w grę, bo to niemiłosiernie spowalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracking radzi sobie wylacznie z pozycja w dwuwymiarowej przestrzeni. Mysle ze nie w tym jest problem. Samo stworzenie stozka swiatla w programie do kompozycji jest proste. Ale jesli w tym stozku swiatla postawisz jakis obiekt (w twoim wypadku napis) i bedzie animowal pozycje i kat tego swiatla, to ksztalt tego stozka bedzie sie dynamicznie zmienial. Tego soft do kompozycji nie zrobi. Przynajmniej jesli mowimy o przestrzeni 3d. Natomiast jesli wyrenderujesz scene na passach, z usunietymi niepotrzebnymi obiektami, powinna sie wyrenderowac bardzo szybko. W kompozycji po prostu polaczysz tlo z wyrenderowanym passem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że pewnie za późno...:)

 

[...]Ale jesli w tym stozku swiatla postawisz jakis obiekt (w twoim wypadku napis) i bedzie animowal pozycje i kat tego swiatla, to ksztalt tego stozka bedzie sie dynamicznie zmienial. Tego soft do kompozycji nie zrobi. [...]

 

To soft do kompozycji zrobi...:

polak potrafi

nie jest to jednoznaczna odpowiedź oczywiście...

przydałoby się wyrenderować z maxa te same ujęcia zawierające tylko po 2 punkty spota (na osi - jak najdalej od siebie) do Trackingu.

technika z tego Tutka pozwala przysłaniać nasz "snopek" czymkolwiek...(wystarczy skopiować warstwę emitującą i ustawić w pozycji tego co przysłania - wada: płaska warstwa)

no ale napis też można selektywnie wyrenderować jako ALFA tylko..

 

mozna by gadać, możliwaści jest wiele...

 

aha, null'a można zamienić na warstwę 3d i symulować przemieszczanie w osi Z... i obrót...

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta metoda to nic nowego, i w zadnym wypadku nie symuluje zasloniecia snopu swiatla w przestrzeni 3d. Przede wszystkim w tej metodzie obiekt nie odksztalca stozka swiatla tylko co najwyzej go zaslania, a to nie zupelnie to samo. Mozesz uzyc zamiast emitera (w tym wypadku zamiast noise) ksztalt danego obiektu, ale bedzie ci ten ksztalt rozmywac na pelnej dlugosci stozka swiatla, a w rzeczywistosci nigdy tak nie jest. Pozatym w wypadku ruchu swiatla wzgledem obiektu zmienia sie tez punkt widzenia obiektu przez swiatlo, a tego nie da sie w ten sposob zasymulowac. Troche zawile wyszlo, ale mam nadzieje, ze wiesz o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki.. niestety już trochę późno - musiałem zbić ustawienia i poszedł render bez FG, w połowie rozdziałki i z minimalnym samplingiem. Zaraz będą repy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności