Skocz do zawartości

[SSAT] Dysfunkcja


Rekomendowane odpowiedzi

"Środek nocy a ona wciąż przyklejona do telewizora...

Nagła awaria okazuje się dobrym momentem na zerwanie z nalogiem!, postanawia na zawsze pozbyć sie pewnej zawartosci glowy...."

 

"Middle of the night and she is still sticked to TV...

It is look like unexpected TV failure is a good chance to stop with her addiction!, she decide to get rid off some part of her head forever..."

 

 

 

Wersja dla Jury do oceny:

http://www.tuminski.pl/niemamszans/koniec.jpg

 

koniec_lo.jpg

Edytowane przez iacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Drogi Panie PIXAR.

pytalem 2 razy na PRIV - co dokladnie mam zmienic - gdyz pana uwaga byla zbyt ogolna cytuje: "Niestosowanie się do regulaminu forum.

popraw na zgodny z regulaminem"

a potem zacytowal Pan moj opis pracy.

(nie dostalem odpowiedzi na pytanie "co dokladnie mam zmienic")

 

teraz pisze Pan ze cos z tytulem...(to chyba inny warning niz ostatnio...)

 

pytam oficjalnie (moze tu Pan mi odpowie)

czy jak dodam [sSAT] przed tytulem to zalatwi sprawe ?

czy jeszcze mi czegos brakuje ?

i do kiedy mam czas na wpisanie angielskiej wersji opisu?

 

pozdrawiam.

Edytowane przez iacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo....moj pierwszy komentarz...dzieki wielkie !

jak narazie to kazdy omija z daleka moj projekt. No ale nie dziwie sie bo nic jeszcze nie zrobilem..

ale mam ten i nastepny weekand zeby dodac pare szczegolow.

 

startuje w konkursie 1 raz i chce sie poprostu sprawdzic (czytajac jakies komentaze [bo na pewno nie licze na jakas wygrana]) . dlatego bardzo bym prosil wszystkich ktorzy przeczytaja tego posta (powiedzmy po weekandzie, bo juz cos tam dozuce) o jakas krytyke :)

 

dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabralem sie do tego troche od "pupy" strony :)

troche modelowania, troche swiatla, troche kompozycji...

powinienem sie skupic na modelach , potem texturach, potem kompozycji, swiatlach itd..

 

dziekuje za komentaze..

sprubuje to poprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komentaz!

 

no widze ze twoj bohater tez trzyma pilota : hehe..

mi to nie przeszkadza...

aby tylko mnie nie wyrzucili prosze.....

 

co do pracy...

wiem ze troche pusto...zabralem sie za to za pozno !! ale jeszcze sprubuje cos dorobic...tylko nie wiem za bardzo co...

zastanawialem sie czy to ma byc pokoik dziewczynki (jakies zabawki wszedzie) czy bardziej pokoj rodzicow (i tu postanowilem krotkim zabiegiem dac troche obrazow z czyms co by podkreslalo klimat) jak widac poszedlem w ta druga strone, ale nie wiem co by tu dac na tych ramkach..

myslalem nad jakimis narzedziami zbrodni (bron palna, biala, machiny wojenne) to wszystko co ostatnio pokazuja w TV!

 

wiem ze to raczej pasuje pod temat "tragiczne skutki ogladania TV" ale ten ( "STRZAL W GLOWE" w przenosni ) pokazujacy raczej chec zerwania z ogladaniem TV czyli cos pozytywnego a nie tragicznego, jest moja nadzieja na obronienie sie tematu poprzez sam CZYN! (samobójstwo)..

 

ps. obiecuje ze sie poprawie w nastepnej bitwie..

 

poki co..poprawie jeszcze swiatla (bo cos mi za jasno za telewizorem) , pomysle jeszcze nad tymi obrazkami, podrasuje pilota, poprawie UV maping na dziewczynce, sprubuje zmiekczyc material koszuli nocnej, no i oczywiscie KLUCZ PROGRAMU: jakis efekty specjalny (ulatnianie sie z glowy tych wszystkich bredni jakich sie dziewczynka naogladala.

no i tyle..zobaczymy czy zdaze...wzialem nawet 2 dni wolnego :)

nominowany napewno nie bede ale wciaz licze na jakies komentaze.

pozdrawiam

Edytowane przez iacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób żeby te pistolety wisiały wszystkie w tym samym kierunku, bo dziwnie wygląda że jedne w dół a jedne w bok.

W ogóle pistolety mi jakoś tu nie pasują, jakoś lepiej mi pasował układ z postu #14, ściana nie odciągała uwagi od dziewczynki, klimat mi się tam bardziej podobał, po co kurczowo zapełniać pokój?

Koniecznie musisz zrobić fałdki na ubraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bym chcial ulozyc pistolety tak jak sugerujesz, chcial bym tez poprawic swiatlo..(wczesniej mowilem ze sciana jest za jasna za tv), przyciemnil bym tez te obrazy (zgadzam sie z toba ze za bardzo przyciagaja uwage) ale wszystko to nan nic gdyz caly weekand walczylem z psujaca sie co 5 min scena. Maya wywala mi jakis unknow mental ray error kiedy zaczynalem rendering... kopiowalem cala sobote pojedyncze obiekty do nowego pliku ale w niedziele i tak mi sie rozwalilo...wynik byl taki ze sie cieszylem ze w ogole cos mi sie udalo wygenerowac.... + pare poptrawek musialem naniesc w photoshopie ale wiecej sie balem bo nie wiem na ile moge ingerowac w postprocesingu.

no i nie wiem jak z tym terminem, czy dzis jeszcze moge cos dozucic? (do 23.59)

bo 15-ty jest dzis - a to chyba termin oddania.

generalnie sie wkurzylem i zniechecilem po tym weakendzie.- zabraklo mi paru wieczorow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dorzucać dzisiaj jeszcze do północy, a przy odrobinie szczęścia nawet dłużej bo nie wiadomo czy będą zbierać prace o północy czy dopiero jutro rano. Do tego jeśli przejdziesz przez nominacje, będziesz mógł dalej edytować pracę, teraz jest tylko taki odsiew, jeszcze nie koniec.

 

Można ingerować w postprocessingu jak najbardziej. Musi być tylko tak że większość pracy i jej główne elementy są wykonane w 3d, a u ciebie tak jest. Z poprawkami w PS nie powinno być problemów, po prostu nie możesz domalować, powiedzmy, drugiej postaci ani kotka.

Jedynie należy pokazać w wątku także pracę przed taką edycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem odpowiedz co do terminow na ogolnym forum ale bardzo dziekuje za informacje Aniu.

Sprobuje zawalczyc z moim (fatal errorem)....ale czarno to widze bo dopiero po pracy moge zaczac (kolo 20.00) :(

powodzenia wszystkim innym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuupppssssss

to late !!

 

walczylem z fatal errorem...udalo mi sie co prawda zmienic lekko swiatla..ale mase zeczy mi sie popsulo w trakcie przenoszenia obiektow do nowej scenki :)

no trudno...

powiedzcie chociaz czy jest lepiej..

powodzenia

final2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z checia Piotrku z checia ..."fala mysli" zostala zrobiona wczoraj w 20 min..jak juz szedlem znerwicowany po walce z Fatal errorem spac.

oczywiscie chcial bym zaawansowac ta pracke..jeszcze wiele detali jej brakuje (wlosy, faldy na koszuli, lepsze swiatlo, refleksje na szybkach obrazow,lepsze ramki, poprawki bledow po dzisiejszym imporcie do nowej sceny) ...itd..

ale watpie zeby mi przyznali te 10 dni :)

poza tym oddalem ta ostatnia prace zgodnie z czasem (ale Dublinskim) :(

totalnie zapomnialem o roznicy czasowej...

ps.

ciesze sie ze zajrzales do mojej pracki...na koniec .. ale zajrzales

odezwij sie czasem na GG czy gdzies...

 

ps2. musze ci oddac "anatomie dla artystow"

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez iacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeee yeee yeee.....

niespodziewalem sie....

dzieki fikolek..

moze ta nominacja mnie w koncu zmobilizuje do ukonczenia jakiegos projektu,

jakos brakowalo mi zawsze samozaparcia i czasu.

gratuluje wszystkim nominowanym !!! i powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA !!!

DO WSZYSTKICH UZYTKOWNIKOW MAYA 2008 (nie wiem jak inne)

2 dni meczylem sie z tym errorem (tuz przed nominacjami):

 

"// Error: *Fatal* (mental ray) : mental ray encountered a fatal error. The system may have become unstable. Please save the scene and exit Maya."

 

ale udalo mi sie odkryc ten glupi blad, wiec jak ktos zobaczy taki komunikat to juz pisze co robic..

ale najpier napisze czego nie robic:

 

-stworz 2 swiatla , w jednym ze swiatel wylacz "Illuminates by defoult" (jak ktos bawi sie z oswietleniem to dosc czesty zabieg), dodaj jakis obiekt, stworz nowy display layer i dodaj te zmodyfikowane swiatlo do tego layera a nastepnie wylacz visibility tego layera.

ustaw renderer na menta ray i BUM !!! powienienes sie niezle wkuzyc .

 

niezla bzdurka , ale jak terminy gonia a tu nagle cos takiego ni z tad ni z owad....(krew zalewa)

przez pomylke dodalem 2 swiatla do obiektow ktore jakis czas temu wylaczylem na layerach i do nich nie wracalem...no i KLAPA...2 dni szukania gdzie blad.

 

sposob jest na to taki ze trzeba poprostu wyzucic te swiatlo z tego layera (albo wlaczyc layer).

ale trzeba to zrobic na swierzo wystartowanej mayi, bo jak juz raz zobaczysz ten komunikat to co bys nie robil...nastepny render i mayka sie wiesza.

 

mam nadzieje ze komus to kiedys tylek uratuje.... ;)

 

pozdrawiam

Edytowane przez iacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare kolejnych poprawek..test4.jpg

 

zdcydowalem zdjac obrazki z sciany ( za bardzo rozpraszaly uwage ), dodalem pare drobnych elementow (kable,wlosy{jeszcze do poprawy}, poprawilem lekko koszule, lekko kadr, lekko swiatla), do czwartku chcialbym jeszcze- zrobil ladniejszy odstrzal mysli no i pomyslec co poprawic.. (moze jakas zawiesine w atmosferze czy cos, skure dziewczynki jakies nitki na konturach materialu, choinke, miska) stanopwczo brakuje mi tu DETALU..

Edytowane przez iacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy taka bombka atomowa nie dala by troche do myslenia...

wyglada nawet ciekawie...

 

w pierwotnym zalozeniu mialy to byc mysli dziewczynki (raczej jakis dym z obrazami)

ale..

chyba bede mial duzo radosci konstruujac taka bambke :)

 

co myslicie ??

 

w koncu bym umotywowal te czerwone zrodlo swiatla na koszuli (tyle ze trzeba by to zrobic z prawej strony i nie wiem czy nie pomiesza mi to szukow w kolorystyce)

sprobuje dac zimne swiatlo od TV (lewa strona) i te cieple z prawej od atmowki.

 

testSmoke.jpg

Edytowane przez iacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skromniejszego...moze i masz racje...ale mam taki deficyt w kadrze (brak detali)

pomyslalem ze moglbym zapelnic ta prawa strone taka atomowka.. (nawet wieksza niz te preview) byc moze bardziej eteryczna (w tym wypadku zastanawiem sie czy swiatlo z atomowki ma wplywac na otoczenie)...

do fali udezeniowej chcialbym dodac takie polprzezroczyste obrazy telewizyjne (20-50) , ale tez tylko je lekko zaznaczyc... nie chcial bym za bardzo wplynac na caly klimat..(wiec sie pobawie z przezroczystosciami juz w postprocesingu potem)

a jak czas mi pozwoli to sprobuje jeszcze wersje (z dymem jakims, tez z obrazami z jej mysli)

 

dzieki za podpowiedzi...(szkoda ze mam ich tak malo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności