Skocz do zawartości

Optymalna ilość RAM?


adam_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam kupić komp Dell T5400 z prockiem Dual Xeon E5440 2,83 GHz i zastanawiam się czy 8 GB RAMu to wielkość optymalna? Jak to mówią im więcej tym lepiej. Ale czy do wizualizacji i animacji (3ds max) więcej niż 8 będę wykorzystywał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ej..ej... a kto to moze wiedzieć jakie teraz ( w przyszlości) sceny będziesz składał ? :).

Tak czy inaczej kieruj sie zasada którą sam podałeś wprowadzając jednak mała modyfikację : zamiast "im więcej" wstaw najwięcej na ile mnie stać...

pzdr

wallop

ps. nie zdzierże i zapytam... czemu Della ( do licha :))

zaraz posypia sie na mnie zasłużone gromy... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w przyszlosci to moze sobie zawsze tego RAMu dokupic :) Nie wiem po co kupowac na poczatku 16 czy 32 gb ramu jesli wiekszosc scen nie przekroczy 2 czy 4? :)

A gdybym mieszkal wciaz w krakowie bylbys moim ulubionym dostawca Wallop :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. nie zdzierże i zapytam... czemu Della ( do licha :))

zaraz posypia sie na mnie zasłużone gromy... :D

Komputer jest do firmy. Bierzemy od Della sprzęt od 3 lat i osobiście jestem zadowolony. Teraz ja zapytam: a dlaczego nie (cena)? Przyzwyczajenia zawsze można zmienić ;) Przekanaj mnie do innego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... nie dajeswz mi w takim razie wyboru ... :D zakłopotanie graniczacym z zażenowaniem moge polecić siebie i swoje produkty ( i naprawde przyznaję że nie pomyślałem o tymw momencie zadawania pytania.

Założyłem że spora częśc bywalców forum zna moje zainteresowania i ofertę....

w każdym badź razie myśle że potrafie byc konkurencyjny ( cenowo ) w stosunku do Della ( a przy okazji mniej kłopotliwy serwisowo jak to dodał Rascal )

... dzięki Mirach ... choć przyznaję ze troszkę nie wyszło mi to za elegancko.

adam_m :jakby co to po szczegóły oferty:

[email protected]

0885166617

ew. poszperaj w dziale sprzedam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Podłącze się do tematu. Mam taki dylemat, posiadam quada z 4GB pamięci + viste 64bit. Czy jest sens dokładać kolejne 4GB ramu aby mieć razem 8 ? Wiem ,że w After Effects różnica jest spora. A jak sie sprawa ma jeśli chodzi o 3ds, w jakich działaniach w tym programie przydaje się większa ilość ramu ? Pracuje nad pewną animacją i zastanawiam się czy jest sens inwestować w dodatkowe kości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 giga to juz nie optimum a high end. 3-4gb to mozna powiedziec optimum.

Sam aktualnie mam 3gb. Podobnie jak ty pracuje nad pewna animacja przy czym wlasciwie na renderingu wymagajacych scen zostaje mi sie jeszcze gigabajt. Jak ktos z zasady lubi miec high end to czemu nie.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ze robisz w scenie duzo zieleni, hiresowe textury + displacement i 4gb Ci nie wystarczy. Moim zdaniem 8gb do wiekszych projektow archwiz to minimum...

pewna scena ktora robilem ruszyla pelna para dopiero na 16 gb... inaczej mulilo niemilosiernie.

Traitor powiedzialbym ze high end to raczej 32 gb wzwyz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał mirach zacznę kontrolować "process manager" i wtedy wyjdzie co i jak. Bo tak zwane mulenie w view portach występuje u mnie w scenach ze zbyt dużą ilością poligonów ale za to chyba raczej odpowiada grafika ? niby mam 8800GT ale ta raczej do high endowych się nie zalicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię FX z Fume'm na duży ekran i obecnie 8GB to dla mnie absolutne minimum, a nieraz muszę kombinować jak koń pod górę, by mi symulacja na takiej cieniźnie poszła. Najbardziej by mnie ucieszyło obecnie 16GB RAMu. do F/X by już stykło bez większych problemów. Oczywiscie mówię o symulacjach, nie o renderingu, bo efekty symulacji FumeFX są cache'owane w osobnym pliku klatka po klatce, totez RAMu sam render dużo nie zżera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności