Skocz do zawartości

Miasto - Rok 1984


motyll

Rekomendowane odpowiedzi

Oto praca, któr± zrobiłem jaki¶ czas temu na oswojenie się z tabletem. Jest to ilustracja do kultowej (przynajmniej dla mnie) ksi±żki \"Rok 1984\". Chodziło mi głównie o wydobycie nastroju.

Jak kto¶ nie czytał to chodziło tam o to (w tej scenie), że główny bohater (Smith) wygl±da z balkonu, z siódmego piętra swojego bloku-jest około poludnia. Widzi Londyn który jest wypełniony rozpadaj±cymi się blokami których nikt nie remontuje. Wszędzie jest brud i wioczny upływ czasu. Na przeciwko sibie widzi budnynek Ministersta (chyba) Prawdy który ma kształ wielkiej betonowej piramidy. Na jednym z bloków jest wielki plakat Wielkiego Brata a w oddali widać helikopter który zagl±da ludziom do mieszkań (a którego jeszcze u mnie nie ma jak i paru drobnych szczegów:D). Ale generalnie chodzi mi o to: CZY CZUĆ KLIMAT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w ksi±żce chyba nie było żadnych helikopterów i blokowisk :), tak czy inaczej troche te druty na pierwszym planie z innej bajki niz cała reszta, klimat ? hm... nie wiem ale mi sie kojarzy tyko z Polskimi Blokowiskami + Piramida z \"Targów...\" Enkiego Bilala :) ogólnie nie jest Ľle tylko klimat jakis taki nie orwellowski, za to swojski, nasz polski...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz! nie czytałem ksi±żki, ale sam kiedy¶ chciałem stworzyć podobn± prackę, sprzedam ci kilka pomysłów: zrób jakie¶ anteny, kable, kominy wentylacyjne, między budynkami smog gęstniej±cy ku dołowi intensywniejszy GI - duże kontrasty, ale brak czerni - zamiast niej brudne szaro¶ci (tzn z domieszk± jakich¶ kolorów), koniecznie ptasie odchody na powierzchniach, brudna smoła na dachach i to tyle. jakby¶ szukał inspiracji - przejedż się do katowic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to i ja sie wypowiem , bo rysowac prubuje , a z tym jak mi idzie to jest roznie .

 

Otoz to mi raczej przypomina Radomskie osiedle ,niz Londyn ..

Moze jakby niebo bylo innego koloru, i te bloki wygladaly by jakos inaczej ...

 

no pomarudzilem a teraz co innego.

Pochwale troche :)

co do klimatu ktory opisales (brud , nieremontowane bloki ) to pasuje ... tyle ze nie do londynu (ksiazki nie czytalem ale wnioskuje z tytulu) z roku 1984 a bardziej polski 1993 (niewiem czemu akurat 3 ale jest tak do teraz ;p)

 

a pozatym ... chcialbym tak rysowac jak Ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było jeszcze ktoś sobie pomyśli że się obraziłem.

 

Dzięki za uwagi, nie będę polemizował bo się z wami zgadzam. Tak prawdę mówiąc to po skończeniu tej pracy też mi przeszła taka myśl że za bardzo się zainspirowałem rodzimymi blokowiskami. No ale jak to bywa życiu, dopóki ktoś inny Ci głośno nie powie o Twoich przeczuciach to trudno samemu się do nich przyznać.

 

No ale od tego jest przyszłość żeby wpływać na teraźniejszość. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności