× nie × nie:  0
Strona 1 z 51 12345611 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 508

Wątek: Teczka 2D: Urbanboogie

Męber
    1x Challenge Corner
    Awatar Urbanboogie
    Podziękowania

Domyślnie Teczka 2D: Urbanboogie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam na forum. Chcialbym zamieszczac tu moje biezace prace przede wszystkim po to, zeby bardziej doswiadczeni ode mnie uzytkownicy mogli sobie po nich pojezdzic, udzielajac mi jednoczesnie rzeczowych porad odnosnie tego na co w przyszlosci powinienem zwracac uwage, co cwiczyc i w jaki sposob :)

Jesli chodzi o digital painting, to nie mam zbyt duzego doswiadczenia, w zasadzie ogolnie nie mam duzego doswiadczenia jesli chodzi o sztuke. Zglebilem pare watkow na forum oraz tutorial pana Niklassa Jansona, spojrzalem krytycznym okiem na swoje dotychczasowe poczynania i stwierdzilem ze chcialbym rozpoczac powazniejsze cwiczenia.

Od wczoraj mam za soba dwa szybkie rysunki (mialy byc szybkie, w rezultacie zajely mi conajmnie 2h kazdy ;P) na podstawie refek (zdjecia kadrow ze Zlotopolskich). Robilem je bez powiekszania, zeby niepotrzebnie nie zaglebiac sie w detale, a raczej uchwycic bryle i swiatlo, bo z tym zawsze mialem problem:

ref: http://img383.imageshack.us/my.php?image=yodayq7.jpg

ref: http://img155.imageshack.us/my.php?i...pers2hduo6.jpg

Prosze o wszelkie porady dotyczace tego jakimi kryteriami kierowac sie dobierajac referencje i na czym sie przy takich cwiczeniach najbardziej skupic aby byly efektywne. Ja tymczasem zmykam czytac Loomisa i rysowac jablka! ;} Pozdrawiam.Załącznik 89273
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Urban Explorers min.png
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	344.7 KB
ID:	97433  
    Ostatnio edytowane przez Urbanboogie ; 26-11-14 o 02:47

Member
    Awatar IN Flaamess
    Podziękowania

Domyślnie

zmien te linki :> fotosik.pl czy jakos tak tez ma dobry hosting i szybko dziala. Daj link z wstawka na forum :P a nie na linki trzeba klikac;P

Member
    Awatar lordbiernac
    Podziękowania

Domyślnie

Calkiem ladnie sobie poczynasz :) Wydaje mi sie, ze Twoj tok rozumowania jest generalnie dobry- od ogolu do szczegolu. Tylko moim zdaniem robisz powazny blad wycinajac te postacie z otoczenia. Powinienes nawet kilkoma zasadniczymi plamami zaznaczyc to co dzieje sie wokol postaci, bo to wszystko ma bezposredni wplyw na sama postac. Zarowno jesli chodzi o kolor (np. swiatlo odbite od podloza zmienia nieco kolor cieni na spodniej stronie ubrania Yody), jak i swiatlocien (to samo swiatlo odbite moze rozjasniac nieco miejsca, ktore teoretycznie sa najciemniejsze...). Malowanie calosci sceny powinno sklonic Cie do zastanowienia nad tym skad biora sie rozne te efekty, co od czego sie odbija, jak dzialaja na siebie zestawienia pewnych plam itp... Poza tym pomoze Ci to w pozniejszym budowaniu bardziej skomplikowanych scenek z wyobrazni...
    No i cwicz czarnobiale szkicowanie- pomoze Ci ono nauczyc sie budowac bryly (choc calkiem niezle Ci to wychodzi juz teraz).
    A tak w ogole to wydaje sie, ze masz niezly dryg do kolorow :)

pozdrowki:)

Męber
    1x Challenge Corner
    Awatar Urbanboogie
    Podziękowania

Domyślnie

Wielkie dzieki! Bardzo mnie przekonales tym "nawet kilkoma zasadniczymi plamami", bo nigdy nie mialem cierpliwosci do dziergania tla ;) Wezme teraz na warsztat jakies proste scenki.

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar Thx
    Podziękowania

Domyślnie

no jeden uczciwy ,który refki pokazuje. mam słąbosc do starwarsów o ja mam swoje osiagniecie w tej dziedzinie, fucha-dziecinny pokój sciana , mural(C3po klasycznie krateczka powiększałem):
    [IMG] [/IMG]

Męber
    1x Challenge Corner
    Awatar Urbanboogie
    Podziękowania

Domyślnie

Ok, wrzucam scenke treningowa, ale troche sobie tu pojechalem z szyja/potylica kolegi i twarza kolegi kolegi. Nad ta ostatnia ciezko mi bylo pracowac, bo staralem sie rysowac bez powiekszania, moze to dlatego. Z tego samego powodu Anakin jest troche za bardzo rozmyty. Nastepnym razem bedzie lepiej ;) Ciezko mi na razie jakos zgeneralizowac takie rysunki, bo pracuje metoda prob i bledow i jak bardziej ide w detal to mi jakos latwiej.

ref: http://img160.imageshack.us/my.php?image=tpm289ow2.jpg

Jechac, nie patrzec ze Swieta ;P

Dzieki IN Flaamess, z fotosik.pl rzeczywiscie jakos to dziala :)
    Ostatnio edytowane przez Urbanboogie ; 25-09-12 o 13:39

Męber
    1x Challenge Corner
    Awatar Urbanboogie
    Podziękowania

Domyślnie

Moje pierwsze podejscia do rysunku z natury. Grejpfruty (to te dwa pierwsze szkice) sa calkiem krapowate, ale wrzuce dla zarejestrowania procesu nauki :) Drugi rysunek przedstawia granat spozywczy i jablko. Wyciagnalem z niego wniosek na przyszlosc, ze jak sie nie umie rysowac, to trzeba sobie jakos ciekawie ustawic takiego owoca, bo tu jablko stalo tak na randomie i nie wiedzialem za bardzo jak sie zabrac do pokazania jego bryly.

Ostatnio edytowane przez Urbanboogie ; 25-09-12 o 13:42

Męber
    1x Challenge Corner
    Awatar Urbanboogie
    Podziękowania

Domyślnie

:[

Ostatnio edytowane przez Urbanboogie ; 25-09-12 o 13:42

Member
    Awatar maxymilian
    Podziękowania

Domyślnie

Widzę że lubisz Star Wars - tak jak ja :)
    pozdrawiam,
    maxymilian

Moja teczka

Męber
    1x Challenge Corner
    Awatar Urbanboogie
    Podziękowania

Domyślnie

Po czym poznales? :D Nie jestem jakims ortodoksyjnym fanem, nie mam w domu maski Wejdera, a ludzie ktorzy w tym siedza wysmialiby moja znajomosc przedmiotu. Tak czy inaczej SW wydalo mi sie takim wyjatkowo wdziecznym tematem do rozpoczecia teczki i slowo "lubie" pasuje tu idealnie ;> Zdecydowanie podzielam tez Twoje zainteresowanie Golymi Babami! W sumie sa nawet fajniejsze niz SW.

Strona 1 z 51 12345611 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów