Skocz do zawartości

Teczka 2D: Sidre


Sidre

Rekomendowane odpowiedzi

Co do chmurek to rzeczywiście może mało są "wystylizowane".

W pierwszym przesadziłem w drugą stronę - tam są poszarpane jak stara szmata.

w następnym (który zacznę dziś [albo nie bo dzisiaj meczyk]) , zwroce na to wiekszą uwage.

Dzięki za odwiedziny i chmurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Tak Shaddy na tapecie, (jutro chyba 7 czesc).

 

To Shaddy kazał Ci docisnąć detal drzew z lewej strony aż po horyzont?

Może oglądales innego Shaddy'ego?

Jest to u Ciebie 2 miejsce gdzie leci wzrok po obrazku chyba. Aż sie prosi o overpaint ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i perspektywa w żelkach leży:] ale cholera wpatrywałem sie w to dobre 2 minuty tak mi się spodobały:] szkice też bardzo przyjemne:D a no i dzięki tobie poznałem nową stronkę z tutkami za co szlachecki pokłon... pozdrawiam i napieraj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ciekawy styl, troszkę cukierkowy, ale to nie jest nic złego. Moim zdaniem masz taką manierę wyginania wszystkiego. To też nie jest nic złego, ale na tym etapie to blokuje Twój rozwój. Oczywiście to nie znaczy też, że się nie rozwijasz, tylko wydaje mi się, że to tempo da się przyśpieszyć :). Bardzo na plus, że nie boisz się koloru, kombinujesz, filtrujesz, bawisz się. Trzymam kciuki. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odwiedziny i bardzo jestem rad że wam sie spodobały żelki (?!?)

 

Wrażenie chaotycznej osobowości to chyba wynik braku czasu ,synek wali kupę za kupą (może te żelki to jakieś odreagowanie) plus przeprowadzka i kocioł w pracy, ale nie ma co narzekać trzeba robić :D

 

No to świeży żelek tym razem z jakąś chaotyczną maliną.

zelka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż mi sie to przypomniało : http://www.grypuzzle.pl/imatjes/flint-i-sam-stoi-ogromny-_4b601a0a51b76-p.jpg :DDDD Klopsiki i inne zjawiska pogodowe :DDD Swoją drogą mega mega animacja, polecam XD :D wez teraz walnij galaretke w jakimś terenie? tak bardziej ilustracyjnie podejdz :D zrób coś w stylu animacji 3d :D obejrzyj klopsiki, moze Cię zainspiruja do czegos ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dzieki wszystkim za odwiedziny!

 

Dziś coś innego- chciałem się podzielic z Wami trickiem Photoshopowym, którego czasem uzywam do światła.

Ma swoje wady ale jest ultra szybki , ciekaw jestem waszych opinii.

 

to fota z cg textures ktorą trochę ztłamsiłem levels'ami

 

baseye.jpg

 

-Robimy 2 nowe warstwy i zamykamy je w grupę

-Grupie ustawiamy tryb mieszania na ADD (linear dodge) [to chyba róznie sie zwie w różnych cs]

-"Niższą" warstwe dajemy fill na czarno całą (nie powinno być jej widać na ekranie dzięki trybie mieszania grupy)

-Bedąc na "wyzszej" warstwie wewnątrz grupy tworzymy adjustment layer - Color Balance- tak by była nad dwiema warstwami.

-ustawiamy suwaczkami kolor swiatla dla SHADOWS, MIDTONES, i HIGHLIGTS, na początek proponuje dać wszedzie podobne

-jesli wszystko gra to bierzemy w łape pedzel i kolorem BIAŁYM rysujemy na czystej warstwie - raczej na niskim opacity brusha.

najlepiej jakimś defaultowym soft bez hardness. no wiecie ten co Shaddy na niego mówi Cuttie, czy jakos tak :D

 

73987205.jpg

 

tak wyglądają tu warstwy czarna i rysunkowa na normal'u bez adjustment layer...

 

32018493.jpg

 

tak z adjustment layer

 

62336391.jpg

 

a tak całość na trybie add...

 

29024759.jpg

 

Można zamiast rysowania swiatła wkleić do wewnątrz grupy to co mamy pod spodem i wycinać swiato za pomoca layer mask.

 

 

To taki klasyczny fake fotoshopowy który raczej nie pomaga w rozwoju umiejetnosci na codzien - ale jest szybki.

łatwo przepalić swiatło, lepiej działa na ciemnym tle.

 

Dziwnie sie czuje dając jakieś wskazówki tu, ale nie widziałem tego w zadnym tutorialu i odkryłem to kiedyś przypadkiem, jesli jest to common knolwedge to dajcie znać.

 

Pozdro i wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ogarniam Twoich obrazków=]

z jednej strony widać wyraźne mazy pędzli, z drugiej czuć zdjęcie, ale głowy bym sobie nie dał uciąć, że użyłeś je w obrazku

nie żeby to był jakiś zarzut, raczej przeciwnie, zainteresowałem się, bo dużo w nich powietrza i przestrzeni, a ja ciągle walczę z plasteliną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedyk dzieki. Na zdjecie tylko patrzałem. Generalnie od czasu obejrzenia tutoriala Shadiego zaadoptowałem jego technikę i trochę oswoiłem, to spory krok jak dla mnie, i w postrzeganiu kolorow i w podejsciu do malowania ogólnie. polecam jak ktos nie widział

Urbanboogie dzieki. no ... gify to jest super opcja, jakoś malo praktykowana tu, a przecież kilkoma klikami zmieniamy zupełnie klimat.

ewichan dzieki. polecam

KaliditusZaliditey dzieki. PKP i te konkretne przedziały to dla mnie też kawał historii.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedyk- Dzieki! Bomby z Bielan na wyjeździe. Chyba zostanę photoshop-writerem- a sam pisałem u Ciebie w teczce że tego nie mieszam, ale od tsp mi sie troszkę wymieszało.

Jak by nie patrzeć te bazgroły to nieodłączny element miast wiec warto je uwzględnić w swoich pracach - dodają klimatu i realizmu.

 

Urbanboogie Dzięki!

 

kamesanin ...no to mocno po bandzie pojechałeś z tym klejnotem! Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności