Skocz do zawartości

Teczka 2D - Telthona


telthona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)Jestem tu nowa , i w sumie ryzykuję wgrywając tutaj coś swojego. Piszę to dlatego, bo obserwuję od dawna to forum, i jestem naprawdę pod wrażeniem poziomu prac (nie mówiąc już o tym, że jest tutaj kilku moich guru, których z westchnieniem podziwiam i miłuję skrycie :D) Ale raz kozie śmierć, jak to się mówi :) Pokazuję Wam na początek dwie prace, nad którymi aktualnie pracuję, i jeden szkic, który może rozwinie się w coś większego, jeszcze się to okaże :) Liczę na konstruktywną krytykę dotyczącą kompozycji, anatomii i w ogóle wszystkiego wszystkiego co powinno być lepsze :DZ góry dziękuję za komentarze :> icangiveyoumyheartmini.jpgtragediamini.jpgsaintmini.jpg

Edytowane przez telthona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnia praca najlepsza..

w tych wyzej brakuje koloru...nasycenia..

uzywasz czerni a to od razu odrzuca jesli juz czern to achromatycznie....stosujesz centralna kompozycje..

to tez zbyt dobrze nie wrozy....

a tak poza tym to fajnie ze jakas dziewczyna w dziale 2d sie pojawila..

dajesz next

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiadają te prace, ciekawe jak je dalej poprowadzisz. W drugim chyba warto popracować na ułożeniem dłoń-głowa, bo ten fragment może dać sporo wyrazu. Leszek słusznie zauważył - kolory na razie są odrobinę "wyprane". Dawaj dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba sylwetka tej pani na drugim obrazku. A moglby ktos objasnic troche konkretniej jak jest z ta czernia? Wiem ze ten watek co chwila sie przewija, ale jakos nie natknalem sie na forum na dokladniejsze wyjasnienie. Jak jej uzywac achromatycznie to zupelnie nie rozumiem. Pytanie jest jak najbardziej szczere i powazne i mysle ze mogłoby pomoc i mnie i telthonie i masie innych osob :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum, tym bardziej witamy Panią ;) Pracę niezłe, ostatnia najlepsza, 1szy rozumiem, że to jakaś meduza, ale czy nie powinna mieć żeber wyżej? Czekam na ostatnią wykończoną, bardzo zaciekawiły mnie te stwory w tle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak liczne odpowiedzi :)

Ponieważ ktoś zasugerował by pokazać szkice, to dzisiaj puszczę wiązankę moich prac z reala.

 

Na początek: prace o formacie 100x70, czyli te kabały "akademickie". Prace robione w tamtym półroczu, z tego półrocza obrazki są jeszcze na akademii na półce ^^'

Technika: w większości węgiel lub grafit. Dwa obrazki zrobione tuszem

100x70.jpg

 

Prace malarskie: format 50x70 lub 70x70. Martwe natury mają ponad rok, natomiast postaci, są moimi pierwszymi postaciami malarskimi - nie są fajne, ale specjalnie je wgrywam, abyście mieli porównanie, ponieważ teraz postać malarska idzie mi lepiej :) Nie mam jeszcze zdjęć, bo prace są na akademii.

akryle1mini.jpg

 

A teraz szkice

szkice1.jpg

szkice3.jpg

 

i takie tam bazgrołki

szkice2.jpg

 

Następnym razem pokażę Wam moje nowe prace digital :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, pokaźny update :)

 

Pierwsze prace studyjne są fajne, szkoda, że takie małe. Trochę mi tam brakuje zróżnicowania szarości, ale być może nie wszystko widać na takich miniaturkach. Najfajniej wyglądają te prace ze szkicownika, są o wiele swobodniejsze. Dawaj digitale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrocker, Urbanboogie; do szkiców Mayk'a? :D Ej... no weźcie, schlebiacie mi, mimo iż uważam, że Mayk jest o wiele swobodniejszy i bardziej "zuchwały" w swoich szkicach, więc w sumie porównanie chyba nie do konca trafione; mimo to jednak bardzo mi miło z tego powodu :>

 

A reszcie dziękuję za komentarze :D Za niedługo wrzucę digital combo xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj prosze pani..nono...jesli moglbym cos zasugerowac..to ja bym nie szedl w digital jesli chodzi o pokazywanie, bo to zawsze mozna sobie trenowac "do szuflady"- bez urazy oczywiscie, ale trudniej ci jest przelozyc to co juz umiesz na ten jezyk...ja tu widze bardzo obiecujace szkice..dwa konkretnie..w 3ej partii lewy gorny rog oraz partia 4a, 3ci rzad od gory, pracka po lewej stronie...taka "klimtowska" stylistyka nieco w tej pani w niebieskim na tle czerwieni i zoltych, prostych floralnych motywow...no jak dla mnie to prosze brnac w ta strone, bo to jest naprawde super ze wzgledu na zdeklarowana stylistyke i swobode gestu...brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj prosze pani..nono...jesli moglbym cos zasugerowac..to ja bym nie szedl w digital jesli chodzi o pokazywanie, bo to zawsze mozna sobie trenowac "do szuflady"

 

Faktycznie te tradycyjnymi mediami wyglądają imo lepiej.

 

Co do pokazywania czy nie pokazywania prac - to bardziej kwestia czy chcesz się uczyć czy promować. Jak ktoś się chce uczyć, to na początek grad konstruktywnej krytyki może wiele dać...

Jak ktoś jest na jakimś w miarę przyzwoitym poziomie - jak autorka tematu - to może i masz rację z tym chowaniem do szuflady. Wiadomo, że takie fora jak to przeglądają różni ludzie - czasem przyszli pracodawcy - i może faktycznie czasem lepiej dać sobie luz z nieprzemyślanymi wrzutami... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pokazywania czy nie pokazywania prac - to bardziej kwestia czy chcesz się uczyć czy promować. Jak ktoś się chce uczyć, to na początek grad konstruktywnej krytyki może wiele dać...

Jak ktoś jest na jakimś w miarę przyzwoitym poziomie - jak autorka tematu - to może i masz rację z tym chowaniem do szuflady. Wiadomo, że takie fora jak to przeglądają różni ludzie - czasem przyszli pracodawcy - i może faktycznie czasem lepiej dać sobie luz z nieprzemyślanymi wrzutami... :)

Może w takim układzie dobrze by było wyodrębnić na forum coś w rodzaju portfolio? Wtedy taki wątek jak "teczka" mógłby być również czymś w rodzaju szkicownika (wedle uznania autora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aspenboy: hmm... to można rozwiązać tak, żeby mieć dwie teczki np. teczka 2d: aspenboy - szkicownik i teczka 2d: aspenboy - portfolio...

 

Z tym co mówił Selfu - tu chyba rzecz w tworzeniu wizerunku raczej. Szkicownik bez odpowiedniej selekcji prac też raczej nie pomoże go budować (a imo z tego punktu widzenia najlepiej żeby go nie było). Ktoś kto zupełnie nie ma pojęcia o grafice, a wejdzie na forum i będzie próbował szukać wykonawcy do swojej pracy może odnieść wrażenie (często błędne) oglądając nawet 15 minutowe szkice, że prezentujesz skończone prace i po prostu na więcej cie nie stać. Co z tego że np ty w nich widzisz jakiś potencjał - do tego żeby to ocenić trzeba mieć trochę wyczucia, a totalny laik zwykle go nie ma.

 

Jak pójdziesz do restauracji to kelner niekoniecznie zachęci cię do posiłku mówiąc, że na zapleczu w zeszłym tygodniu były szczury, ale był u nas szczurołap i już sobie poradziliśmy z tym problemem :D No i kucharz czasem sika do frytek, ale akurat jest na chorobowym, więc można śmiało wcinać ;)

 

EDIT: Myślę że w tym...

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=55499

 

...wątku można by tą kwestię obgadać, bo widzę że nie po raz pierwszy problem wypływa.

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

selfu! :D jeju, jak się cieszę, że komuś się w końcu spodobała pani w ogrodzie (wszyscy się ze mnie śmiali, jak im to pokazywałam, że rysuję maryje, albo jakieś dziwne, cierpiące panienki w ogrodach) to generalnie szkic miał być na akwaforte, ale kobita od grafiki warsztatowej mi to absolutnie odrzuciła ;P

W ogóle cieszę się, że ktoś mi powiedział że mam tradycyjne prace lepsze od digitalnych, bo wszyscy ludzie ciągle mi mówią, że powinnam sobie dać z tradycyjnym spokój i trochę mnie to martwiło ^^'''

 

Co do wrzucania prac digital; z racji tego że tutaj wiekszość ludzi się digitalem mimo wszystko zajmuje, a mi digitale mimo wszystko sprawiają dużo frajdy (oczywiście, wiem że digitale są o wiele łatwiejsze od tradycyjnego malarstwa...) to i tak pewnie od czasu do czasu będę wgrywać nowe porcje; może niekoniecznie szkiców; skoro szkice faktycznie idą do szuflady. ale jakieś takie prace nad którymi siedzi się tą piątą godzinę... to czemu nie..? :P No i tu też jest kwestia tego, że wolę np wgrać więcej prac za jednym zamachem, zamiast wgrywać co parę dni pojedyncze prace...

 

 

Co do sprawy z tymi teczkami... w sumie niezły pomysł z ich podwojeniem: na szkice i na skończone prace; ale z drugiej strony, jeśli taka idea przyświeca po to, by potencjalny pracodawca miał tutaj swoje miejsce do przeglądania, to i tak czasem komentarze innych ludzi mogą sprawić że potencjalny pracodawca zrezygnuje z danej osoby, bo inny artysta powiedział że np ma się kłopoty z perspektywą; dlatego uważam, że na takie skończone prace, chyba jednak lepiej jest mieć jakąś stronkę internetową, do której można pracodawcę odesłać. W końcu chodzi tu o to, by się przedstawić z jak najlepszej strony .

 

a w moim przypadku jest bardzo cienka granica między pracami skończonymi a takimi "niedokończonymi" - generalnie jak na nie patrzę, to każda niby skończona, wymaga jeszcze około 3 godzin pracy xD

a chyba śmiesznie by było, gdyby się okazało, że większość ludzi uważa prace w portfolio za nie skończone, a prace w szkicowniku za zbyt skończone na szkicownik.

 

Kurdę, jest to faktycznie temat na dłuższą rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzudzu; podoba mi się Twoje poczucie humoru... xD

 

No więc na przystawkę: speedy i takie wprawki warsztatowe :)

 

speed fantasy, 3 enviro w moim zyciu :P

speedfantasymini.jpg

 

 

studium głowy rzeźby antycznej; na podstawie zdjęcia zrobionego w muzeum narodowym w warszawie

studium1.jpg

 

akt :)

studium2.jpg

 

 

 

Teraz: Danie główne; czyli prace które będą na 100% kończone

 

świtezianka :> ciągle myślę nad kompozycją :

switezpodglad.jpg

 

Królewna śnieżka, którą niektórzy już znają :)

sniezkamini.jpg

 

nie mam pomysłu na tytuł, ten obrazek taki był ... hm. spontaniczny :) jeszcze nieskończony, ale jestem z kolorów zadowolona

odaliskpodglad.jpg

 

I najnowsze :) Jakaś kobieta-insekt :D na początku myslałam o jakiejś ważce czy np modliszce, ale tak jak jest jest fajnie, i co z tego że nie umiem nazwać tego co powstało xD

Dziewczyna miała być majestatyczna, i mieć nawiązania do Persefony; żony Hadesa; główne nawiązanie tkwi w rzece u jej stóp; z której wyłaniać się będzie jakaś dusza, która będzie błagać ją o litość, lub próbować pochłonąć, nie wiem, w praniu wyjdzie :)

insectpodglad.jpg

 

Zbliżenie na twarz:

insectkadr.jpg

 

 

I zestawienie kolorystyczne; czyli jakich barw będę prawdopodobnie używać na końcu :)

 

 

A deser później ;P

Edytowane przez telthona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ostatnia panna bardzo ciekawie się prezentuje, zestawienie kolorystyczne również, także czekam na ciąg dlaszy, w ogóle bardzo fajny update :) znacznie mocniejszy jak dla mnie jak pierwszy post - no i to chyba najważniejsze jak mawiał klasyk : "no staramy się, no i do przodu, no staramy się" jest progres! ;), pani na krześle również mi się podoba, ma taką ciekawą twarz, świtezianka jest świetna, pociągnij ją dalej, enviro najsłabszy, ale kolorki fajne - pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zauroczyła ostatnia dziewczyna. Twarz ma ładną, wodzącą na pokuszenie, ale bez fałszu. Komunikat jest prosty: "ulegniesz pokusie - będziesz cierpieć". Trochę boję się o kolor, ale zobaczę, jak się praca rozwinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lili; i tu mnie masz :) wymieniłaś dwie z moich kilku bogiń jeśli chodzi o digital painting ;)

miło mi, że takie nasuwają Ci się skojarzenia, bo uważam że ich prace są na BARDZO WYSOKIM POZIOMIE więc generalnie uznaję to za niezaprzeczalny komplement ;)

ale tak, szukam stylu, szukam. Jeszcze długa droga przede mną, ale mam nadzieję, że na jej końcu jest coś fajnego :)

 

Bedyk; chyba faktycznie nieco za bardzo ją wygięłam xD

 

dzudzu: no, ma być rude na takim zimnym tle. To na razie punkt wyjściowy, tak jak mówiłam, wyjdzie w praniu :)

 

a całej reszcie dziękuję ślicznie za komentarze :>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich arty sa na wysokim poziomie ale technicznie, zwlaszcza bergkvist to naczelna rzemieslniczka digital paintingu, wiem ze kazdy ma inny gust i wogole, ale skoro jeszcze tym nie zarabiasz to zupelnie osobiscie odradzalabym pakowanie sie od razu w taka komerche, bo jak pozniej zaczniesz zarabiac, to nie bedzie wyjscia, bardzo malo bedziesz miala czasu na calkowicie 'wlasne' arty, a to jest frustrujace ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z lili - bergkvist jest bardzo dobra technicznie, miewa fajne patenty i to można sobie podpatrywać. Jednocześnie trudno o niej mówić w kategoriach oryginalności (i to mówi fan Bisleya i Murraya :D ), nie wspominając o sporej rzeszy naśladowców. Z drugiej strony - jest wiele osób, które na jakimś etapie własnej twórczości przechodziły przez naśladownictwo, ale ostatecznie wykształciły swój styl. To chyba również zależy od świadomości i od krytycznego podejścia do własnych prac. Gdybam teraz, bo sam jeszcze się nie przeprawiłem z problemem ;)

 

Z ostatnich prac akt na krześle przykuł uwagę - mogłabyś go dokończyć. Trochę brakuje lepiej zdefiniowanego krzesła, wyszło zbyt szkicowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz deeeseeer!

Kilka plików wynikających z zabawy programikiem al.chemy, który pewnie jest w większości tutaj na max3d.pl znany ;)

 

Obrazki w całości wykonane na alchemy; wiem że ten program nie służy do tworzenia od poczatku do końca, a ma być jedynie pomocą, ale to co zrobiłam, było wynikiem "zapoznawania się z możliwościami programu" :)

 

al1.jpg

 

al3.jpg

 

al2.jpg

 

al4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

A teraz następna porcja, teraz znacznie bardziej zróżnicowana. Wzięło mnie coś ostatnio na takie morsko-podwodne klimaty, i męczę się teraz z trudnym zagadnieniem pt: "woda".

 

podgladrusalki2.jpg

Ta praca wydaje mi się zabawna: nie wiem co z nią zrobię, jest strasznie statyczna i symetryczna, a co za tym idzie; nudna, jednak takie eksperymentowanie z kolorem od czasu do czasu mi się przydaje :)

 

siren3podglad.jpg

Syrena :) troche mi się kojarzy z Marylin :D

 

sirenspodglad.jpg

A z tej pracy już jestem nawet zadowolona, a jest to dopiero początek roboty; myślę że pomysł z małą złotą rybką, to jest jeden z tych pomysłów co mi się przytrafiają raz na milion, i dlatego się cieszę z tej pracy :) mimo że nic tu jeszcze w sumie nie ma.

 

expresspodglad.jpg

Idąc tropem tamtych syren, stwierdziłam że chcę narysować coś żywego w kolorach, z rybkami i coś bardzo ekspresyjnego. To czyste szaleństwo, biorąc pod uwagę to, że większość moich prac jest strasznie statyczna :)

 

Hm... mam też dużo dużo szkiców, ale są takie sobie.

A w ogóle to się rzadziej udzielam ponieważ mamy teraz straszny młyn na akademii :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm..ostatni najlepszy ze zrzutu...posiedzialbym nad anatomia jeszcze, zachowujac ten gest, ktory tam jest i daje lekkosci... i moze byc fajna praca.. w jakich rozdzielczosciach pracujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tez jest fajny ale ostatni najlepszy, warto by chyba tylko lewa piers tej pani powiekszyc, byc moze obie tez troche obnizyc, ale tego nie jestem pewien. Pomysl tez o jakichs bąbelkach powietrza, bo nie do konca widac ze sie tapla w oceanie ;) chociaz na noge bardzo fajnie dziala... perspektywa wodna (??) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wzięło Cię coś ostatnio na takie morsko-podwodne klimaty :) Ładne panie Ci wychodzą i często eksploatujesz ten motyw, ciekawe ku czemu się to rozwinie za rok, albo dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne te b&w eksperymenty z postu #37, bo widac calosciowe myslenie o kompozycji, nie wiem do konca czemu, ale dla mnie takie prace maja bardzo autorski, osobisty charakter. Moze przez fakt, ze widac tu wplyw na kazdy fragment obrazu, rozwazony swiadomie, z efektem czasem lepszym, czasem gorszym, ale wlasnym od a do z. Taki nasz maly wszechswiat, nasze poczucie harmonii lub potrzeba dysharmonii, przelozone na prostokatny obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności