Skocz do zawartości

animowanie efektów


Areien

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie dotyczace tego jak wprowadzac np. eksplozje w dany odcinek czasu. mam efekt ktory dziala na obiekt ale nie potrafie wprowadzic tego efektu i nadac mu rozne wartosci w roznych odcinkach czasu. mogby ktos mi przedstawic tutek jak ów takie cos osiagnac?? z gory wielkie dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W attributes editorze są takie małe kółeczka przy różnych wartościach

 

Kliknij żeby powiększyć obrazek

42705052.th.jpg

 

Wystarczy, że ustawisz na przykład strenght na ile tam sobie chcesz i trzymając wciśnięty ctrl klikniesz myszką w to kółeczko. Kiedy zrobi się czerwone to znaczy, że ustawiłeś klatkę kluczową dla tej wartości. Teraz możesz przesunąć się na tajmlajnie o kilka klatek, znowu zmienić wartość i znowu postawić klucza. Zwróć uwagę, że kółeczko jest w pełni czerwone tylko wtedy kiedy jesteś na tajmlajnie w tej klatce w której został postawiony klucz. Kiedy się przesuniesz, kółeczko będzie puste w środku.

 

Już postawione klucze łatwo możesz edytować lub usuwać tak jakby to były normalne klucze albo klikając prawym przyciskiem na kółeczko w attributes edytorze i wybierając potrzebna opcje. Nie wiem czy zrozumiałeś coś z tego bo ja nie potrafię tłumaczyć ale jak czegoś jeszcze nie wiesz to pisz a ja postaram ci się jakoś pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom rozumiem :) tylko mam jescze pytanie... heh pewnie okaze sie ze jestem total lamer ale to moje poczatki w cinemie... Skad wzieles ten obiekt FFD. Jak bede na swoim lapku to poszukam ale jutro dam odpowiedz czy znalazlem. mam naidzeje ze do tedo momentu mi wytlumaczysz gdzie znalesc ów objekcik ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej kliknąć tą ikonkę którą zaznaczyłem na screenie

 

Kliknij żeby powiększyć

92378764.th.jpg

 

pokażą ci się różne deformery do wyboru i tam właśnie znajdziesz FFD

 

Kliknij żeby powiększyć

41930315.th.jpg

 

Można też zamiast tego wejść do menu "object" - "deformation" i tam też będą te same deformery. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności