× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 6 z 22 PierwszyPierwszy 123456789101116 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 211

Wątek: Teczka 2D: Szkicownik

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    rysunek kobiety z postu nr 46 dla mnie wymiata!

Member
    Awatar nikodem.
    Podziękowania

Domyślnie

Thanes dzięki za uznanie. Chyba coraz swobodniej szkicuje. Ta pani była rysowana częściowo z refki.
    Ostatnio edytowane przez nikodem. ; 21-09-09 o 09:28

Member
    Awatar nikodem.
    Podziękowania

Domyślnie

taki szkic maszynki. Staram się pracować nad bryłą.
    Ostatnio edytowane przez nikodem. ; 13-09-09 o 15:49

Member
    Awatar nikodem.
    Podziękowania

Domyślnie

kolejny rysunek konstrukcyjny. Btw spodobało mi się paradoksalne stwierdzenie pewnego artysty Matthew Archambault: "Aby rysować szybko, trzeba rysować wolno"

Ostatnio edytowane przez nikodem. ; 19-09-09 o 23:48

Member
    Awatar nikodem.
    Podziękowania

Domyślnie

crusider na warcie

bobry z TSP

i takie drzewko.
    Ostatnio edytowane przez nikodem. ; 23-09-09 o 20:45

Member
    Awatar nikodem.
    Podziękowania

Domyślnie

staram się uwrażliwić na bryłę. Muszę przyznać, że sporo się przy tym rysunku namęczyłem. Zastanawiałem się czy kula jest najłatwiejszym do narysowania elementem w przestrzeni. Z jednej strony tak, bo zawsze wygląda tak samo... z drugiej do jej precyzyjnego ustawienie potrzebny jest sześcian.

Ostatnio edytowane przez nikodem. ; 25-09-09 o 11:42

i-riss
    Guest

Domyślnie

Popelniasz typowy blad przez ktory kazdy początkujący rysownik musi przejsc jak przez ospę - źle rysujesz walce, zamiast elips robisz "oczka". Ja na twoim miejscu olałbym na razie wszystko i skupił się na rysowaniu walców i kul linearnie.

ps. i nie stosój na tym etapie wogóle światłocienia, bo robisz go z głowy i widać wszystkie błędy jak na dłoni. rób na razie tylko i wyłącznie linernie/konstrukcyjnie...a po roku możesz zacząć cieniować ale tylko i wyłącznie bazując na obserwacji natury. robisz sobie krzywdę tym światłocieniem

Member

Podziękowania

Domyślnie

i-riss - poruszyłeś dość ciekawy problem. Mogę się mylić, ale wydaje mi się że niektóre osoby mają naturalne skłonności do postrzegania otoczenia raczej plamą niż na zasadzie wyszukiwania konturów, czy pracy linią. Mają taki bardziej malarski rysunek, kreski nie czują. Bywa i odwrotnie. Pytanie czy powinni podążać zgodnie ze swoim naturalnym sposobem postrzegania czy wbrew niemu, stosując pewne schematy nauki ?
    Druga sprawa - mnie osobiscie o wiele latwiej "odczytac" rysunek skrotu perspektywicznego walorem niz sama linia... Zawsze mi sie wydawalo ze wykonanie pewnego typu rysunkow wylacznie linearnie wymaga wiekszych umiejetnosci niz budowanie bryly swiatlocieniem... Jak to jest ?

i-riss
    Guest

Domyślnie

Arnold Schwarzenegger, kiedy ćwiczył kulturystykę, miał problemy z łydkami. Po prostu nie miał predyspozycji do rozwoju mięśni nóg. Dlatego skupił się dwa razy więcej na tej partii. (No i osiągnął oczywiście sukces) Nie wiem do czego ma predyspozycje nikodem :). Pokazuje tu zarówno prace linearne i walorowe. Nie można wszystkiego na raz się uczyć, dlatego należy wybrać to co jest bardziej podstawowe -czyli rysunek linearny. Budując plamą też trzeba rysować konstrukcję, tyle że w głowie. A żeby to osiągnąć trzeba sporo wcześniej nakreślić na papierze.

PS.

Kiedy dużo się rysuje nagle można uświadomić sobie że rysując lineranie, kontur tworzy się z plam a z kolei rysująć plamami masz w głowie "wireframe". Równerz kiedy się rzeźbi, oprócz myślenia przestrzennego włącza się nagle myślenie walorowe, a malując farbami, nagle myśli się jak rzeźbiarz -bryłą......ale do tego daleka droga, najpierw trzeba rysować lineranie walce ( a nie umięśnione ciała pełne detali).
    Ostatnio edytowane przez i-riss ; 25-09-09 o 23:49

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dawanie jakiegokolwiek kulturysty jako przykładu budowania sukcesu na ciężkiej i mozolnej pracy nie jest raczej najszczęśliwszym pomysłem ;) Niemniej jednak rozumiem co masz na myśli i przyjmuję jako materiał do przemyślenia...

Uprawnienia umieszczania postów