Skocz do zawartości

[NIPW3D] "Leonardo's tank"


Rekomendowane odpowiedzi

"Leonardo's tank"

 

PL: Około roku 1494 Leonardo da Vinci przebywał na dworze Ludwika Sforzy, który finansował budowę jednej z jego machin wojennych, czołgu. Pojazd ze względu na ogromne koszty oraz zamieszanie panujące w tamtym okresie na Półwyspie Apenińskim będące wynikiem tzw. Wojen Włoskich nigdy jednak nie został ukończony. W 1499 roku Ludwik Sforza został zmuszony do ucieczki z kraju, a marzenie Leonarda o stworzeniu nowego rodzaju niepokonanej armii przepadło. Kto wie jak potoczyłaby się historia gdyby na wyposażeniu wojsk mediolańskich były maszyny zaprojektowane przez Leonarda.

 

ENG: In 1494 Leonardo Da Vinci was at Ludovico Sforza’s court. Sforza was financing construction of his war machine, tank. Because of huge building costs and chaos on the Apennine Peninsula caused by Italian Wars, the proposal fell through. In 1499 Ludovico Sforza was forced to escape from Milan and the Leonardo’s dream about creating new kind of invincible army has gone. Probably this invention could change the history, but it didn't.

 

3a26d3ce5ff2d10c.jpg

 

Użyte programy: Blender + Gimp

Używałem tekstur z cgtextures.com. Wszystkie teksty, rysunki robione ręcznie w GIMPie. Praca inspirowana szkicem Leonarda: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b9/Leonardo_tank.JPG

Polecam odnalezienie jedynego tekstu, który jest czytelny. Resztę można odczytać dzięki tej właśnie zagadce:)

 

Wersja highres: http://images8.fotosik.pl/59/b7eb45ed703b0ff1.jpg

Wielkie dzięki za wszystkie komentarze i pomoc:)

Pozdro!

Edytowane przez kubeczek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki wszystkim. Szczególnie image.nation za obrazek :)

---

Tak, tak powracam xD Obawiam się, że trochę za późno, ale możliwość rozpoczęcia pracy pojawiła się dopiero dzisiaj. (szkoła itd.)

Zostało mi niewiele czasu ale postaram się jak najwięcej zrobić.

--Moje pytanie to jak to jest z tymi eliminacjami ? Do 30 czerwca już musi być gotowe all i najwyżej potem można jeszcze coś malutko dodać? Czy może jest szansa, żeby zrobić sporo i jak się spodoba to np. dadzą szanse jeszcze przez te 12 dni dokańczać? Np. all tekstury itd.

 

Pomysł na sceną troszkę uległ zmianie, jest ich kilka, ale stary wypadł z hukiem:

-w jakimś warsztacie by to było, wtedy jeszcze jakieś proste żurawie itd. może jakaś część byłaby mocowana dopiero

-na wzgórzu, dużo trawy xD i w tle jakieś niebo czy coś, to byłby widok tak z dołu bardziej

-- z braku czasu prawdopodobnie jednak zrobię model i jego fajną przentacje. Czyli tak jak na szkicu całość + zdjęta góra. Do tego może jakieś zbliżenia mechanizmów, jeśli zdąże się do nich na tyle przyłożyć, żeby było co pokazywać.

========

Jak na razie zrobiłem "opakowanie"- wszystko drewno, oprócz "wieżyczki na górze"-metal

Wnętrze przynajmniej częściowo mam zamiar zrobić.

Zmieniłem też napęd. Teraz może jeździć do przodu.

Mój czołg będzie też bardziej uzbrojony :P Przede wszystkim duża armata z przodu.

--

daje też screena z moim "blueprintem". Zastanawiam się jak to wszystko ma się utrzymywać. Podłoga jest pod osią kół.

Mile widziane wasze fantazje na temat uzbrojenia jakie można mu władować.

 

de39bc41e5d6123f.jpg

 

6f43d64160afda33m.jpg 12a2c26abe4022f0m.jpg

Edytowane przez kubeczek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Trzymać to by się i trzymało, ale nie jeździłoby wtedy. Koła napędzane byłyby w przeciwne strony. Po za tym nie byłoby miejsca na oś.

 

Spójrz na mój "blueprint". Tam jest pokazane jak to zrobie. Pozostaje kwestia czy ten metal, z którego to będzie zrobione będzie dość mocny żeby utrzymać to bo podpórka od przedniego "kołowrotka" będzie dosyć daleko. Jak zrobię "podłogę", będe miał już pełen widok 3d na tą syt. i postaram się wpakować tam jeszcze jakieś wzmocnienie.

BTW to Da Vinci sobie uprościł sprawę sporo z tym umieszczeniem "kołowrotków". A o co mi chodzi pokaże w następnym update.

Edytowane przez kubeczek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

Podłoga jeszcze zostanie ulepszona. Jakieś nierówne deski itd.

W miejscu kolesi od napędu muszę zrobić małe dołki żeby im było wygodniej.

Kolejny etap to zrobienie wewnętrznych pięter, platform. Ogólnie to 2 po bokach na środku wysokości i jedna najwyżej do wieżyczki.

5eaa61fbc96c73a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są po to żeby nie stracić proporcji.

------

Update:

Obniżenie dla kolesi od napędu, wzmocnienia podłogi oraz działka.

f5329e6cb837e23e.jpg

---

Najmniejszych działek będzie sporo. Prawdopodobnie 2 poziomy po 3 działka na jednym boku (między kołami)= razem: czołg będzie miał 12 takich działek.

To działko ze skrzydłami (btw. spoko czy żal?) będzie razy 2 na przodzie.

5cf2308eee86d558.jpg

---

Główne działo x1 na środku na przodzie.

fca685a6cd82eacd.jpg

---

ScaleComparison (xDD) (może ulec zmianie, głównie w zależności od tego jak to się all zmieści we wnętrzu czołgu)

b8ae5dfefdddf482.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Skrzydła z małych działek wywaliłem.

---

Update:

Model prawie na ukończeniu. W związku z tym zabieram się za teksturowanie, a w jego trakcie jeszcze będę dodawał jakieś elementy prawdopodobnie. Trochę pusto jest na bokach czołgu=> coś tam wsadze. Planuję też zrobić jakąś chorągwie. Kaliber dział poprawię.

Co do wyglądu końcowego pracy: będzie to w formie takiego szkicu. Na jakimś zniszczonym tle będzie jako główny obraz rendery całości + obok otwarty z tego samego ujęcia pokazujący wnętrze(mniej więcej coś jak tu w updacie 1 obrazek). Po prawej stronie przedstawię budowę czołgu w takiej formie pionowo nachodzących na siebie kolejnych warstw. I na dole jakieś osobne elementy, porównanie proporcji, uzbrojenie itd. Jeśli szybko mi pójdzie z teksturowaniem to może jakaś scena się urodzi jeszcze.

 

1d5d83865bcc4a8e.jpg

---

2121bb6a2698b9afm.jpg b1b038ee53bb08a9m.jpg

---

c43a893f4a0e7b62.jpga4d626260dabee37.jpg

---

83f702a7ed62d0fb.jpgb3c85cadc93118f3.jpg

---

5487a3a412a0d5b9m.png9cb99281aa848ff8m.pnge347df25ae093f6cm.png

Edytowane przez kubeczek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak to widzę:

e7872bc17f87c325.jpg

Wsadzałem tam co miałem, będą inne rzeczy tam pokazane i oczywiście wszystko ładnie na alfie. Jakieś podpisy też będą, prawdopodobnie w formie pisanej, jak to na szkicu. Notatki jakieś itd.

--

Można wykorzystać w pracy oryginalne herby miast? Florencja lub Mediolan.

b8b9b680379f66ccm.png ecc6efb0205773e6m.png

Edytowane przez kubeczek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wygląda jak na razie.

Te deski tak zostaną? Bo jeśli to będzie przedstawione w formie szkicu, to nie wiem czy bym tak szła w realizm, raczej jakieś kilka cienkich kresek zaznaczających słoje drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za nominację :) To moja pierwsza bitwa i jestem tym bardziej wzruszony, że mogłem dołączyć do tak zacnego grona nominowanych :P Gratuluję wojownikom którzy przetrwali i składam hołd towarzyszom broni poległym na polu bitwy.

----

Ania: na dole !chyba! ostateczna wersja, więc zostały. Nie chcę po prostu zatracić 3D w tej pracy, myślę, że będzie spoko.

 

Jak narazie jednak mój tablet odmawia posłuszeństwa co jest dla mnie tragedią, bo działał cały czas jak go nie potrzebowałem a teraz jak już będe zaczynał "szkic" to nie działa... Jutro jeszcze zejdzie mi z dodatkowymi ujęciami i ogólną ich koncepcją: czy to będzie również oteksturowane, może bez a może siatka ? Pojutrze (powiedzmy, że ten post jest jescze przed północą) musi działać.

 

Pabulo: dzięki :P Chciałbym go poznać.

Soska i mpta: świry xD / idę w plany.

 

Update: zakończone teksturowanie, ogólnie te ujęcia też już uważam za finalne i takie umieszcze w końcowej wersji.

Proszę o komentarze i sugestie, które jeszcze zmuszą mnie do zmiany.

 

738a5dd98d4cbee0.jpg

 

 

Edytowane przez kubeczek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co.. Jest niezle, tylko cos render srednio. Dodaj ambient occlusion, co uwydatni detal (nity, ogniwa lancuchow itp itd..) Jak Ci starczy czasu podniszcz troszke deski czy textura czy modelem. Jak oswietlales? samo swiatlo czy sfera? Moze hdri fajniej by to oswietlilo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę poprawiłem to oświetlenie, myślę, że lepiej teraz.

---

Mam tu 3 opcje ustawienia elementów:

1) szeroka

55213e1af9435152m.jpg

---

2) węższa od pierwszej

1bbdfdaba14b05fam.jpg

---

3) rozmiar jak druga, ale bez widoków z przodu, boku i tyłu

78e72f711bcdcf1am.jpg

---

Mile widziana pomoc przy wyborze i komentarze

Najbardziej skłaniam się do zrezygnowania z pokazywania różnych widoków i chyba zostanie opcja 3 tylko działka troszkę powiększe. //edit: chociaż tak teraz myślę, że pierwsza może lepsza?:P

--

Jak by ktoś miał pomysły co tam teraz umieścić, jakieś wykresy, schematy czy coś.

W ogóle planuje coś tam napisać, jako notatki. Też możecie mi trochę dać pomysłów co by to mogło być:P

Edytowane przez kubeczek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kontrast prawdopodobnie zmniejsze. Ogólnie jeszcze się pobawię tym tłem, w miarę możliwości czasowych. Ostatecznie wybieram jednak układ pierwszy:

55213e1af9435152m.jpg

--

W końcu wymyśliłem również opis pracy:

Około roku 1494 Leonardo da Vinci przebywał na dworze Ludwika Sforzy, który finansował budowę jednej z jego machin wojennych, czołgu. Pojazd ze względu na ogromne koszty oraz zamieszanie panujące w tamtym okresie na Półwyspie Apenińskim będące wynikiem tzw. Wojen włoskich nigdy jednak nie został ukończony. W 1499 roku Ludwik Sforza został zmuszony do ucieczki z kraju, a marzenie Leonarda o stworzeniu nowego rodzaju niepokonanej armii przepadło. Kto wie jak potoczyłaby się historia gdyby na wyposażeniu wojsk mediolańskich były maszyny zaprojektowane przez Leonarda.

---Takie pytanie, czy można jeszcze liczyć na przetłumaczenie czy muszę to sam zrobić? Nie to, że mi się nie chce, tylko po prostu nie jestem pewien czy do końca dobrze to zrobię.---

 

W związku z opisem będę musiał zmienić barwy z Florencji na Mediolan co wiąże się z ponownym renderem elementów zawierających proporzec, niestety:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wygląda to jak render na tle kartki papieru, a nie plan jakiejś maszyny. Zobacz, że szkice da Vinciego wcale nie były tak schludne, jak chcesz je przedstawić (http://www.engineering-studio.com/images/0012_7_R_a.jpg), on mazał po kartce, a ty rozplanowałeś wszystko po aptekarsku (nie wspominając o zbyt wielu kolorach na renderze). Szkoda, bo przy takim pozostawieniu pracy jej urok diabli biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracę uznaję za zakończoną. Bardzo dziękuje za wszystkie komentarze i pomoc.

--------------

"Leonardo's tank"

 

PL: Około roku 1494 Leonardo da Vinci przebywał na dworze Ludwika Sforzy, który finansował budowę jednej z jego machin wojennych, czołgu. Pojazd ze względu na ogromne koszty oraz zamieszanie panujące w tamtym okresie na Półwyspie Apenińskim będące wynikiem tzw. Wojen Włoskich nigdy jednak nie został ukończony. W 1499 roku Ludwik Sforza został zmuszony do ucieczki z kraju, a marzenie Leonarda o stworzeniu nowego rodzaju niepokonanej armii przepadło. Kto wie jak potoczyłaby się historia gdyby na wyposażeniu wojsk mediolańskich były maszyny zaprojektowane przez Leonarda.

 

ENG: In 1494 Leonardo Da Vinci was at Ludovico Sforza’s court. Sforza was financing construction of his war machine, tank. Because of huge building costs and chaos on the Apennine Peninsula caused by Italian Wars, the proposal fell through. In 1499 Ludovico Sforza was forced to escape from Milan and the Leonardo’s dream about creating new kind of invincible army has gone. Probably this invention could change the history, but it didn't.

 

3a26d3ce5ff2d10c.jpg

 

Użyte programy: Blender + Gimp

 

Wielkie dzięki za wszystkie komentarze i pomoc:)

Pozdro!

----

To samo w pierwszym poście:cool:

 

PS zapraszam do znalezienia małej zagadki na obrazku, która może na coś zwrócić uwagę. Ktoś może już zauważył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności