Skocz do zawartości

tworzenie długich włosów


kordian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zabrałem się ostatnio za robienie realistycznej postaci high polly do której załączyłem screen. To mój pierwszy model więc bądźcie wyrozumiali :)

 

To z czym mam najwięcej problemów to włosy i rzęsy. Więszkość tutoriali jakie znalazłem sugerowała aby robić włosy na takie sposoby:

 

1. Wyrzeźbić jej z oddzielnej sfery/zsfery przy użyciu pedzli z róznymi alfami oraz snake hooka ( tak robiłem ja w moim modelu).

2. uzywać retopology do tworzenia odzielnych włosków.

 

3. Wyeksportować to do dowolnego "kombajnu" 3d który ma programowe wspomaganie tworzenia włosów.

 

Model który pokazuje nie jest skończony, wiem że można te włosy jeszcze podrzeźbić ale zastanawiam się czy jest jakies leprze rozwiązanie technologiczne :)

podobnie sprawa ma się z rzęsami, które utworzyłem w ten sposów, że na subtoolowym pół-pierścieniu wyrzeźbiłem je za pomocą snakehooka z właczoną radial symetry. W renderach wygladają w miarę dobrze ale do ideału brakuej im miękkości :)

 

Ps. dlaczego w wystajacych elementach formy tworzonych za pomocą snakehooka tak ciężko jest odkształcić je "za końcówkę"? Czy jest pedzel który uczyni je bardziej miękkimi i poradzi sobie z tym ( spiczaste elementy maja skłonność do zniekształceń na grubosc przy przesuwaniu a jak próbuje je smoofować to się skracają :( ) ?

 

Pozdrawiam serdecznie i proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sposób na włoski może być taki:

 

Tak jak piszesz exportujesz jakiegoś lekkiego mesha do np maxa (ja używam akurat).

Generujesz niezbut gęsty hair i robisz jego konwersję hair->splines

Splinom nadajesz kształt czworobnoczny, konwertujesz do editable poly i exportujesz to do zbrusha.

 

Snakehookiem jest ciężko odkształcić za końcówkę, ponieważ na końcach jest mało geometrii, włącz siatkę to zobaczysz. Snakehook tylko do krótkich elementów.

 

Najlepiej tak jak napisałeś, dodatkowy subtool na włoski lub wyrzeźbienie ich po prostu na geometrii głowy jeśli są krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności