Skocz do zawartości

Fotografia: Altus


Altus

Rekomendowane odpowiedzi

SunRider, wszystkie zdjecia strzelam w RAW'ach (NEF'ach), potem wywoluje je w Lighroom'ie i edytuje w PS.

 

Ze zdjec 61-64, o ile dobrze pamietam tylko 63 bylo HDR.

Setup zdjecia z kwiatkiem wygladal tak: http://img8.imageshack.us/img8/8140/studiou.jpg To byly poczatki mojej nauki uzywania flash'a, wiec to zdjecie to poprostu nic innego jak lampa skierowana prosto na kwiatka z czarnym tlem. Aparat trzeba ustawic tak, zeby swiatlo zastane nie mialo wplywu na ekspozycje (niskie iso ~100-200, migawka na czas synchronizacji, przeslona miedzy f/5.6 - f/8)

 

73.

Dzien4:Ja

Caly dzien spedzilem w domu, jakos nie mialem weny na dzisiejsza fotke.

Lampa przez parasolke (45stopni na prawo, 45 w gore), srebrna blenda po lewej.

day4me.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

74. Profesor, wykladowca na University of the West of Scotland.

Chcialem zrobic pare zdjec sal chemicznych na uniwersytecie (potrzebuje do projektu), no i w jednej nadzialem sie na tego milego pana, ktory zgodzil sie pozowac :)

 

Mialem troche problemow z balansem bieli - 3 zrodla swiatla i kazde z inna temperatura (na suficie swietlowkowe, w lampkach na dole zarowe, z lampy dzienne).

Po lewej dalem lampe z parasolka, po prawej srebrna blende. Blenda niewiele dala, byla trzymana przez krzywego szkota :P

profg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75. Urodziny bratanka.

Nie chcialem robic z wysokosci oczu, bo w tle bylyby tylko samochody. Saturacja podniesiona celowo.

Swiatlo zastane staralem sie przyciemnic o 1-2EV wzgledem lampy na stopce.

98321512.jpg

 

76. Slonce nisko w tyle, z przodu doswietlilem lampa trzymana w reku (zdalnie odpalona) - staralem sie ja dac jak najbardziej z boku, zeby uniknac plaskiego swiatla na twarzy.

bb3t.jpg

 

77. Fake 3D. Troche przypadkowe, nie bede klamal :P

fake3d.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio malo weny do fotografowania.

 

78. Pomarancza. Pomarancze postawilem na lustrze, po prawej stronie lampa w parasolke, a sama lazienka w ktorej bylo robione zdjecie, dala fill light.

orannge.jpg

 

79. Oko. Lampa od parasolki, obiektyw 50mm f/1.8 +pierscienie makro.

eye2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie pochwalic, bo kupilem sobie druga lampe :) zabawy co niemiara.

80. Brat Witek. Czlowiek jednej miny - doslownie. Wiem, ze troche "typowe", prosze to traktowac bardziej jako test/zabawe.

Jedna lampa po prawej odbita od parasolki, druga gola z tylu po lewej.

witek.jpg

 

A tu przed i po PS:

witeggif.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowy ale udany test błysku. dokup wyzwalacze phottixa i trzecią lampę. wtedy dopiero jest dopiero zabawa :)

 

portrety i studia wychodzą całkiem fajnie. reportaże... no już niestety nie tak do przodu. a makaron spaliłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem mala fotosesyjke z dwiema 19 letnimi szkotkami - z czego jedna jest siostra mojego dobrego znajomego, ktorej w przyszlosci mam porobic zdjecia do portfolio (uczy sie w Collegu Makeup Artistry). Na obu zdjeciach ponizej jest jej kolezanka Leigh-anne.

 

Generalnie, sesja nie poszla tak jakbym chcial (a bylo to moja pierwsza w takim stylu). Bylo szaro i pochmurnie, strasznie wialo (tak, ze ktos musial trzymac statyw z lampa i musialem uzywac mniejszej parasolki), druga lampa (SB-80dx) z niewiadomych przyczyn nie sychronizowala (wyzwalam ja w trybie SU-4) - takze bylem zmuszony uzywac tylko jednej, do tego modelki byly troche hmm... wstydzily sie strasznie, nie braly tego na serio i na ogol ciezko mi sie z nimi pracowalo.

 

81. Lampa po lewej od parasolki - staralem sie utrzymac rownowage miedzy swiatlem zastanym, a tym z flash'a. Tak to wygladalo poza scena: http://img718.imageshack.us/img718/9379/behind.jpg

Wieza z tylu to Glasgow Tower. Wpisana jest do Ksiagi Recordow Guinness'a jako najwyzsza budowla, ktora jest wstanie odwracac sie w strone wiatru. O ile mi wiadomo to 2 najwyzsza budowla w Szkocji.

leighanne2.jpg

 

82. Lampa po lewej, troche blizej aparatu - slonce bylo schowane za chmurami za modelka, wiec staralem sie je przyciemnic, o ile pameitam o 1,3EV. Nie dalo sie uniknac ludzi w tle.

leighanne6.jpg

 

Troche sie zawiodlem cala ta sesja, tylko kilka zdjec mi sie podoba... Ale duzo sie nauczylem, wiem na co zwracac uwage, no i... juz zamowilem radiowe wyzwalacze.

Postaram sie zalatwic jakas nastepna modelke na wekend. Uzalezniajace to :)

Edytowane przez Altus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

82 ...ładna dynamika całości ale czy ta Pani się nie odrazi za tą twarz jak słoneczko...:)).... było by bardziej dynamiczne, no ale szeroki kąt ma swoje prawa....:)).

81 ...no nie wiem nic mnie nie przekonuje oprócz skosu.

 

ps. ...mam takie pytanko co to jest, jak ktoś coś robi to, że tak powiem z pasją to to jest polak z wysp....tak tu ostatnio trafiam.... ???... jakiś przypadek czy standard....:))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buzia bylo nawet jeszcze szersza na tym zdjeciu, ale troche ja zwezilem w PS. Leigh-anne powiedzialo, ze to zdjecie sie jej najbardziej podoba, wiec jest chyba ok :)

 

82

ps. ...mam takie pytanko co to jest, jak ktoś coś robi to, że tak powiem z pasją to to jest polak z wysp....tak tu ostatnio trafiam.... ???... jakiś przypadek czy standard....:))).

 

Ja osobiscie wyjechalem do Szkocji, kilka dni po napisaniu matury i dopiero wtedy bylo mnie stac na sprzet foto, ktory mnie nie ograniczal. W liceum mialem Nikona F80 na klisze, razem z kitowym obiektywem, ale rzadko kiedy mialem pieniadze, zeby kupowac i wywolac film.

Takze, jakby nie patrzec dopiero wyjazd mi pozwolil sie rozwijac. Troche to smutne.

 

Dodalem opis do poprzednich 2 zdjec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altus

 

... ja wiem czy smutne, jak tylko tam mozesz sie ułożyć do rzeczywistości, a możliwość realizowania w tym pomaga to czemu nie...:)).

Trochę Ci zazdroszczę... zawsze marzyłam o wyjeździe, nie na Bermudy czy w Tybet .... a raczej do Szkocji czy Norwegii.... to moje klimaty.

Chętnie popatrzę jak wrzucisz coś ze Szkockich krajobrazów....:))

Powodzenia, niech Ci sie układa....!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przejrzałem teczunię i... bardzo fajnie prace :) W szczególności godne uwagi wydają mi się:

 

6 i 7 - bardzo mi się podobają (zwłaszcza kolory)

32 - a gdzie reszta ja się pytam? (zima chociażby), fajnie że zamykasz obiekt w ramach czasu :)

35 - zostaw kurz, dobry jest :P

50 - imo trochę mniej z prawej (bardziej otwarta kompozycja)

77 - wcale nie jestem tutaj obiektywny, wstyd się przyznać, ale za efekt... :)

82 - lewa strona coś mi przeszkadza kompozycyjnie, a i warto by poświęcić trochę więcej uwagi ubraniu (ale rozumiem, wiatr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zle sie wyrazilem - one strasznie sie peszyly z powodu przechodniow... no ale jakos to wyszlo, one w kazdym razie zadowolone ze zdjec :)

Na poczatek przyszlego tygodnia mam juz umowiona nastepna modelke modelke wiec moze byc ciekawie. Nie moge sie doczekac.

 

A tak dzisiaj z nudow:

83. Moj stary Nikon N80. Tylko jedno swiatlo po lewej, odbite od duzej parasolki.

nikonf.jpg

Nie mam zelazka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde zdjecie, ktore mam w teczce przeszlo przez photoshopa.

Jesli chodzi o to konkretne zdjecie powyzej:

wywolalem RAW'a w Lightroomie, w photoshopie dodalem high pass filter, winiete ze srodkiem w miejscu aparatu, pobawilem sie curves'ami, usunalem kolor z korpusu aparatu (byl lekko niebieskawy, oraz brazowawy nad napisem NIKON - swiatlo odbilo sie od mojej szyi), pousuwalem troche kurzu i drobnych rzeczy, ktore rzucaly sie w oczy. Jako ostatnia warstwe dadalem gradient map z opacity na 10%, ktory zmienil ogolne zabarwienie zdjecia i sprawia, ze czarny kolor nie jest juz taki "czarny". Na koncu zmiejszylem i wyostrzylem filtrem smart sharpen z malymi wartosciami, tak zeby odzyskac stracona ostrosc podczas skalowania.

 

GIF z przed i po:

nikonafter.gif

*obrazek "przed" jest juz wywolanym RAW'em z lightroom'a - takze powyzszy GIF pokazuje tylko to co zrobilem w PS.

 

Moze nastepnym razem nagram jak obrabiam zdjecie, ogladnalby to ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna korekcja (reklamowa).... praca w ciemni to podstawa, tak było kiedyś i tak powinno być i teraz skoro mamy takie fantastyczne narzędzia. Ja z przyjemnością ogladam to co robisz.

Oglądalność działu mocno wzrośnie jak zrobisz korekcje..... ale na modelce....:)).... to zawsze działało....:))).

Wesołego jaja .... bez korekcji....!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mialem szczescie i byla ladna pogoda w Szkocji (w sumie to rzadkosc), wiec sie wybralem zdobyc gore Goat Fell na wyspie Isle of Arran. Generalnie jechalem rekreacyjnie, a fotki przy okazji - bralem jak najmniej sprzetu, zeby mi sie kanapki do plecaka zmiescily :)

 

84. Sklejone z ok 5 pionowych zdjec, zrobione Tamronem 17-50mm @17mm. Pstrykane z reki.

arran3.jpg

 

85. Podobnie jak poprzednie. Tak dla kontrastu: widzicie strumyk w lewym dolnym rogu? tam bylo zrobione zdjecie nr 29 i 32.

arran5.jpg

 

86.

arran2.jpg

 

 

(moze jeszcze dzisiaj wrzuce wiecej zdjec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale pani makeup artystka musi popracować jeszcze nad brwiami bo wyszły jak u drwala ;) i cienie też jakieś mało konkretnie.

Na pierwszym przeszkadza mi trochę ta wieża z tyłu koło głowy.

Na drugim fajny kadr. Poka więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka slow odemnie:

 

87. Ciasny kadr i chyba lepiej taki strzal by wypadl w studiu - szczegolnie ze calkowicie dominowales lampami przy oswietlaniu.

Lauren moglaby uniesc troche podbrodek - dzieki czemu oczy nie bylyby takie ciemne.

Reflektor ponizej kadru wydaje mi sie ze byl za blisko.

 

Wlosy... hmmm moim zdaniem zmarnowaly zdjecie, a pani od make up'u jak napisal Ex3 - musi jeszcze popracowac - rzeczywiscie brwi pomalowala najslabiej. Chodzi mi o to ze pomalowala skore (!) a nie brwi i to nierowno... z miniatury nie moge dokladnie powiedziec - ale wyglada na to ze przydalaby sie depilacja ;-)

Usta wyszly plaskie i suche - ale to tez wina makijazystki ... niestety

88. Przykro mi ale to zdjecie polozyliscie na etapie przygotowan :-) ktos zapomnial wyprasowac sukienke...

Modelka zgarbiona, mina jak w 87... no i ta fryzura :-)

 

Widac ze zimno jej bylo ;-)

 

Ale swiatlo wyszlo przyjemnie - ladnie zmiksowane!

 

Mam wrazenie ze lubisz robic zdjecia z przekreconym kadrem - moim zdaniem poprzednie bylo bardziej dynamiczne tutaj rozprasza ta dodatkowa linia pod oknami w prawym dolnym rogu - pewnie jakies schody przed budynkiem ale wyglada jak zlamana perspektywa

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusanagi - mam nadzieje, ze te ponizej bardziej Ci sie spodobaja.

 

Zgodze sie ze make up slaby, ale co ja biedny mialem zrobic? :) - zreszta nawet bylem w pokoju jak Rachel (pani od make up'u, a takze od wlosow) nakladala to wszystko na twarz Lauren. Gdy skonczyla, zapytala sie mnie czy mi sie podoba, odpowiedzialem szczerze: "troche dziwne te brwi..." w pokoju byla jeszcze jej mama i siostra, i myslalem ze wszystkie mnie zniszcza wzrokiem. Grzes od tego momentu musial siedziec cicho :P

Szczerze mowiac usta tez byly jakies krzywe, ale je potraktowalem Liquify w PS.

 

Jesli chodzi o wlasy/ubranie, to pewnie wiecie lub nie, ale w UK panuje powszechne bezguscie...

 

Akurat zdjecie 87 zrobilem takze w wersji "studyjnej" :) i w sumie sam sie zastanawiam dlaczego go wrzucilem zamiast tamtego.

 

89. 110 parasolka z przodu troche pod kontem, z dolu srebrna blenda, z tylu za glowa gola lampa do rozswietlenia konturow wlosow. Teraz widze, ze powinnienem uzyc bialem strony blendy.

lauren5n.jpg

 

90. Parasolka po lewej, po prawej z tylu gola lampa. Nie uzylem blendy. Troche sie zgarbila, nie zwrocilem niestety na to uwagi.

lauren3.jpg

 

91. W sumie ustawienia podobne jak w poprzednim, tylko oczywiscie odleglosci swiatel od modelki byly wieksze.

lauren7ceg.jpg

 

92. Jak poprzednie.

lauren6.jpg

 

92. A tu jeszcze make up artist Rachel.

rachel1g.jpg

 

 

To byla moja druga sesja tego typu. Zdecydowanie jestem z niej bardziej zadowolony niz z poprzedniej. Przede moglem uzyc obu lamp, pogoda byla duzo lepsza i wiatr nie przeszkadzal.

 

Napisze troche moich uwag, czego sie nauczylem, na co musze zwracac uwage itp. moze komus sie przyda:

- nie uzylem iso100 - natywna wartosc mojego d90 to iso200, ale mozna zejsc do 100, ktore jest ingerowane softwarowo. Zaluje ze tego nie zrobilem, bo zamiast przyslony ~f/9 moglbym zejsc do f/6.3 zmniejszajac tym samym glebie ostrosci.

- zauwazylem ze niezbedny bedzie filtr ND, zwlaszca ze sync speed z moimi triggerami wynosi 1/160sek. Juz go zamowilem razem z dwoma przejsciowkami na mniejsze gwinty.

- przy robieniu zdjec Nikkorem 80-200mm f/2.8 mialem kilka poruszonych zdjec przez spomniany czas naswietlania 1/160sek. Musze brac ze soba monopoda, ktorego mam a wlasciwie nie uzywam.

- w studyjnych zdjeciach moglem uzyc kolorowych filtrow gelowych na lampie za modelka.

- modelki z ktorymi pracuje to kolezanki, ktore nie maja pojecia o modelowniu, wiec powinnienem troche pocwiczyc w dawaniu im instrukcji.

- musze przeanalizowac troche kolorowych pisemek, dla znalazienia wiekszej ilosci poz.

- zwracac wieksza uwage na to czy modelka sie nie garbi/nie przymyka oczy z powodu slonca.

- zagadywac do modelki w wiekszym stopniu, zeby czula sie bardziej komfortowo

 

Aha jesli chodzi o moje nowe triggery to swietnie sobie poradzily, 100% strzalow obu lamp - nawet gdy oddalilem sie na jakies hmm 30m (przy 200mm z cala modelka w kadrze). Jedyna rzecz ktora mnie irytuje to ze transmitter nie ma lock'a i 2 razy mi zjechal z sanek w aparacie.

 

Nastepna sesja juz w niedziele z koleznkami z Chile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych ostatnich zdjęciach z zamkiem w tle, zdecydowanie bije po oczach za dużą GO. zakup masę szarych ND, zjedź do 2.8

przy tej przysłonie szukałbym pleneru znacznie mniej ingerującego w kadr. Chaos panie :]

 

Modelki faktycznie dość sztywno ustawione, każda patrzy w obiektyw lub kilka centymterów obok niego. To nie zawsze się sprawdza. Staraj siętrzymać aparat w pogotowiu i czasami pstrykać foty w chwilach rozluźnienia, podczas krótkiej przerwy czy sugerując że robisz tylko test lamp czy aparatu. Bardzo wiele takich przypadkowych fot okazuje się być lepiej zgranych od ustawianych i pozowanych.

 

Kolejna rzecz: zabrałeś lampy w plener, zabrałeś modelki, poświęciłeś masę czasu... i wrzucasz materiał wyglądający praktycznie jak prosto z karty CF. Lightroom, Photoshop, cokolwiek :) samo też oświetlenie lampami jakoś jest dość słabo widoczne. Może zapoluj na złotą godzinę?

 

http://img638.imageshack.us/img638/8735/laureni.jpg

 

To zdjęcie jest całkiem fajne. białę tło zamiast zamku sugerowało by studio. Problemem jest nos który u ciebie wyszedł dość wielki. Spróbuj rozświetlić bardziej centrum twarzy i zniwelować cienie u nasady nosa. Nawet w PS. Przy tego typu twarzy portrety na wprost nie wypadająkorzystnie. Sugerowałbym pochylić głowę do tyłu, lekko złamać symetrię przekręcając ją jakoś na bok czy coś innego.

 

Ubranie... to samo:

http://img191.imageshack.us/img191/7244/lauren4.jpg

 

Pogrubiająca poza (zaciśnięte ramiona), prosta koszulka, krzywizna kadru też nie działa tutaj in plus.

 

Sorki za taką rozpiskę, ale to są największe babole jakie zauważyłem. Ogólnie pozytywne testy, czekam na dalsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no jesli ta pani z UK to wyglada ladnie ;)

91 i 92 jest ok / reszta tak srednio mi sie podoba

 

wiesz kilka osob tutaj pokazalo niezle zdjecia na tym forum wiec niestety oceniam wzgledem nich ;)

mam nadzieje ze bedziesz wrzucal wiecej zdjec mimo wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu mialem okazje pojechac na wyscigi serii British GT na torze Knockhill. Pierwszy raz pstrykalem motosport.

Wszystkie pstrykniete Nikkorem 80-200 f/2.8. Czasy ok 1/400s, zeby miec lekki motion blur w tle i na kolach.

 

93. British GT

britishgt1.jpg

 

94. British GT

britishgt2.jpg

 

95. British GT

britishgt13.jpg

 

96. British GT. Wyscig wygral pan w Ascari.

britishgt10.jpg

 

97.

britishgt12.jpg

 

98. Classics. Nie dojechal do konca. Zespol sie w polowie wyscigu. Tutaj w wiekszej rozdzielczosci

britishgt9.jpg

 

99. Formula Ford

britishgt8.jpg

 

100. Scottish Legends

britishgt6.jpg

 

 

Jakies 2 tygodnie temu znowu robilem zdjecia do portfolio Rachel. Mialem juz dosc tej sesji wlasciwie jeszcze przed jej rozpoczeciem, bo po przyjezdzie do domu modelki, gdzie mialismy robic te zdjecia, musialem czekac 2,5h na ukrecenie wlosow Lauren i nalozenie makijazu... Oczy byly robione 5 razy, nie mogly sobie poradziec, zeby zrobic je symetrycznie. Skonczylo sie na tym, ze jedno zrobily dobrze, drugie byle jak, a potem poprawialem w PS. Samo robienie zdjec trwalo moze 20min.

 

101.

lauren6.jpg

 

102.

lauren8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole jednak rudą ...102 tylko bez tego rogu poduszki z prawej, bo wisi w powietrzu albo skocze żeby ją ugryżć...:))

smamochody... nuda włączem tv i jadą 24h ... nie mogą niczym zaskoczyć (są jakie są)...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

101 Bardzo schludny, mocny portret! Swietny.

Moze troche za duzo czerwonego swiatla na wlosach ale dobrze ze nie siega twarzy. Przycialbym mocniej zeby zgubic ramiona.

Mysle ze w tym przypadku skopiowalbym troche wlosow zeby zagescic grzywke.

 

102 Tutaj przeszkadzaja te poduszki - ogolnie wyszlo bardzo naturalne swiatlo ale modelka nie dala rady - niestety nijaka, zgarbiona sylwetka i tyle. (wlosy jak wyzej)

 

Rozumiem Twoj bol - bo "first-timer'zy" nie "pomagaja" fotografowi ale... imho ... albo nie wrzucasz tutaj zdjec, albo jedziesz na sesje i nie wiesz co chcesz z niej przywiesc na karcie pamieci.

 

Sprobuj przygotowac zestaw minimum i pracuj z dziewczyna az cos z tego bedzie - jedna poza zajmuje czasem 5 minut, a czasem 40 minut...

Mam wrazenie ze robisz 3 rozne oswietlenia - i do kazdego tylko jedna poze zamiast odwrotnie.

 

Nastepna sesja juz w niedziele z koleznkami z Chile

 

Poprosimy zdjecia ;-) ... inaczej ...sie nie wydarzylo! ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem sie dzisiaj bawic programem do zgrywania obrazu z ekranu i jakos tak wyszlo, ze nagralem maly filmik z moim workflow'em w PS :P

Pierwszy raz takie cos nagrywalem, bylo robione bez wczesniejszej proby, no i ostatecznie nie ze wszystkiego jestem dumny. Chcialem sie podzielic, bo moze ktos wyciagnie cos z tego(?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny test :-]

 

Mozesz napisac co to za "nowa" technika? Chyba ze chodzi o tradycyjne kompozyty przy uzyciu statywu?

 

Musze dolaczyc do Streakera - jezeli robie kompozyt sceny to oswietlenie w niej jest takie samo dla wszystkich modeli - chyba ze do podstawowego setup'u jest tylko dodawane kolejne swiatlo aby podbic jakis detal np - czarny garnitur...

 

BTW. wyszlo fajnie, ale bierz sie za powazne rzeczy - szkoda czasu na "testy" ;-)

 

Pozdrawiam

Moth

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwo sie odwrocilem, a tu juz pol roku nic nie wrzucalem...

 

Wszystko co ponizej, bylo robione od lutego. Za duzo zdjec, zeby je opisac opisania, ale na pytania chetnie odpowiem.

 

106.

marta1y.jpg

 

107.

marta17_by_gbiermanski-d3dhj99.jpg

 

108.

marta17_by_gbiermanski-d3dhjaa.jpg

 

109.

marta22_by_gbiermanski-d3ef8ne.jpg

 

110.

marta21_by_gbiermanski-d3ef8m2.jpg

 

111.

marta18_by_gbiermanski-d3f1hf8.jpg

 

112.

marta7_by_gbiermanski-d37pmn1.jpg

 

113.

marta6_by_gbiermanski-d37pmpu.jpg

 

114.

marta29_by_gbiermanski-d3h9fla.jpg

 

115.

marta30_by_gbiermanski-d3h9fm6.jpg

 

116.

marta3_by_gbiermanski-d37neup.jpg

 

117.

marta28_by_gbiermanski-d3h9fk8.jpg

 

118.

victoria6_by_gbiermanski-d3a2j9k.jpg

 

119.

victoria1_by_gbiermanski-d39dt0x.jpg

 

120.

claire5_by_gbiermanski-d3a4x77.jpg

 

121.

claire4_by_gbiermanski-d3a4x2e.jpg

 

122.

family1_by_gbiermanski-d3g5nb1.jpg

 

123.

portrait_by_gbiermanski-d3gp2c1.jpg

Edytowane przez Altus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altus, pozwolisz, że odniosę się tylko to do ostatnich fot : )

Ta sklejka wyszła fajnie - też dałem się nabrać : P

Ogólna uwaga: ładne kolory : ) [na obydwu monitorach w pracy wyglądają ładnie : P]

107 i 108 nieładnie poświecone na twarzy, zobacz co się robi z cieniami.

110 jest ładne, dobry pomysł z rozmyciem pierwszego planu : )

111 i 112 jak dla mnie szkoda uciętego ramienia ; )

114 mniam, mój faworyt!

115 mój drugi faworyt, cholera, zdecydować się nie mogę..

116 jest ładne, ale to zdjęcie aż się prosi [jak dla mnie], by je zrobić w kwadracie : ))

123 drażni mnie trochę nierównomierny "rozstaw" ramion, ale może to tylko ja : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności