Skocz do zawartości

Proszę o pomoc


Gość prezes87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość prezes87

Szukam odpowiedzi na kilka podstawowych pytań jakoś nie mogłem znaleść odpowiedzi na google

- Co to jest i jak realizuje się efekt żarzenia.

-Co to jest i jak realizuje się efekt flary.

-Co to jest i jak realizuje się efekt refrakcji.

-Co to jest i jak realizuje się efekt odbicia za pomocą flat mirror.

Wiem że odpowiedzi nie sprawią wam dużego problemu wiec proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zanim odpowiem może uraczysz nas dawką jakiejkolwiek informacji?

Jakie oprogramowanie?

Jak chcesz uzyskać dany efekt (2d czy 3d)?

czy zajrzałeś do helpa programu w którym chcesz wykonać te rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezes87

Oczywiście chodzi mi o efekt 3d, te informacje są mi potrzebne do szkoły, nie mam niestety programu wiec nie czytałem helpa(interesuje mnie po co się to stosuje te efekty i czym się różnią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt zarzenia, nie jestem do konca pewien o co tutaj chodzi, ale strzelam ze o "glow", efekt ten dodaje poswiate wokol obiektow, cos jak lampa neonowa. Google->"glow"->obrazki.

Efekt flary, z en "lens flare" to to w jaki sposob widac zrodla swiatla przez soczewke, wstukaj w google "lens flare" i wejdz w "obrazki".

Efekt refrakcji - nigdy nie bylem w jakims blizszym przyjacielskim stosunku z fizyka,ale to on odpowiada za zalamanie swiatla w roznych osrodkach, np szkle, wodzie itd, nalej sobie wody do szklanki i spojrz na swiat, wyglada inaczej prawda? To wlasnie jest refrakcja. Na googlach jest mnostwo obrazkow na ten temat ("refraction"), lacznie z jakimis fizycznymi rysunkami.

Efekt Flat mirror to bodajze najzwyklejsze w swiecie odbicie lustrzane, ponownie z pomoca przychodza google, widzialem nawet taki "ala-fizyczny" obrazek przedstawiajacy odbicie swiatla.

Efekty te w grafice sa stosowane do uzyskania obrazow jak najbardziej zblizonych do rzeczystistych, lustra, szkla, zrodla swiatla, neony, lasery, miecze swietlne itd itp :)

 

Mam nadzieje ze pomoglem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności