Skocz do zawartości

Materiały V-Ray


cdplastyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowym użytkownikiem maxa (korzystam z 3ds max'a 2009) oraz nowym użytkownikiem forum.

Nie wiem czy to właściwy dział do tego tematu, ale gdzieś to muszę napisać.

Obserwując forum widzę mnóstwo docinków typu: Dostałeś bana na google?

albo inne tego typu rzeczy. Jeśli nie chcesz odpowiedzieć na moje pytanie to nie pisz nic, bo takie odpowiedzi to gorszy spam niż post z pytaniem.

Do rzeczy:

 

Ostatnio bawię się w modelowanie. Pobrałem z sieci silnik v-ray oraz trochę materiałów ze strony vray-materials.de. Niektóre z tych materiałów działają normalnie w każdym modelu w dowolnym momencie, ale zdecydowana większość działa tylko początkowo:

Przykład:

 

Robię nowy model. Stawiam boxa, otwieram ME(material editor) następnie z MB(material browser) wybieram mtllibary. Daję OPEN, otwieram materiał, wybieram interesującą mnie opcję (po lewej na podglądzie widzę dany materiał) zatwierdzam, nakładam na boxa i wszystko działa jak należy. Później modeluję coś tam i po czasie nie mogę już wybrać danego materiału(w MB nazwa jest na szaro jako INCOMPATIBILE a na podglądzie czarna jednolita kulka na kolorowym tle a po renderingu czarny materiał). Jeśli natomiast otworzę jeden z wcześniejszych modeli, lub tworzę model samochodu to już po wstawieniu na scenę blueprintów nie mogę dodać materiału z vray'a. Czy da się coś przestawić(nie wiem gdzie) żebym mógł zastosować pobrane materiały z vray'a? Bardzo mi na tym zależy. Część modeli stworzyłem zanim wiedziałem o silniku v-ray ale nie chcę ich robić od nowa. Podobnie z moim modelem samochodu. Sporo czasu mi to zajęło i nie chcę go od nowa modelować... Będę wdzięczny za pomoc. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Czołem, sprawdź może, czy nie zmienia Ci się render z Vray'a na Scanline lub Mental Ray, bo tak się zachowują materiały jak nie mogą być obsługiwane przez dany render. No bo chyba to, że nie pasują do danej wersji odpada - skoro przez jakiś czas możesz ich używać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cdplastyk: modelowanie a shaderowanie to dwie różne rzeczy. Nie tracisz modelu jesli wysypią ci się materiały. Najprawdopodobniej masz w Assign Renderer ustawiony inny silnik renderujący. Sprawdź to zanim zaczniesz shaderować samochód.

 

Pamiętaj: nie tracisz modelu tylko dlatego, że coś tam sypnęło się w Material Editor. To tak jakby bać się, że spalisz komputer tylko dlatego, że Word przestał podkreślać słowa na czerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stratą modelu chodziło mi o to, że gdybym nie mógł go oteksturować jak planowałem, to wyglądałby on nie tak jak oczekiwałem i uważałbym go za stracony... Faktycznie okazało się, że przestawia mi się silnik renderujący. Myślałem, że jeśli kliknąłem SAVE AS DEFAULT to przestawi mi się on wszędzie, ale się myliłem. Problem rozwiązany. Dzięki wielkie Miłosz3ds, tweety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności