Skocz do zawartości

Zapowiedzi animacji od DreamWorks 2009-2012


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu DreamWorks Animation ogłosił swoje plany filmowe na najbliższe 3 lata.

Wytwórnia zapowiedziała wypuszczanie 5 filmów na każde dwa lata: dwa filmy na rok oraz jedna dodatkowa premiera. Obecnie ogłoszono pracę nad ośmioma filmami, które mają zostać wypuszczone do 2012 roku. Wśród nich znajduje się pięć oryginalnych filmów oraz 3 sequele najbardziej dochodowych produkcji DreamWorks SKG.

Oto nastepujące produkcje:

 

26 marca 2010: "How To Train Your Dragon"

Historia oparta na opowiadaniu Cressida Cowella.

Hiccup Horrendous Haddock III jako syn wodza Wikingów sam powinien nim zostać w przyszłości. Aby tak się stało, musi udowodnić swoje męstwo. Niestety Hiccup nie jest wielkim herosem, jakich pełno w nordyckich mitach. Nie poddaje się i wyrusza na wyprawę, której celem jest ujarzmienie najbardziej okrutnego smoka, jaki tylko żyje na ziemi. Niestety zamiast okrutne bestii znajduje smoka wersji mikro, który nie przestraszyłby nawet muchy. To jednak dopiero początek przygód najbardziej niedobrane pary w historii. Reżyseruje Chris Sanders, scenarzysta "Pioruna".

Wg. SlashFilm.com głosów mają użyczyć Jay Baruchel, Gerard Butler, America Ferrera, Jonah Hill, Craig Ferguson, Kristen Wiig, TJ Miller,Christopher Mintz-Plasse. Dostepny jest również plakacik (prawdopodobnie robocza wersja).

 

21 maja 2010: "Shrek Forever After"

Czwarta część przygód zielonego ogra, osła i całej reszty przesympatycznych bohaterów. Projekt wcześniej znany był pod tytułem "Shrek Goes Fourth".

Tutaj bez zmian jeśli chodzi o aktorów użyczających swych głósów głównym postaciom.

Plakat

 

5 listopada 2010: "Oobermind"

Poprzednio zatytułowany "Master Mind" opowiada o geniuszu zła, który przez przypadek wyeliminował superbohatera (Metro Man). Pozbawiony swojej nemezis złoczyńca zamiast cieszyć się, popada w depresję. Jak wznosić się na wyżyny zła, kiedy nikt z tobą nie walczy? Głosu głównemu bohaterowi użyczy Robert Downey Jr.

Pojawiły się również informacje jokoby Ben Stiller miał podkladać głos, jednak zajmie on miejsce producenta wykonawczego.

Plakat

 

3 czerwca 2011: "Kung Fu Panda: The Kaboom of Doom"

Debiut reżyserski Jennifer Yuh Nelson będący kontynuacją przygód pandy Po.

 

4 listopada 2011: "The Guardians"

Na podstawie książki William Joyce'a.

Adaptacja serii książek Williama Joyce'a, którego inna powieść zainspirowała studio Disneya do nakręcenia "Rodzinki Robinsonów". Święty Mikołaj (North), Króliczek Wielkanocny (Bunnymund), Jack Frost, Tooth (the Tooth Fairy) oraz (the Sandman), bohaterowie dziecięcej wyobraźni muszą zjednoczyć siły, by ocalić świat przed mrocznym złoczyńcą Pitch'em (Boogeyman), który chce pogrążyć świat w ciemnościach.

Baner

 

20 marca 2012: "Puss In Boots"

Spin-off serii "Shrek", którego głównym bohaterem będzie oczywiście kot w butach. Głosu głównemu bohaterowi udzieli oczywiście Antonio Banderas. Film opowie o czasach sprzed wydarzeń ze Shreka 2, gdzie Kot w Butach wraz ze swoją drużyną, w której znajdą się Humpty Dumpty oraz kocica z ulicy Kitty, chcą skraść Gęś znoszącą złote jaja.

 

27 maja 2012: "Madagascar 3"

Tym razem czwórka przesympatycznych zwierzaków wyląduje w Europie jako członkowie grupy cyrkowej. Film wyreżyseruje autor poprzednich dwóch obrazów z serii Eric Darnell.

 

12 listopada 2012: do ustalenia

DreamWorks do wyboru ma trzy projekty:

"The Croods" (znany pod tytułem "Crood Awakenings", kiedy miał być realizowany w Aardman Animation) opowieść o prehistorycznych czasach, kiedy to w pewnym plemieniu pojawia się szalony 'naukowiec'. Jednym z jego pomysłów jest ujarzmienie ognia.

"Truckers" – adaptacja "Nomów Księga Wyjścia" Terry'ego Pratchetta

"Super Secret Ghost Project" – odwieczny konflikt duchów i ludzi z perspektywy mieszkańców zaświatów.

 

Warto wspomnieć, że wytwórnia zapowiedziała wszystkie filmy w 3D. Jak widać DreamWorks nie widzi póki co potrzeby powrotu do animacji 2D (jak postępuje Walt Disney Co.). Jest to więc zapowiedź coraz silniejszej eskalacji animacji trójwymiarowej, zwłaszcza produkcji filmów w technice stereoskopowej, oraz na swój sposób, prognoza kierunku, w którym zmierza branża. Należy pamiętać, że kolejne wytwórnie także tworzą filmy o obrazie stereoskopowym (np. Fox ze swoim Ice Age 3).

 

 

 

Aktualizacja [8.06.2009]

 

W ciągu ostatnich dni wypłynęło kilka nowych informacji dotyczących tego co będziemy mogli zobaczyć w kinach w najbliższych latach. Jak widać wymienieni wyżej reżyserzy, producenci i aktorzy wzięli się do pracy.

Po tym jak DreamWorks udostępnił listę nadchodzących produkcji, bliżej zaangażowane w poszczególne projekty osoby zaczęły także udostępniać informacje na temat swoich najnowszych dzieł.

Najwięcej póki co można się dowiedzieć na temat produkcji Puss in Boots. Scenarzysta David H Steinberg potwierdził m.in., że w filmie nie zobaczymy znanych już bohaterów: Shreka, Fiony...ani Osła. Główną tego przyczyną jest fakt, że twórcy nie wiedzą co stanie się z tymi postaciami w Shreku 4...oraz 5 (!) dlatego nie chcą stworzyć historii, które wchodziły by ze sobą w konflikt. Wszyscy bohaterowie w Puss in Boots będą nie znani do tej pory widzowi (oprócz oczywiście tytułowego bohatera). DreamWorks postanowił nie polegać na umieszczaniu znanych bohaterów by podnosić w ten sposób wyniki oglądalności filmu. Wytwórnia liczy, że film okaże się oryginalną, ciekawą i kasową produkcją.

 

btw. Pod tym adresem można zobaczyć oficjalną notkę prasową od DreamWorks Animation SKG na temat ich nowych filmów.

 

Kolejną nowością jest potwierdzenie przez Walta Disney'a oraz studio Pixar wdrożenia prac nad sequelem do animacji z 2001 roku "Potwory i Spółka". Będzie to już trzecia, obok Aut 2 oraz Toy Story 3, powtórka od tych dwóch producentów. Według nie potwierdzonych jeszcze oficjalnie informacji za reżyserię odpowiadać będzie twórca oryginału, Pete Docter (, który zakończył właśnie prace nad filmem "UP"). Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy film trafi do kin. Podejrzewa się, że będzie to 2013 rok.

 

 

Edytowane przez CzAk1
Błąd w tytule.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

CzAk1 dzięki za szczegółowe info ... generalnie nie mogę się doczekać każdego z tych filmów natomiast bardzo bym chciał aby doszło do produkcji "Truckers" z uwagi na moją sympatie do Pratchetta.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masakra... Shrek 4... i znów ten jego zielony pysk na wszystkich możliwych produktach w supermarkecie, bleee... Nie ma to jak odgrzewany kotlet tylko po to, żeby wydoić kasę i nie za dużo się namęczyć, trzeba mieć "ambicje" (wiem, wiem, biznes jest biznes).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny Shrek, Kot w Butach i Madagascar? O raju. Potem będą jeszcze "dzieci Shreka", "Shrek Pokolenia", "Shrek - początek" i "Powrót Shreka".

 

A potem będzie Shrek na Madagaskarze, a kot będzie uczył walczyć Pandę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem czwórka przesympatycznych zwierzaków wyląduje w Europie jako członkowie trupy cyrkowej. Film wyreżyseruje autor poprzednich dwóch obrazów z serii Eric Darnell.

 

Zwrócicie uwagę na słowo "trupy" a nie "grupy" :D Literówka xD

A tak ogólnie to niech sobie wydają Szreka 2000 i Madagaskar 5000 i tak nie pójdę do kina na bajkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócicie uwagę na słowo "trupy" a nie "grupy" :D Literówka xD

 

Zaba711: zanim zaczniesz innych poprawiać, może lepiej poczytaj trochę książek albo w jakiś inny sposób podszkól znajomość języka ojczystego...

 

trupa

(fr. trouwpe) daw. grupa artystów, przedstawiająca sztuki teatralne, popisy cyrkowe.

 

(słownik wyrazów obcych na onecie: http://portalwiedzy.onet.pl/polszczyzna.html?qs=trupa&tr=pol-all&ch=1&x=0&y=0)

 

(Przy okazji przepraszam stałych bywalców za offtopa)

 

pp,

_3Jane

Edytowane przez 3Jane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh i znowu polak zawistny bo przeciez polak to nie robi nic dla kasy on zawsze robi sztuke dla sztuki. A no i polak musi calemu swiatu oswiadczyc ze on nie pojdzie do kina na to badziewie bo go nie interesuja odgrzewane kotlety. Ciekawe tylko czy wogole kogos to interesuje ze pan XXX nie pojdzie do tego kina.

 

Ostatnio jak czytam te komentarze w newsach to mam wrazenie ze wiekszosc usero to emo. Swiat ich nie rozumie wszyscy wola kase zbijac zamiast zajac sie problemami emosow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporal - stary, zupelnie bezstronnie podchodze do sprawy. Na pierwszych dwoch Shrekach bylem w kinie. Na drugim bawilem sie juz srednio. Trzeciego na DVD nie doogladalem bo byl mega kiepski jesli o mnie chodzi. To co - mam sie teraz cieszyc ze beda odgrzewac go w 4 odslonie? Pierwsza panda bardzo mi sie podobala - nie potrzebuje kolejnych czterech czesci ktore zabija dobre wrazenie calosci.

Jestem zwolennikiem kina rozrywkowego - nie trawie tych emo-polskich produkcji z Katyniem, Walesa i JPII w tle - ale wszystko ma swoje granice. Bawia cie kolejne filmy o gadajacych zwierzakach? Te same gagi? Wole poczekac na ta nowa baje 2D Disneya - przynajmniej cos czego dluzszy czas nie widzialem. Zbijanie kasy ma sie nijak do faktu, ze takich odgrzewanek totalnie juz wyzutych z wszelkiego smaku nie obejrze nawet za darmo.

Tak jakby nie bylo nowych tematow :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozchodzi sie o kase a nie o sentymenty

 

no tak ten swiat dziala :) Mnie zastanawia fakt ze takiemu pixarowi udaje sie robic filmy o roznej tematyce i miec z tego kase, a dreamworks ma w wiekszosci powtorki w planach.

Nie mowie ze nie lubie niektorych filmow dreamworksa, Shreck 1 czy Panda byly wg mnie swietne. Tez sie zgodze z nezumim ze nie potrzeba mi Pandy 2, bo jesli pojdzie w kierunku kontynuacji shreckowej to tylko zepsuje dobre wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Temporal - Całkowicie się zgadzam z opinią Nezumi. Dodam tylko tyle, że właśnie wróciłem z kina i był tam trailer bajki z wytwórni zupełnie innej niż Dream... Pixar... Disney... (coś z jedzeniem w historii i tytule) i żeby nie wiem jaka się ta bajka okazała to przynajmniej przed obejrzeniem człowiek będzie ciekawy co się będzie działo. Poza tym, jak się komuś podoba nadal Shrek czy Madagaskar 10, to ja nie mam z tym problemu, ale uważam, że Dream czy Pixara stać na to, żeby zrobić coś oryginalnego. Wcale nie chodzi o sztukę dla sztuki. W końcu bajki nie będące kontynuacjami nie są puszczane w kinach za free. W sumie idąc drogą odgrzewania kotletów to p. Tomek Bagiński powinien zrobić Katedrę 2 i przyciągnąć uwagę ludzi do czegoś co już znają i odniosło już sukces więc dlaczego nie zrobić tego jeszcze raz, a jednak da się to zrobić inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozchodzi sie o to ze tak narzekacie na ta cala komerche odgrzewane kotlety itp. Nikt nie zmusza was do ogladania tego ale czemu nagle takie zdziwienie ze ktos chce zarobic na dobrze sprzedajacym sie produkcie? Zycie kreci sie wokol kasy i jak ktos legalnie ja zarabia to nie wiem o co te pretensje. Ostatnio tez narzekaliscie w temacie o kinematografie ze jakies bezsensowne kamapnie itp no kurde ludzie tu sie pieniadze robi trzeba sie jakos sprzedac a nie zrobic filmik dla waskiej grupy spolecznej w liczbie dwunastu. Jak jakis zespol gra w garazu i prawie ich nik nie zna to jest super niekomercyjny zespol a jak ktos sie wybil to odrazu komercha. Na ogol jest tak ze ludzie oprocz przyjemnosci z tworzenia chca jeszcze zarobic.

 

Trzeba byc realista i odrzucic te idealistyczne brednie. Mozecie dawac mi negatywy ale nie zmienicie faktu ze sztuka dla sztuki nie istnieje chyba ze komus nie wyjdzie to wtedy zakrywa sie tym ze to celowe niekomercyjne dzialanie.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporal - Oczywiście masz rację, nikt dla frajdy nie będzie robił bajek. Ale pozwolę sobie powtórzyć to co powiedziałem. Robienie bajek innych niż stary kotlet nie koliduje w zarabianiu kasy. Tyle, że kotleta odgrzać jest po prostu łatwiej, taniej i szybciej niż zrobić coś porządniejszego, a najeść się często można tak samo, tyle że to chyba nie jest jedzenie ze smakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te komentarze to az mnie skreca. Kazdy marudzi ze to 5 a ze to 6ta czesc...A jak wyjdzie,to sie polowa bedzie spuszczac nad animacja :), plis,przeciez nikt was nie zmusza do ogladania tego. No,ale "polaczek" pomarudzic musi ;)

Jak juz sie wszyscy na marudza to polecam poszukac ciekawostek o nadchodzacych europejskich produkcjach. Kto z tutejszych slyszal chociazby o produkcji "The Great Bear" Tofta Jacobsena ? hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba cos takiego napisala a Ty sie podniecasz

 

mam to samo wrazenie. Pare osob wyrazilo swoje zdanie a ty odrazu jedziesz z jakimis zawistnymi polakami ktorzy nie rozumieja jak dziala swiat i ktorych trzeba uswiadomic ze sa jakimis niespelnionymi marzycielami jesli mysla ze ktos moze wypuszczac filmy ktore nie sa 5 czescia jakiejs tam serii.

Dobra, koniec, bo nastepny klasyczny watek o zyciu wychodzi ;)

 

edit:

 

komar: zastanawia mnie czemu tak wszyscy sie upieraja na tych polaczkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi komarze, osobiscie mam gleboko w dupie produkcje DW od dobrych paru lat. Kung Fu Panda jest chlubnym wyjatkiem.

 

Animacja przestala byc celem samym w sobie i zaczela sie liczyc dobra fabula, dowcip, itp, a tego trudno szukac ostatnimi czasy. Ot, maszynka do robienia pieniedzy.

 

Ja nie mam nic przeciwko, mam to gdzies, ale moge zauwazyc glosno, ze to smieszne. I tyle.

 

I masz racje - nikt nie mnie zmusza do ogladania, ale nikt mi nie zabroni komentowania slabej polityki DW. Kolejne czesci Shreka beda powstawaly poki bedzie ktos chcial to ogladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pojawił się Shrek, ten pierwszy Shrek, to było wielkie wow: nowa jakość, świetny żart, doskonały dubbing i tłumaczenie (wywiady z Wierzbiętą, wychwalanie Stuhra za głos Osła). Wielki show i generalnie świetny film. Zasłuzone oklaski. Dwójeczka tez nie okazała sie zła, choć musiałem ją obejrzeć kilkakrotnie, by się do niej przekonać. Obie części reżyserował Addamson, więc po prostu musiały byc dobre. Trójeczki już nie robił, bo skupił sie na Narnii, więc z trójeczki wyszła kupa z pierwszego tłoczenia. Mimo to ludzie szli, bo dzieci mają swój dziecięcy gust i zawsze będą "żelaznym elektoratem" tego typu produkcji. No a dzieci nie puszcza się do kina bez opieki dorosłych...

 

Tak wiec wytwórnia wyzyskuje dobre imię Shreka do granic możliwości, bo wytwórnia - moloch musi zarabiać. Tylko czemu na gniotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"maszynki do robienia pieniedzy" :) dokladnie tak,ja bardzo chetnie przykladam reke do tych pieniedzy. Przeciez to normalne zachowanie w takich produkcjach. Idiotyzmem byloby zabijac kure znoszoca zlote jajca,prawda?

Dreamworks zaczyna isc w ilosc,zobaczymy co z tego wyjdzie.

Osobiscie uwazam,ze tego typu dywagacje sa idiotyzmem i strata czasu.

Bardzo bym chcial przeczytac kiedys news o polskim filmie animowanym,naaaaawet na marnym poziomie Dremworks'a (mowie o pelnym metrazu). Tyle ekspertow na tym forum i co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pieprzysz ;)

 

Powiedzialem, ze rozumiem te polityke. Nie podobaja mi sie tylko tego wyniki, bo filmy sa imho slabe. Wlasnie dlatego, ze nie ma na nie pomyslu i sa robione dla kasy. Zwroc uwage, ze nie wspomnialem slowem o stronie wizualnej. Technicznie wypas, ale na tym sie konczy.

 

To, ze w polsce nie powstaja takie filmy nie odbiera mi wcale prawa glosu ;)

Tak jak Ty masz prawo chodzic na te filmy i za nie placic.

 

Piss and love.

Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporal - Nie kumam ludzi co zaczynaja przemowe w temacie "jak dziala swiat" po tym jak mowie im, ze cos mi sie nie podoba :/ Swiat sobie moze dzialac jak chce ale mnie to nie obliguje na szczescie do zachwycania sie gniotami i poki co mam prawo wyrazic swoje zdanie. Mowisz totalne oczywistosci i pewnie jeszcze masz wrazenie ze odkrywasz Ameryke i niesiesz kaganek oswiaty -_____-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to ze jakis film sie komus nie podoba. Sa gusta i gusciki tylko nie widze w sensu pisania o tym ze dana firma nakreca sie na szmal. Kazdy sie nakreca na szmal i to gadania jaki autodesk jest zly, dreamworks i inne takie nie ma wiekszego sensu. Ja rozumiem jest topic o zjedzie i pare osob deklaruje ze sie nie zjawi pare ze sie zjawi itp takie info moze byc pomocne ale w tym przypadku ze ktos nie pojdzie do kina bo nie chce nakrecac wielkiej machiny do robienia pieniedzy jest glupie. Moze napiscie sobie jakas petycje albo cos ale takie informacje w takich topicu to jeden wielki spam bo to troche nie na temat. Jak na forum jest jakis topic to ogolnie wiekszosc stara sie pisac na temat a jak jest jakis news to zaraz zaczyna sie schodzenie na tematy poboczne. Nie brakowalo juz wojen na temat blendera i maxa? Komus sie cos nie podoba ok ale nie ma co plakac ze ktos nie chce zarabiac na orginalnych pomyslach tylko wali te kotlety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności