Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Długo się nosiłem z zamiarem zamontowania tu swojej teczki. W końcu się przemogłem pofotografowałem wszystko no i jestem.

 

#About (czyli tak w skrócie):

-rysunek/szkic

-obraz akwarela(może ;P)

-wklęsłodruk (akwaforta)

-startowanie z digitalem, z tabletem

 

# Aktualizacje w kolejnych postach/ pozdrawiam i zapraszam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To się tutaj będzie znajdowac ;)

A żeby Was nie zniechęcac tak od razu to zacznę od swojego szkicownika, na prace anatomii i martwej natury z wykładów i własnej pracy przyjdzie jeszcze czas ^^ Będę wrzucac przeważnie po około 3 pracki ;)

 

ps. sorki, za rozbłyski na zdjęciach...

Zapraszam więc do komentów i krytyki :)

 

#wyobraźnia, A4

p1150016.jpg

 

#niestety zdjęcie, A4

p1150017.jpg

 

#referka, A4

p1150021.jpg

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Dmk
up
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to ja się wypowiem na temat rąk...

Pierwsza łapka:

-stanowczo za chudy kciuk

-kostki wyglądają jakby były wklęsłe a nie wypukłe

-za długie palce w pierwszych częściach od dłoni

Następne łapy:

-nadal problemy z palcami

-za dużo mięska przy kciuku(ta po lewej)

 

Ćwicz, Ćwicz pozdrawiam Tasior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza pracka zdecydowanie najlepsza- fajnie wycieniowana i przyjemna w odbiorze. W drugiej kwiatek jest ladnie narysowany, ale drazni to tlo w kratke. I w zasadzie w reszcie pracek drazni to niechlujne cieniowanie (oko z wlosow zrobione szcegolnie ;]). Popracuj wiec nad cieniowaniem i obserwuj miejscami uwazniej obiekty (w dloniach widac czasem brak relacji miedzy poszczegolnymi czesciami- glownie jesli chodzi o grubosc pacow...)

 

powodzonka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic złego w rysowaniu z refek, przydałoby się nawet abyś trochę więcej tak popracował i przyjrzał się cieniom i odbiciom światła - Twoje rysunki potrzebują więcej głębi i realności (szczególnie oczy). Co do rąk, spróbuj odwracać zdjęcia w poziomie, wtedy dostrzeżesz główne błędy jakie popełniłeś - pomocne szczególnie jak zaczniesz w digitalu robić ;)

A, i zgadzam się - pierwsza praca najlepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś ASP czy LP? Pracę wyglądają na bardzo początkujące, masz problem z bryłą i cieniowaniem... perspektywa tez w sumie siada... te ostatnie z zajęć wyglądają jakby Ci się nie chciało... grafiki coś tam reprezentują, ale ołówek i węgiel... nie wykorzystujesz odpowiednio tych technik, nie wyczuwasz miękkości i subtelności narzędzia, stawiasz mocny obrys przedmiotów i jakoś tam wypełniasz ich zawartość, ale bez konsekwencji przez co jest płasko, krzywo, nie czuć głębi i przestrzeni... sporo pracy jeszcze, pozdrawiam i do dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest tak źle dlatego że to są foty, i robione nie idealnie z frontu, dlatego zakłócenia w perspektywie...

nie asp, ale też wydział artystyczny i z takim rysunkiem rzeczywiście dopiero zaczynam ;)

co do węgla miałem go wtedy pierwszy raz w ręku, dlatego też dobrze nie wiedziałem co z nim zrobic...

 

dzięki za komentarz, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie nie zrozumiałeś...chodzi mi o to że ta największa kopuła nie jest w pionie...jest delikatnie pochylona. W sumie to ta po lewej też...

Kopula jest w porządku. Wszystkie są pochłonę bo prawdopodobnie zdjęcie nie zostało zrobione prosto. Pozdrawiam

 

Ładne rysunki.Wrzucaj więcej :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopula jest w porządku. Wszystkie są pochłonę bo prawdopodobnie zdjęcie nie zostało zrobione prosto. Pozdrawiam

 

Ładne rysunki.Wrzucaj więcej :) pozdrawiam

 

Spójrz na dolną część budynku i odnieś się do krawędzi kartki...tam jest równolegle...za to kopuły nie...Z tej perspektywy mogłoby być delikatne odchylenie ale myślę że nie aż takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na dolną część budynku i odnieś się do krawędzi kartki...tam jest równolegle...za to kopuły nie...Z tej perspektywy mogłoby być delikatne odchylenie ale myślę że nie aż takie

 

# To nie jest krawędź kartki, to jedynie kadr w PS, wszystkie pracki mam robione jako foty, więc dlatego w większości wydaje się że perspektywa pada.

Dzięki za komenty, pzdrwm i zapraszam dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było, trzeba by coś w końcu poskrobać.

Na początek ostatnie tabletowe mazaje, jak to mówią pierwsze koty za płoty, tak więc moje pierwsze wypociny na tablecie.

Mówcie co poprawic i na co zwracać uwagę, co dopracować.

Popierane zdjeciami.

 

Pozdrawiam.

 

zubry1.jpg

 

domekm.jpg

 

zegars.jpg

 

structureflower.jpg

 

zubry2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy rysunek z zakresu studium ptactwa, naszedł mnie zamiar wystudiowania anatomii zwierząt zaczynam od ptaków, które najbardziej lubię

A3 + ołówek F/2/4/7/9 B

 

Może ktoś się skusi skomentować :)

 

orzel1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tyle różnej miękkości ołówków użyłeś, a wcale tego nie widać w wykonanej pracy, równie dobrze można użyć jednego i zrobić tak samo wyglądający rysunek, a w zasadzie nawet lepszy... brakuje faktury, czyli upierzenia, nie mówie o super wypicowanym detalu, tylko zastosowaniu odpowiedniego środka wyrazu żeby zaznaczyć te piora, kościsty dziób itd... a jako studium anatomii to słaby kadr żeby cokolwiek z anatomii pokazać, w tym przypadku można łatwo tą anatomię oszukać... zbyt mechaniczny obrys dzioba... to tyle co zauważyłem, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tłumacz się proszę że foty, że aparat i że krzywo, bo takie rzeczy to możesz w minutę poprawić w ps przed zapostowaniem. Także perspektywę.

Bryły brakuje, i to bardzo. Zupełnie nie czuć przestrzeni w rysunkach.

Dlatego ja bym radził zostawić akwaforty, i nauczyć się najpierw rysować.

Ja wiem ze wszelkie tego typu opcje grafiki warsztatowej są fajne bo fajnie artystycznie wyglądają, ale nauczyć to się wiele nie nauczysz.

Co do tabletowych - ja sądzę że nie wszystkie obrazki które się w życiu zrobiło tzreba wrzucać na forum...

Ten ostatni - nie ma sensu studiować anatomi, jeśli masz problemy z właściwym rysowaniem prostych brył - i co dalej idzie z rozbijaniem tych skomplikowanych na proste.

Więc - rysuj pudełka które stoją na płaszczyźnie, po kilkuset takich ćwiczeniach powinieneś złapać o co chodzi.

I dużo martwyzch natur. Kilkaset co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutek i Rotcore bardzo dobrze opisali problem, ale ja pragnal bym uswiadomic cie w jednym fakcie, krytyka ktora tu otrzymasz mzoe czasem brzmiec szorstko, ale uwierz mi to jest lepsz prawdziwa szkola zycia niz slodzenie znajomych " ale ladne" " bomba", nikt nie jest idealny, wazne by wytrwac i "zesrac siea, a nie dac sie".

 

Jesli chodzi o prace tabletowe, to wybacz ale niestety jest bardzo slabo, widzisz taki nam powstal ze dobre prace tabletowe chodz wykonane technika cyfrowa na komputerze staraja sie uciec od swojej natury i imitowac w wiekszym badz mniejszym stopniu media tradycyjne.

U ciebie niestety wieje komputerem, tak ze czuc to z daleka. Spojrz sobie na prace takich osob jak Craig Mullins, albo tych z PaperBlue.

 

Pozdrawiam i zycze wtrwalosci, jesli ci jej nie zabraknie to napewno kiedys bedziesz stal wysokim poziomie.

 

P.S Rada techniczna odstaw ten czarny w pracach z tabletem, uzywaj jesli jest to naprawde koniecznie, a tak zastap go innym barwami i ich odcieniami.

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to wrzucam, żeby otrzymać krytykę, a nie pierdoły... specjalnie umieszczam to tutaj na najwiekszym polskim forum, bo wiem że tu mi pomozecie, a jak chce uslyszec ze super to sobie wrzuce na fotobloga...

 

Ice, nie jestem tu od dzis i nie mam 16 czy 17 lat zeby obrazac sie na caly swiat gdy ktos powie, ze musze nad czyms popracowac...

 

Akwaforty robic musze bo takie mam zajecia, tabletowe są pierwsze dlatego nie mogliscie sie spodziewac rewelacji, po to tez wstawiam tu wszystkie czy też większosc aby otrzymac porade co jest zle, co z tego ze wrzuce jedną najlepsza, ktos powie ze spoko, i nic z tego miec nie bede...

 

Takze, dzieki za komenty i niedlugo wrzuce coś nowego, mam nadzieje, ze lepszego...

pozdr

 

ps. nie wiem jak wam, ale mi kiedy wrzuce cos na forum, a ktos to skomentuje niewazne czy pochwali czy zgani, choc szczerze wole te drugie jesli tylko obiektywnie i konstruktywnie wyrazi w czym tkwi problem, bardzo to pomaga i motywuje do wrzucania kolejnych prac, czyli do dalszej pracy, mam nadzieje i bylbym wdzieczny gdyby znalazlo sie pare osob, ktore pomogly by mi w ten sposob, pozdrawiam ;)

Edytowane przez Dmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienie danego przedmiotu o danym kolorze powinny być w kolorze dopełniającym dla danego koloru przedmiotu, no i w zależności jakie światło na przedmiot pada i jaki materiał ma przedmiot i na jakim podłożu stoi tak też różne kolory w cieniu mogą się pojawić/odbić... no a tutaj wygląda to jak rozlana plama czegoś bliżej nieokreślonego i brudnego... hm i może zastąp białe tło jakimś ciepłym stonowanym kolorkiem, zobaczysz od razu jakieś relacje między kolorami na kolorowym tle... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie domki prosciej skladac line toolem, ew lassem jesli masz wprawe.

A zamiast zamalowywac to pedzlem, radzilbym uzywac wypelnienia i gradientow, i potem podmalowywac.

 

Cienie siadaja totalnie, zrob sobie jakis model 3d i dodaj tam swiatlo i poobserwuj co sie dzieje, ja sie na 3d nie znam wiec nie pomoge niestety.

 

P.S Polecam Practical Light and color bodajze tak to sie nazywa z gnomon workshop, troche kosztuje ale ma mnostwo przydatnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tam w dali coś jest, to podnieś horyzont na wysokość oczu potencjalnego widza.

Nie rysuj jeszcze envirek z pamięci, jeśli już to walnij coś z refki.

W ogóle maluj dużo z referencji. - To klucz do sukcesu :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I szkic, który zamierzam teraz ubrac w kolor, chociaz chyba zrobie go i w kolorze i ołowkowo, czy to sciezka czy rzeczka jeszcze sie nie zdecydowalem :P

Taki 4fun świąteczny :P

Czekam na krytykę pozdrawiam ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam rozmywanie, tylko stosowanie bledszych barw w dali. W ogóle to radzę odłożyć na bok soft brushe. Jeszcze za słabo by trzaskać dobre landszafty :).

Polecam długie i żmudne ćwiczenia martwej natury i anatomii, wpierw podstawy, potem się zajmiesz czymś bardziej złożonym.

 

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności