Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne TYLKO CG


ttaaddeekk

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie denoisingu polecam ten kanał. Często ten temat jest poruszany, ze względu na to, że jest to zagadnienie w którym sieci neuronowe mocno daja rade.

Filmik poniżej mówi o nowym podejściu, które w przeciwieństwie do innych, nie wymaga bezszumowych targetów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ML - meta language ?

 

No, poziom wyabstraktowania takiej analizy tego co ma być odszumiane, wydaje mi się faktycznie poza zasięgiem na razie. Szczerze, to nawet napisanie własnego clasifiera "kebab/nie kebab" wydaje mi się dość skomplikowane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ML - machine learning.

Odszumianie to praca na semantyce obrazu. Raczej niszowa sprawa i na pewno nie na klasyfikatory, tylko inne typy algorytmów, które niewiele osób pisze (bo sieci neruonowe radzą sobie z podstawami nieźle więc nie ma ciśnienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu taki prosty programik do szukania fajnych widoków, czy nadawania kierunków w concept art'cie, cy też po prostu by pokombinować z pomysłem na level do gry, czy jakiś podrys do grafiki 2d:

https://pixelforest.itch.io/flowscape

Soft kosztuje 10 dolców, kupiłem i już wysłałem listę do twórcy co by się jeszcze przydało (na początek export do unreal lub unity, sculpt terenu plus może pogoda i wczytywanie swoich modeli).

Może komuś się przyda:)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hris, dzięki za tego niusa! Szukałem czegoś podobnego od pewnego czasu. Jak wrażenia z użytkowania? Czy w praktyce też jest tak ładnie i pięknie jak na filmiku promocyjnym z yt? Gdyby można było eksportować do Unreala to by była miazga jąder :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hris, dzięki za tego niusa! Szukałem czegoś podobnego od pewnego czasu. Jak wrażenia z użytkowania? Czy w praktyce też jest tak ładnie i pięknie jak na filmiku promocyjnym z yt? Gdyby można było eksportować do Unreala to by była miazga jąder :P

Po pierwsze nie kupiłem tego dla siebie tylko dla mojego 6 letniego syna jako zabawka:) Taka gra, ale bez przemocy no i mnóstwo kolorów, dźwięków...Ale już po 3 minutach użytkowania wypisałem kolesiowi na forum czego brakuje...a po 1 dniu takich jak było juz z 10 kolesi co pisało o potrzebnych "ficzerach".

Program działa fajnie, ale GUI czasem wymięka jak zrobisz resize okna , wtedy nie widzi gdzie są ikonki...jak powrócisz to okna na pełen ekran gra ponownie wszystko. Workflow super, no i ta dowolość w sypaniu kamieniami...Exportu za szybko nie doda, ale widzę że ludzie cisną o większy teren żeby poszaleć można było :) Ja chciałbym mieć śnieg i deszcz (taki na który reaguje woda) plus burza (pioruny aż do ziemi) plus animowane drzewka - dzieciaki byłyby moje zachwycone:) No fajnie jakby animację można było jakoś poskładać w tym, taki "nejczur klip" :)

Za 10 dolców to jedna z fajniejszych rzeczy jakie kupiłem w życiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyglądające przenoszenie artystycznego stylu z jednej klatki na nagranie video, już za chwilę komputery zastąpią ludzi 🙂 można pobrać betę i potestować 

https://www.linkedin.com/posts/juliansarmiento_runwayml-machinglearning-visualsegmentation-ugcPost-6557112739821690881-Ib9w

https://runwayml.com/download

--------

Szybkie realtimowe symualcje
http://theorangeduck.com/page/subspace-neural-physics-fast-data-driven-interactive-simulation

------

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że będzie na netflixie 🙂 Tak samo się ucieszyłem, że na HBO wrzucili "Jeszcze dzień życia". Nie mam samozaparcia ani pamięci aby po kinach/festiwalach bywać a tak z przyjemnością obejrzałem. Oby więcej tego typu produkcji udostępniali na platformach.

Edytowane przez makak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda ale w dzisiejszych czasach to przeceny mają robić wrażenie, idziesz kupić koszule i patrzysz że kosztuje aż 3 stówki ale druga gratis, w innym sklepie kupując krawat czy poszetkę druga gratis albo -50 na start nowej kolekcji czy tam dają ci korzuch czy inne palto bo nie schodzi 🙂 albo mistrzostwo świata gdy dają jakieś bundle gier czy to na steamie czy gdzieś na humble i trąbią że jest zniżka z 1000zł na 19zł 🙂 I ludzie głupieją nie myśląc, że to obniżka z ceny premierowej która mogła mieć miejsce nawet 10 lat temu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności