Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedsculpting nr 4: "Zwierzołaki"


Lucek

Rekomendowane odpowiedzi

Temat: Zwierzołaki czyli wilkołaki, kotołaki, myszołaki świniołaki i inne łaki:)

Czas:4h

Deadline: Piątek 24.07.09 20:00

Ankieta odbędzie się w weekend.

 

zasady:

 

-model moze być wyrzeźbiony zarówno z dowolnej bryły prymitywnej( sphere, cube etc.) jak i z przygotowanej bazy- jeśli korzystamy z drugiej opcji czas przeznaczony na modeling musi zostać odjety od całkowitej puli. Pamiętaj ze jest to sculpting i twój model ma być wyrzeźbiony a nie wymodelowany.

 

- Można korzystać z dowolnej liczby obiektów na oczy, uzębienie i akcesoria. Nalezy jednak pamiętać ze czas jaki chcemy przeznaczyć na ich rzeźbienie również zalicza się do puli. Modele z których checesz wyrzeźbić dodatkirównież muszą być bardzo proste - staraj się ograniczać do extredutowanych boxów/spher!

 

- Na finalnym obrazku powinny znajdować się dwa-trzy ujęcia modelu oraz poziomy podziału siatki. Przykład:http://img230.imageshack.us/img230/3559/szymek.jpg

 

- Obrazek nie powinien być szerszy niż 900px

 

- Model powinien być przedstawiony w prosty sposób - Zbrush'owe matcapy, Mudbuxowy viewport etc. Zaawansowany rendering/postprodukcja nie jest dozwolona. .

 

-Nie można korzystać z wczesniej przygotowanych modeli.

 

-Nagrodą jest wymyślenie tematu na przyszły tydzień i nieśmiertelna sława:)

 

 

Panowie do dzieła:) Życzę powodzenia i wielu prac.

Edytowane przez Lucek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pewnie trzeba będzie ale żeby nie zapeszać:) Heh chciałoby się kotka dopracować ale się już nie łapie:) Za co dostał Keraj?

 

EDIT: To ja se myszkę zaklepuję.Jakieś 40 min.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czleko - krowki to ja sie chyba załapie. Tzn. mam zamiar zrobic bykołaka, lub po prostu minotaura:P Na razie baza z zspheres (pierwszy raz cos takiego robilem i szkoda, ze dopiero teraz, bo to jednak calkiem przydatne i przyjemne urzadzenie:P) i dosłownie kilka machniec pedzlem (obie te rzeczy nie zajely wiecej niz 15 min).

 

Lucek - fajna myszka, podoba mi sie ten spokoj i pomysl na wlosy

 

minotaurszkic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek fajnie fajnie! ciekawie sobie zaczynasz poczyniać. na moje jednakz szyjką jest mocno coś nie w porządku i troszke jakiś emocji mugłbyś adać tej twarzy.

krzek- dawaj dalej! nawet ładnie ci wyszłoz tych sferek ale ksztalt rogów dziwi, moze poszukaj jakiś refek...

 

a tu odemnie lisica z bejsmesha tego co u goblin czyli minus 10 minut od puli. Sam sculpt póki co ok 45 minut. poza szybko for fun, nie zapisalem jej, odjejmuję sobie czas czyli tak pi razy drzwi 10 minut.

ss4g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzek, Morte: Dzięki! Szyja mi się trochę pokaszaniła jak warkoczyk robiłem i nie bylo czasu poprawiać. A od emocji to wolę właśnie takie uśpione twarze.

Morte - Coś czuję że lisica będzie sexy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek91: fajnie fajnie, ze speeda na speed coraz lepiej, dobrze by jej zrobiło gdybyś zaburzył odrobine symetrie.

krzek: bazka git, dajesz dalej.

morte: standardowo b. fajnie, czuć charakterek.

od mnie kobieta-kobra, 3 godzinki na razie.

cobra2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrrrr...

ss4a.jpg

 

ej ale tak właściwie to skoro tygodniowy speedpainting jest na froncie to czemu tygodniowy speedsculpting już nie? czyżby jednak 3d zostało zupełnie zbanowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSzyscy sculptują po nocy? To już wiem czemu same babki:) Morte dopisz 18+:) Coś czuję że ta sesja będzie ciekawa.

Morte: Ustawiasz sobie te pozy na początku czy jak wysculptujesz? I jak?

Kruku: Gdzie tu czlowiek ja się pytam:) Papierosa mu dorób przynajmniej:)

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie panowie sobie poczynacie w tym wątku. Natomiast Kruku i Krzek prace ladne ale naprawde to bez czytania tematu trdno domyślić się że to połączenie zwierzaka z człowiekiem, należałoby pokazać cechy charakterystyczne dla czlowieka jak uszy, nos czy cos tam innego. No ale narazie stawiam na lucka bo lisicy źle z oczu patrzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba kwestia zrozumienia tematu. Klasyczne "zwierzolaki" (jak wilkolak czy minotaur) to raczej zwierzeta o ludzkiej posturze, a nie ludzkich czesciach twarzy. Oczywiscie duzo bardziej podobaja mi sie krzyzowki reszty, ale nie wydaje mi sie, by moj bykolak byl poza tematem(gdybym troche bardziej sie sprezyl i mial przez to wiecej czasu, to moze zrobilbym cale popiersie i pewnie byloby mniej kontrowersji, no ale niestety jest jak jest:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie coś w tym jest że bardziej nam się podobają te bardziej ludzie niż zwierzęta. Jakby urwać uszy lisicy Morte czy mojej Myszce to obydwie można paroma machnięciami na kobiety przerobić. Krzysiek też tylko zaznaczył co to za zwierzę i dorobił człowieka. To taki kanon chyba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zapowiada się ciekawie:-) lucek91 - widać postęp, podoba mi się, reszta prac też fajna:-) tymczasem wrzucam moje wypociny, około 3h, nazwałem go "posłołak", czyli gość któremu uderzyła władza i kasa do głowy:-) praca jeszcze do dopracowania.

 

posoak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie coś w tym jest że bardziej nam się podobają te bardziej ludzie niż zwierzęta.

 

A o polnocy, gdy ksiezyc w pelni rozswietla nocne niebo cialem mym wstrzasa dreszcz i wiem za nadchodzi nieuniknione. Padam na podloge jak przeszyty strzala, czujac niekontrolowane spazmy zatapiajace mnie w morzu bolu. Mroczna przemiana, przeklenstwo...

Cialo wygina sie w niemozliwy sposob a z wykrzywionych niemal przedsmiertnym grymasem ust scieka slina. Konwulsje zaciskaja palce orajac podloge w tylez mocarnym co paradoksalnie bezsilnym gescie. Kolejna noc grozy kiedy... moje uszy zamienia sie w uszy LISA!

 

:O

 

Tyle samo ma to wspolnego z groza co mangowata seks laleczka o lisich uszach ze zwierzolakiem ;)

 

(nie pije do Morte - ta jego tez nie ma nic wspolnego ze zwierzolakiem ale fajna. Jak zywcem wyjeta z Disneya :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jeżeli to co napisałeś będzie zrobione z głową i dobrze wyreżyserowane to jak najbardziej może powiać grozą. W ten sam sposób można zanegować każdy nowy film czy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj tam przecie to i tak luźny temacik, a prawda taka ze ja osobiscie jestem już zmeczony robieniem marszczących sie gigantycznych facetów/ starych facetów/ szczerzących kły potworów.

może inni też tak czują? a za Disneya dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc żeby zrobić coś fajnego to trzeba trochę inwencji. Zacytuję Klicka z tutoriala: "Do zbrusza nie ma co wchodzić bez koncpetu albo przynajmniej jakiegoś superowego pomysłu".

 

Jakby fajne klimatyczne postaci przychodziły do głowy na zawołanie to w ogóle bym od kompa nie odchodził tylko sculpcił.

Przeglądałem ostatnio tego linka. Można tam znaleźć niejednego superartystę pod względem technicznym, który ma nudne folio, a są tam tacy co mają po 5 prac ale w każdej jest to coś że się go do ulubionych wrzuca.

 

Polecam przeglądnąć wszystkim sculpterom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie liczy sprawdź na pierwszej stronie jak "minotaur " stoi data 24.07.2009 ;)

Wrzucam bo sugerowałem się datą a nie nazwą jak nie będzie poddany ankiecie to nie ma sprawy

Rzeźbione ze sfery czas ok 3h

Klimaty wakacyjne jak ktoś się wybiera na pustynie

http://img259.imageshack.us/i/camelkopia.jpg/

Edytowane przez Idaho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na prace posnanowilem, ze tez sprobuje :)

Ogolnie jest to moja pierwsza praca w Zbrush'u robiona z pomoca tutka :)

Moj maly Davie Jones :) Nie wiem czy bedzie podlegac ocenie, ale w kazdym razie chcialem pokazac :)

Aha czas pracy niecale niecale 4 godziny, wiec czasowo chyba sie mieszcze

 

forumivt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeet - dobre dobre, spoko ptaszek.

incorect - jak na początek nie jest źle, fajnie że bierzesz udział, zawsze coś się przy tym nauczysz.

Kruku, Ex3 - pracki jeszcze do dopracowania, czekam na efekt końcowy.

Wrzucam już mój finish pracy, czas około 4h.

 

posoak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafida, obrazek z twoim sculptem mi się nie chce ładować...;)

Che,che mi też się nie chce...ładować;)

Mafi czekam na skulpty reszty:]...bo jak narazie, ze tak sie wyraze, zadna praca mnie nie zmotywowala... Maf dasz cos??

Ja raczej sobie tym razem daruję,temat mi nie podchodzi zbytnio:).Na problemy z motywacją wejdż tutaj : http://www.zbrushcentral.com/zbc/featured2col.php i wyobraż sobie że to Twoja konkurencja;)

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaki fajny chomikołak,te chomiki to wredne są,kiedyś jeden mi kawałek ust odgryzł jak się z nim bawiłem,zaatakował znienacka bestia...może niepotrzebnie go żywymi dżdżownicami karmiłem:).Anyway świetny sculpt Levus:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności