Strona 145 z 169 PierwszyPierwszy ... 4595135140141142143144145146147148149150155 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1441 do 1450 z 1681

Wątek: E to tha C

Member
    Awatar incasent
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    O tak.
    Zdecydowanie interpretacja jeźdźca jest ciekawsza od kadru :)

Member
    Awatar badassky
    Podziękowania

Domyślnie

Swoje zdanie ciągle podtrzymuje, reputacji nie stracę, bo i tak jej nigdy nie miałem..

Wybacz grass nie zrobię bojowego overa i nie zaspokoję twojej ciekawości, chyba mi wybaczysz, co nie?
    Mogę za to pokazać prace, które ewidentnie mają klimat walki wypracowany przez różne czynniki, a w tym kolor.
    Nikt nie musi się ze mną zgadzać i pewnie tak będzie, ale zaryzykuję.

żeby daleko nie szukać:

http://www.lacedemon.info/images/gal...olmem_1605.jpg

http://www.pinakoteka.zascianek.pl/M...s/Grunwald.jpg

http://ageofempiresonline.com/en/articles/blog-20130306

http://theconceptartblog.com/wp-cont...ullins-000.jpg

http://24.media.tumblr.com/tumblr_kw...klu7o1_500.jpg

http://monstercutie.com/wp-content/u...aigmullins.jpg

Jeśli wrzucone prace nie mówią same za siebie to ja już nic nie dodam, sorry.

A praca EC wciąż mi się podoba, ostatnie kadry również.

P.S Eh zapomniałem o jednym całkiem fajnym przykładzie :))

http://fc08.deviantart.net/fs71/f/20...ed-d3hhz2k.jpg
    Ostatnio edytowane przez badassky ; 24-06-13 o 14:35

Demotywator
    Złota Galeria Srebrna Galeria 2D Grand Prix
    Awatar OmeN2501
    Podziękowania

Domyślnie

Sceny bitewne sa bardzo, bardzo, bardzo trudne. Mnogość elementów które musza współgrać ze soba sprawa ze jesli cos szwankuje na obrazku, całość bardzo łatwo moze sie posypać. Dlatego tez zanim zacznie sie malować trzeba sie upewnić ze większość elementów twojego obrazka jest dobra, a niektóre wręcz bardzo dobre by przyćmiły kilka tych gorszych ;] Do tego, jak do każdej dobrej bitwy, potrzebny jest plan i przygotowanie. Azali to już w dawnych czasach... dobra nie mam czasu na bardziej kwieciste przemowy bo mi sie zaraz dzieciak obudzi wiec jestem Max Golonko i mowie jak jest:

1. Sceny bitewne trzeba planować i duzo szkicować. Na thumbnailas testować rożne ustawienia oświetlenia, postaci, jak biegną cienie, jak biegną plany itp itd. Wybrać ten który sprawi ze obrazek będzie czytelny i przejrzysty w swym przekazie - to bardzo ważne bo bitwy potrafią bardzo szybko stać się chaotyczne tak ze nie wiadomo na co się patrzy

2. Przy tak wielu przecinających się planach i obiektach musisz planować sprytne kontrasty by plany czytały się lepiej. Np u ciebie: łuk, ręka i strzały w niej sa na tle mocno teksturowych skal, albo teksturowe skały na pierwszym planie na tle teksturowych skal na drugim planie. Kontrast nie tylko w różnicy jasności ale i kolorze (chłodne vs cieple) fakturze ( teksturowane vs gładkie) formie ( skomplikowane vs proste ), kształcicie (kanciaste vs koliste). Pamiętaj tez o miejscach oddechu dla oka - niektóre miejsca powinny być puste by na zasadzie , uwaga słowo klucz, kontrastu podkreślić te w których coś się dzieje

3. Planuj oświetlenie tak by padające cienie pomagały ci w definicji obiektów i planów, tak samo z kolorami. Na mojej podmalówce masz chłodny pierwszy plan (cień drzew zasłania słońce ale nie mocno niebieskie niebo), ciepły drugi plan i znowu chłodny dalszy plan. Podobnie z oświetleniem, cień na pierwszym słońce na drugim (przecięte cieniem klifu) i w większości zacienione tło. Takie przekładance nadaj głębi obrazka.
    Ponadto sprytnie ustawione cienie pomagają planom się odcinać - cień na skalach (1 plan) vs pełne słonce pisaku poniżej (2 plan), słonce piasku na dalszym drugim planie vs zacienione drzewa w dalekim tle. Zauważ tez jak biegnie cień klifu, jest za osweitlonymi walczącymi rycerzami wiec ułatwia czytelność ich sylwetki, przecina wóz na pól podkreślając jego kubaturę, wreszcie wchodzi na skały po drugiej stornie wąwozu by uwypuklić jego forme i być kontrastowym tłem dla spadającego głazu. Jakby był czas to można by poszaleć i tym samym cieniem zrobić fajne wolumetryczne efekty kurzu i dymy jaki powstał w czasie walki. Sorry ze tak podmalowane koślawo i nie pokazałem tego ostatniego ale czas ogranicza

3. Malowanie rzeczy :D Tak wiem ze ten punkt brzmi bardzo konkretnie ale nie za bardzo wiem jak go nazwać inaczej. Chodzi o to ze malujesz tak jak ja kiedyś malowałem. A przynajmniej tam mi sie wydaje, jak jest inaczej to z góry przepraszam. Wiec zapewne EC w głowie myśli sobie tak - maluje skaliste podłoże, składa się ono z kamyków wiec maluje kamyki. Maluje jeden kamyk, obok maluje drugi kamyk, tu jedna skałkę, tu druga itp itd. Wydaje się że takie podejście powinno zadziałać ale tak nie jest. Sprawdziło by się jakbyś miał namalować pojedyncze kamyki lub skałki ale nie jak malujesz cale skaliste podłoże lub zbocze. Musisz myśleć całościowo. Urwisko to jeden duży obiekt który cieniujesz jak jeden obiekt i który rzuca cień jak jeden obiekt i ktory przyjmuje cień jak jeden obiekt - to nie jest kolekcja skałek osobno cieniowanych. Zróżnicowanie formy na drobniejsze elementy występuje dopiero w obrębie tego jednego obiektu. Popatrz na drzewo swoje - to praktycznie zbiór gałązek i kupek liści każda niemal tak samo pocieniowana. Drzewo to jedne obiekt który ma niektóre części zacienione a niektóre nie, niektóre bardziej naświetlone niektóre mniej. Przestaw myślenie a efekty cie zaskoczą ;] Urwisko to walec, wąwóz to środek tuby,drzewo to walec z kula - ogólne cieniowanie powinno się tak rozkładać jak w tych własnie bryłach. Natomiast detale i niuanse możesz cieniować w obrębie tych grup cieniowania.

4. Hierarchia obiektów. Ważna rzecz w skomplikowanych scenach z głębokimi planami. Widać ten problem u ciebie szczególnie na skałkach. Sa niemal tej samej wiekowości zarówno na pierwszym jak i drugim planie. Co więcej sa niemal takie same w obrębie tych planów. Powtarzające sie elementy powinny byc duże na pierwszym planie i konsekwentnie mniejsze na dalszych - tak budujesz glebie. Ponadto w przypadku skal powinieneś mieć cale klastry mniejszych kamyczków wokół większych kamyczków, wokół skal, wokół głazów itp itd. U ciebie to wszystko jest jakoś tak luźno pookładane bez ładu i składu. Hierarchia i struktura na polu bitwy to rzecz konieczna!

5. Kompozycja jest całkiem udana ;] Ale odwrócenie jej wydaje się mocno wskazane, szczególnie ze względu na klif który jest naturalnym stoperem nie pozwalającym oczom uciec z obrazka. Teraz łucznicy wprowadzają widza na środkowy plan gdzie dzieje sie akcja.

6. A teraz rzecz najważniejsza... oj syn się obudził, muszę lecieć ;]

Powodzenia EC, jest progres tak trzymac
    PS: Oczywiscie podmalowka zrobiona wiec obrazek idzie do mojego portfolio :P

Member
    Awatar EthicallyChallenged
    Podziękowania

Domyślnie

Wow mistrzu, nie liczyłem że taki generał zaszczyci mój War Room ogromnym wykładem! Stokrotne dzięki, zwłaszcza skoro potomek na bank ogranicza zasoby czasowe. Doceniam, a jakże! Rzeczy o których napisałeś wezmę sobie do serca. Mam poczucie, że myślałem w takich kategoriach jakie zalecasz planując bitwę, prowadząc rekonesans, i zczepiając się z wrogiem w morderczym uścisku, ale wygląda, że robiłem to nie dość umiejętnie, nie dość zdecydowanie, skoro rezultaty pozostawiają trochę do życzenia. Na przykład przetasownie planów chłodny/ciepły/chłodny miałem na względzie, pozostałe rzeczy również, ale teraz widzę że trzeba było to powyginać mocniej bo moja wojna miast naoliwionej machiny raczej przypomina, jak to pisał klasyk, ogarnięty pożarem burdel... No nic, wnioski wyciągnę, pogrzebie poległych i miejmy nadzieję w przyszłych bitwach poniosę mniejsze straty, Twoje wsparcie nie pójdzie na marne. Szkoda, że muszę pokazywac obrazki z opóźnieniem i nie widać co na bieżąco wychodzi spod piórka... I szkoda, że syn nie sypia dłużej (to po tacie tak ma?) i nie starczyło czasu na punkt 6, może on był o bitewności kolorów? ;>

dorzucam szkicyk z dzisiaj, taki dla relaksu jakieś 2 godziny

>>>>But there's no sense crying over every mistake //
    >>>>>You just keep on trying till you run out of cake///

Member
    Awatar badassky
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez EthicallyChallenged Zobacz posta
    ... I szkoda, że syn nie sypia dłużej (to po tacie tak ma?) i nie starczyło czasu na punkt 6, może on był o bitewności kolorów? ;>
    Jestem wręcz pewien, że był dokładnie o tym :)

P.S Mam wrażenie, że jakoś mało bitewne kolory w tym ostatnim :D

Member
    Podziękowania

Domyślnie

no bo w ostatnim są skrytobójczo-skradankowe ;]

Member
    Awatar KaliditusZaliditey
    Podziękowania

Domyślnie

fenomenalny wykład, punkt 6 trzeba już odkryć samemu i pewnie przychodzi w swoim czasie co nie OmeN. :)))

Member
    Podziękowania

Domyślnie

Dawno nie było żadnej martwej. Akryl na płótnie:

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar Thx
    Podziękowania

Domyślnie

Fajne, troszkę koloru brak ale jest na poziomie , pozdr
    Ostatnio edytowane przez Thx ; 01-07-13 o 05:32

Member
    Awatar pumax
    Podziękowania

Domyślnie

E tam koloru brak, wypas jest :) Można by to powiesić np w Musee d'Orsay w którym ost. byłam. Poziomem wykonania przekracza niektórych artystów tam "wiszących" :D

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów