Skocz do zawartości

Dwutygodniowy Speedsculpting nr.5 "Postać z bajki"


Lucek

Rekomendowane odpowiedzi

Temat:"Postać z bajki" czyli wybrana postać z bajki z dzieciństwa.

 

Od "Jasia i Małgosi", "Muzykantów z Bremy" przez "Muminki", "Smerfy" "Gumisie" i Disneya do "He-men'a", "Generała Daimosa" i "Shreka".

 

Czas: 4h

Deadline: Piątek 07.08.09 godz 20.00

Zasady:

 

-model moze być wyrzeźbiony zarówno z dowolnej bryły prymitywnej( sphere, cube etc.) jak i z przygotowanej bazy- jeśli korzystamy z drugiej opcji czas przeznaczony na modeling musi zostać odjety od całkowitej puli. Pamiętaj ze jest to sculpting i twój model ma być wyrzeźbiony a nie wymodelowany.

 

- Można korzystać z dowolnej liczby obiektów na oczy, uzębienie i akcesoria. Nalezy jednak pamiętać ze czas jaki chcemy przeznaczyć na ich rzeźbienie również zalicza się do puli. Modele z których checesz wyrzeźbić dodatkirównież muszą być bardzo proste - staraj się ograniczać do extredutowanych boxów/spher!

 

- Na finalnym obrazku powinny znajdować się dwa-trzy ujęcia modelu oraz poziomy podziału siatki. Przykład:http://img230.imageshack.us/img230/3559/szymek.jpg

 

- Obrazek nie powinien być szerszy niż 900px

 

- Model powinien być przedstawiony w prosty sposób - Zbrush'owe matcapy, Mudbuxowy viewport etc. Zaawansowany rendering/postprodukcja nie jest dozwolona. .

 

-Nie można korzystać z wczesniej przygotowanych modeli.

 

-Nagrodą jest wymyślenie tematu na przyszły tydzień i nieśmiertelna sława:)

 

Panowie do dzieła:) Życzę powodzenia i wielu prac.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Hehe, do niedawna był tygodniowy (z tematu przynajmniej), więc wolałem się upewnić :) Dzięki wielkie - kusi mnie, żeby Krilana zrobić, ale to trudny temat, bo ma trochę nieproporcjonalną budowę ciała. Zobaczymy, czy starczy czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie panowie.. was formowały bajki takie jak Dragon Ball?! Ja tam nie wiem, ale ja oglądałem smerfy, bolka i lolka, reksia, czy Kaczora Donalda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie panowie.. was formowały bajki takie jak Dragon Ball?! Ja tam nie wiem, ale ja oglądałem smerfy, bolka i lolka, reksia, czy Kaczora Donalda...

 

Niektórzy mogą mieć mniej lat niż Ty teraz, nie wziąłeś tego pod uwagę?:)

 

Niektórzy użytkownicy forum mogą już mieć dzieci robiące pierwsze zlecenia komercyjne. I te dzieci raczej nie kojarzą takich bajek jak ich rodzice:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ja stary nie jestem, ale do najmłodszych też nie należę. Niemniej jednak DB to bajka, którą najlepiej pamiętam z dzieciństwa, z jakiegoś kanału, który już nie istnieje, a emitowany był na przywiezionej z cywilizowanego świata satelitce. Jak ja skończyłem to oglądać to znowuż mój brat dorósł i od nowa oglądał w tv, więc jestem na bieżąco. Wcześniej były jeszcze Tsubasa, Generał Daimos, itp. na Polonii 1 ale nie bardzo to pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mogą mieć mniej lat niż Ty teraz, nie wziąłeś tego pod uwagę?:)

 

Niektórzy użytkownicy forum mogą już mieć dzieci robiące pierwsze zlecenia komercyjne. I te dzieci raczej nie kojarzą takich bajek jak ich rodzice:p

Nie ze nie wziąłem pod uwagę... Kieruje tu mną wewnętrzna odraza to kreskówi jaką jest DB, wiec moja wypowiedź jest dość mocno subiektywna.

Ale zresztą nie ważne, dobry sculpt sam się obroni nawet jak tematem bedzie takie ochydziajstwo jak Dragon ball.

 

p.s żeby jednak pozostać ścisłym to Kaczor Donald po raz pierwszy pojawił się 9 czerwca 1934, wiec nie wydaje mi sie zeby ktokolwiek z użytkowników miał tak zacny wiek:P

 

Peace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morte blużnisz:)!.Dragonball był zaje...świetny,przynajmniej pierwsza seria:)jak był jeszcze mały i biegał z ogonem.Też pamiętam rtl 7 -leciał chyba z francuskim dubbingiem,fajnie się to oglądało -olalala;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dragon ballem to nie przesadzajcie XD gorsze są pokemeny albo to co teraz leci ;p (naruto itp).

Odemnie postać z raczej ostatniej bajki która mi się podobała, Titan AE kto nie widział polecam ;]

ZBrush_Document.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbytnio młody, ale jakiś czas temu przez przypadek obejżałem pierwszą serię DB zet - mnie zauroczyła... chociaż nie pozwoliłbym mojemu dziecku oglądać - bazuje na przemocy i tyle. To raczej bajka dla pokemoniarzy zbierających naklejki. Urocze natomiast było jak każdy następny (ukrywany dotąd) cios może być jeszcze mocniejszy, bardziej atomowy, i bardziej rozje..jący przeciwnika. (W sumie jak w Dajmosie i jego super mieczu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serioza - to był przypadek. Trafiłem za linkiem i poleciało, dwa wieczory. Najbardziej mnie zauroczył moment kiedy ten "mały" z ogonem biegał za dinozaurem i obcinał mu ogon - plaster co jakiś czas... świetny pomysł.

 

P.S.

Przez Modę na Sukces mój okres dorastania był pasmem "face palm'ów" - wchodzę do pokoju z obiadem, "Moda..." - facepalm.

Jadę do babci, długo nie odbiera domofonu, w końcu dostaję się do klatki idę na 4piętro a u babci "Moda..." - facepalm.

Imieniny u cioci, właśnie mają podać bigos, wszyscy milkną, "Moda..." - kuzynostwo i ja - facepalm.

Jadę autobusem do szkoły, wokół recenzje ostatnich odcinków "Mody...", kierowca i ja - facepalm.

W szkole koledzy naśmiewają się z "Mody..." - odruchowy facepalm.

Lata mijają, czytam na Forum wątek o postaciach z Bajek, "Moda..." - facepalm.

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

W końcu mi się zebrało :) 3,5 h z defaultowego base'a. Szczerze pisząc myślałem, ze uda mi się zrobić całego, ale jednak nie tak łatwo jest przenieść dwuwymiarową postać w 3d.

 

krilan.jpg

 

Mam nadzieję, że fani DB mnie nie ukrzyżują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności