Skocz do zawartości

Dwutygodniowy speedsculpting nr.6 "Twarz fobii"


Lucek

Rekomendowane odpowiedzi

nie miałem czasu poprawić, ale wrzucam, żeby się nie zmarnowało :)

 

scaredp.png

 

Vega - w pierwszym poście masz przykładową planszę ze zgłoszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pozwolę sobie pokrytykować(mam nadzieję ze bedzie konstruktywnie)

Vega:

Z twarzy ciężko powiedzieć czy on zdziwiony czy wystraszony, wargę powinieneś poprawić mimo ze ci się mirror rozjechał mogłeś aproksymować na oko:P

Ale najbardziej rażą podstawowoe błędy anatomiczne które mógłbyś naprawdę poprawić w pół minuty. Zuchwa nie wygina sie w taki wklęsły łuk gdy otwiera sie szczękę.

Szyja to raczej rodzaj cylindra a nie takiego rozciagniętego stożka. oólnnie masz problem z tymi przejsciami pomiedzy poszczególnumi częściami ciało-glowa-szyja, szyja -ciało. |Polecam mniej starać sie uderzać na najwyższy lewel a bardziej przyjrzeć się jakimś refkom i próbowac złapać dobrą formę.

M@ti:

fajnie że pojawił sie na forum front mudboxowy, miło odpocząć od matcapów:P

moje zarzuty:Panu brak troszkę kosci policzkowych- fakt wiem ze sporo ludzi ma niezbyt zarysowane poliki, ale chyba ciut przesadziłeś... Pwinieneś troszkę lepiej zrysować nosy i jego formy, ten jest strasznie jakiś taki obły, nieładny.

Strasznie brakuje tej warstewki tłuszcu przy kącikach ust, wiele osób o tym zapomina a w sumie ma to kluczowe znaczenie u wszystkich was tego brakuje jakby nie patrzeć.

Rozrysowałem tu to trochę. rzeźba autorstwa Codyego Swansowna.

sa1s.jpg

1. Warstwka tłuszczu o której pisałem. U nie których ludzi mnie, u niektórych bardziej, ale zawsze tam ejst:P

2. zawuważ ze gdy kość opisujaca oczodół wychodzi od nasady nosa obszar ten ejst dosc naciagniety, można powiedzieć sciety, a wypukłosć zaczyna sie dopiero dalej- u Ciebie troszke za wcześnie.

3. Nos przy końcu również jest 'sciety' Jak pomacasz własny ns to też powinieneś wyczuć delikatne załamanie się plaszczyzna- nie idzie to po łuku.

 

Kruku

Kobiety są truudne. Pierwsze co rzuca sie w oczy to brak włosów przy uszach(spójrz na obrazek powyżej:P. Zawaliłeś proporcje twarzy, otwarte usta nie mogą miec takiej samej wilekosci co otwarte oczy, wieksze powinny być. Drugie to oczy powinny nie powinny być ustawione pod aż takim katem, powinny być bardzie osadzonew oczodołach.

No i to samo co u M@tiego(rejon ust) oraz Vegi niezaciekawe przejscia, choc jest lepiej niż u poprzednika.

 

Mam nadzieję ze sie mi nie poobrazacie i że komuś sie przydadza te moje wypociny:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się chłopak rozpisał :) Wezmę sobie te rady do serca i następną głowę będę robił bardzo powoli ;) Tutaj liczył się też czas i chociaż są to dopiero moje początki to jako tako jestem zadowolony chociaż, że są błędy. Głównie moim celem było zwiększenie motywacji poprzez ten "speedsculpting".

 

Dzięki za rady.

 

Mam nadzieję ze sie mi nie poobrazacie i że komuś sie przydadza te moje wypociny:P

 

Niema co się obrażać :) Krytyka krytyką. Każdy ją kiedyś dostał bo na to zasłużył ;)

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morte, po to są takie wątki aby ludzie początkujący mogli się rozwijać, więc wielkie dzięki ;]

Będzie czas to tą damulkę poprawie ale prawdopodobnie przejdę do następnego sculpta XD

BTW osobiście używasz jakieś refki? czy już się tak wprawiłeś w twarzyczki :3.

Pozdro :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy wszyscy macie z tymi refkami:)... Robisz basemesha i lecisz na oko, jak znasz anatomię to wyjdzie. A jak chcesz zrobić konkretną osobę to najlepiej oglądnąć sporo jej zdjęć i wbić sobie do głowy jak ona wygląda (choć grozi to przerysowaniem cech charakterystycznych) do speedsculptów refki nie są najczęściej przydatne.

 

Kruku idzie coraz lepiej. Nie zawracaj sobie głowy refkami tylko ćwicz i w końcu zacznie wychodzić.No i oczywiście wrzucamy ćwiczenia na forum :D hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOrte> Dzięki za uwagi. Koleś miał być obły, ale masz rację - powinno być widać kości policzkowe o których właściwie zapomniałem. Nos miał być do poprawy, ale nie starczyło czasu. Nie zgadzam się natomiast co do warstewki tłuszczu przy ustach - chwilę spędziłem przy lustrze, żeby zobaczyć jak to wygląda i przy takim rozciągnięciu ust ta warstwa się rozciąga i jest praktycznie niewidoczna. Kość z oczodołem - zgadza się, do poprwki. Znalazłoby się jeszcze więcej - jak niedopracowane usta, uszy, itp. ale jak na 2h to i tak myślę, że jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOrte> Nie zgadzam się natomiast co do warstewki tłuszczu przy ustach - chwilę spędziłem przy lustrze, żeby zobaczyć jak to wygląda i przy takim rozciągnięciu ust ta warstwa się rozciąga i jest praktycznie niewidoczna.

 

Ja nie tylko lustro zaliczyłem ale i przejrzałem mnóstwo zdjęć i się zgadzam z M@tim. Ta warstewka tłuszczu to nic innego jak mięsień okrężny ust który w stanie rozluźnienia (on i skóra) przy zamkniętych ustach może się tak uwidocznić jak na tej rzeźbie. Najczęściej to jednak wgłębione kąciki ust tworzą wrażenie jakby te mięśnie bardziej wystawały. Natomiast przy szeroko rozdziawionej paszczy wszystko się rozciąga i jest tak jak M@ti pisał.

M@ti no gdyby nie kości policzkowe i nos to by było naprawdę spox. Może odpal to jeszcze i pobaw się drag brushem na niskich lv.

 

Lucek chodzi o to że uczenie się anatomii na sucho że tak powiem daje słabe efekty. Dopiero jak będziesz chciał daną część ciała wysculptować i podczas takiego sculptowania skorzystasz z referencji to zrobisz ją poprawnie i prawdopodobnie następnym razem już będziesz jechał z głowy.

 

VegA92 z szyją to jeszcze nie to ;)

 

Kruku radziłbym poprawić to o czym Morte napisał i będzie o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności