Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 11 z 16 PierwszyPierwszy ... 678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 158

Wątek: Teczka 3D: Digital Sculptures (+18)

Member
    Awatar Cyanide
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Fajnie wyszło, nawet podobny, może nie do końca, ale podobny :],
    Tylko czubek głowy ma jakiś nierówny na widoku z przodu.

Pozdrawiam Kuba.
    Optymista myśli, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista wie co to za otwór.

Member
    Awatar plasti
    Podziękowania

Domyślnie

calkiem spoko, ale cos z oczami jest nie tak, jakby za male, albo zle umieszczone...

Automotive Artist at RealTimeUK
    DemoReel 2013

DemoReel 2014

We always have a choice
    Awatar Vega
    Podziękowania

Domyślnie

Wywaliłem cały detal i zająłem się bryłą. Wyszło coś takiego:

Redaktor
    Złota Galeria Srebrna Galeria 3D Grand Prix

Podziękowania

Domyślnie

taktuj szyje raczej jako cylinder, czyli gora i dol ma mniej wiecej taki sam ksztalt, linia szczeki powina isc bardziej proso, luzniej usta. Ja wiem ze ciezko zrobic fajne usta w zb i to w dodatku poprawnie anatomicznie, bo dolna czesc warki wchodzi bardziej w usta, przechodzac dalej w policzek nie laczy sie z gorna warga w zasadzie, a na pewno nie w taki sposob. Nos mozebyc:) Uszy do poprawy, moze sprobuj je troszke wyciganac na boki (caly bok glowy, delikatnie out), wiem ze probujesz zrobic jakas podobizne, wiec jezeli on tak ma, to tak zostaw. Ksztalt ucha do poprawy, sklada sie z h i y y do poprawy
    Oczy chyba bym zostawil tak jak sa na tym etapie, ale obudowa oczu, czyli luk brwiowy, chyba za masywny po bokach (musisz sprawdzic na refce)

Boski miszcz
    Awatar Lucek
    Podziękowania

Domyślnie

Vega jak robisz usta to dobrze jest zrobić najpierw prostą linię i opowiedni wypukły kształt a dopiero potem to move toolem wykrzywić. Poprzeglądaj galerię na zbrushcentral najlepiej. Zobacz jak wyglądają twarze na etapie realistycznego sculptu. Poszczególne detale są przeskalowane i twarz traci taką "okrągłość" u ciebie. Inna bryła powinna być tam gdzie twarz kształtują kości (jarzmowe, skronie, rzuchwa i podbródek) a ine tam gdzie jest więcej "mięsa" (policzki, oczy itp). Wybierz sobie refki bez makijarzu i bez min. Ja zawsze je sobie desaturuje choć to chyba kwaestia gustu.
    Mini folio "Sztuka bez dobrego rzemiosła jest tylko kaprysem twórcy. Nie dyskutuję o kaprysach."

Isn't that cute?...
    Awatar andy_a
    Podziękowania

Domyślnie

Przedmówcy dobrze radzą :) od siebie dodam tylko małego overpainta (na pomarańczowo miejsca, na które powinieneś zwrócić więcej uwagi np. zmarszczki na dolnej powiece złe) :
    http://yfrog.com/nahownowjpgwaaprr2j

do okolic ust polecam vtutek Roda Seffena (youtube, ew link pod moim vtutem).

Nos ma bardzo fajną bryłę (ciut za mocne wcięcia nad nozdrzami) :) p.s to chyba nie ma być nadal Bear Grylls?

We always have a choice
    Awatar Vega
    Podziękowania

Domyślnie

@andy_a: Hmm... Tutaj nie chodzi już o Bear'a tylko o opanowanie bryły głów :)
    @KLICEK: Ok dzięki wielkie za tak wyczerpujący komentarz :)
    @Lucek: Co do ust i move tool to tak zrobiłem :) Używałem turntable gallery pixologic, ale ostatnio coś nie działa poprawnie (przynajmniej u mnie oraz Cyanide też miał problem).

Poprawiłem kilka rzeczy o których pisaliście. Głównie chciałem poprawić usta i wyszły jakie wyszły. Według mnie lepsze niż poprzednie. Szyja jest bardziej jak cylinder, ucho wygięte na różne strony, łuk brwiowy zmieniony, linia szczęki inna. Nie do końca wiem jak jest z tym h i y y (ucho). Rozumiem, że to chodzi o kształt. y widzę, h też, ale nie wiem gdzie i :) Bok trochę cofnięty do tyłu (tak jak miałem w pierwszych wersjach Bear'a jednakże to już Bear nie jest). Włosy na szybko jako osobna warstwa więc mogę usunąć bez problemu.

Member
    Awatar Cyanide
    Podziękowania

Domyślnie

Witaj.

Zacznę od tego, że chyba bez sensu jest dawanie widoku z obydwu boków jeżeli model jest symetryczny, ale to szczegół.
    Próbowałem opisać ale nie za bardzo wszystko wychodziło więc rysunek pomocniczy:

1. Dziwnie wygląda to zwisające coś w miejscu żwacza.
    2. Chyba nie widziałem człowieka z czymś takim na twarzy.
    3. Tam chyba nie powinno być takiego dołka.
    4. Dziwna ta wypukłość na karku.
    5. Brwi i nos chyba nie tak się schodzą.

O i teraz zauważyłem, że chyba za mało wystaje kość jarzmowa. Nos może nawet zbyt idealny. Usta troszkę cieniutkie ale git.

To ode mnie tyle, oczywiście znam się na tym tyle co ty, ale staram się pomóc, nie musisz wierzyć w to co napisałem, lepiej zaczekaj na kogoś bardziej obeznanego, może potwierdzi którąś z moich uwag.

Keep working.
    Optymista myśli, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista wie co to za otwór.

We always have a choice
    Awatar Vega
    Podziękowania

Domyślnie

Poprawiłem...
    Zostawiam tą głowę i jadę z czymś nowym...

Daj mi noce gorące
    1x Challenge Corner
    Awatar RaVirr
    Podziękowania

Domyślnie

Nie jest źle, ale faktycznie lepiej weź się za coś nowego bo tym się już chyba troszkę przemęczyłeś ;)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów