Skocz do zawartości

Teczka 3D: Digital Sculptures (+18)


Vega

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

taktuj szyje raczej jako cylinder, czyli gora i dol ma mniej wiecej taki sam ksztalt, linia szczeki powina isc bardziej proso, luzniej usta. Ja wiem ze ciezko zrobic fajne usta w zb i to w dodatku poprawnie anatomicznie, bo dolna czesc warki wchodzi bardziej w usta, przechodzac dalej w policzek nie laczy sie z gorna warga w zasadzie, a na pewno nie w taki sposob. Nos mozebyc:) Uszy do poprawy, moze sprobuj je troszke wyciganac na boki (caly bok glowy, delikatnie out), wiem ze probujesz zrobic jakas podobizne, wiec jezeli on tak ma, to tak zostaw. Ksztalt ucha do poprawy, sklada sie z h i y y do poprawy

Oczy chyba bym zostawil tak jak sa na tym etapie, ale obudowa oczu, czyli luk brwiowy, chyba za masywny po bokach (musisz sprawdzic na refce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vega jak robisz usta to dobrze jest zrobić najpierw prostą linię i opowiedni wypukły kształt a dopiero potem to move toolem wykrzywić. Poprzeglądaj galerię na zbrushcentral najlepiej. Zobacz jak wyglądają twarze na etapie realistycznego sculptu. Poszczególne detale są przeskalowane i twarz traci taką "okrągłość" u ciebie. Inna bryła powinna być tam gdzie twarz kształtują kości (jarzmowe, skronie, rzuchwa i podbródek) a ine tam gdzie jest więcej "mięsa" (policzki, oczy itp). Wybierz sobie refki bez makijarzu i bez min. Ja zawsze je sobie desaturuje choć to chyba kwaestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówcy dobrze radzą :) od siebie dodam tylko małego overpainta (na pomarańczowo miejsca, na które powinieneś zwrócić więcej uwagi np. zmarszczki na dolnej powiece złe) :

http://yfrog.com/nahownowjpgwaaprr2j

 

do okolic ust polecam vtutek Roda Seffena (youtube, ew link pod moim vtutem).

 

Nos ma bardzo fajną bryłę (ciut za mocne wcięcia nad nozdrzami) :) p.s to chyba nie ma być nadal Bear Grylls?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andy_a: Hmm... Tutaj nie chodzi już o Bear'a tylko o opanowanie bryły głów :)

@KLICEK: Ok dzięki wielkie za tak wyczerpujący komentarz :)

@Lucek: Co do ust i move tool to tak zrobiłem :) Używałem turntable gallery pixologic, ale ostatnio coś nie działa poprawnie (przynajmniej u mnie oraz Cyanide też miał problem).

 

glowajpg_speren.jpg

 

Poprawiłem kilka rzeczy o których pisaliście. Głównie chciałem poprawić usta i wyszły jakie wyszły. Według mnie lepsze niż poprzednie. Szyja jest bardziej jak cylinder, ucho wygięte na różne strony, łuk brwiowy zmieniony, linia szczęki inna. Nie do końca wiem jak jest z tym h i y y (ucho). Rozumiem, że to chodzi o kształt. y widzę, h też, ale nie wiem gdzie i :) Bok trochę cofnięty do tyłu (tak jak miałem w pierwszych wersjach Bear'a jednakże to już Bear nie jest). Włosy na szybko jako osobna warstwa więc mogę usunąć bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Zacznę od tego, że chyba bez sensu jest dawanie widoku z obydwu boków jeżeli model jest symetryczny, ale to szczegół.

Próbowałem opisać ale nie za bardzo wszystko wychodziło więc rysunek pomocniczy:

glowajpgsperen.jpg

1. Dziwnie wygląda to zwisające coś w miejscu żwacza.

2. Chyba nie widziałem człowieka z czymś takim na twarzy.

3. Tam chyba nie powinno być takiego dołka.

4. Dziwna ta wypukłość na karku.

5. Brwi i nos chyba nie tak się schodzą.

 

O i teraz zauważyłem, że chyba za mało wystaje kość jarzmowa. Nos może nawet zbyt idealny. Usta troszkę cieniutkie ale git.

 

To ode mnie tyle, oczywiście znam się na tym tyle co ty, ale staram się pomóc, nie musisz wierzyć w to co napisałem, lepiej zaczekaj na kogoś bardziej obeznanego, może potwierdzi którąś z moich uwag.

 

Keep working.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :) Fajnie, że się coś podoba :P Chociaż coś...

@Indian: Usta nie będą masywniejsze bo ten typ tak ma :) Ma delikatne.

@Lucek: Chyba i tak już nie poprawię :) Trzeba zabrać się za coś nowego. Myślę nad cyborgiem, ale jeszcze nie wiem :)

 

Edit:

Sara Connor na 2 tyg. speedsculpting:

Sara-Conn_senxsw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było czasu żeby nad tym siedzieć :)

 

//Edit 1:

 

Takie coś w ok. 1h.

 

ok-1hjpg_ssnqnh.jpg

 

Jest kilka błędów, ale pomijam je i wrzucę wkrótce coś nowego :)

 

//Edit 2:

 

vampire-b_sanpqw.jpg

 

Koncept autora Jakkas znalazłem na stronie www.digart.pl | Concept Art

 

Ten "pierścień" i element po prawej robiony za pomocą shadowbox'a, a lewa chusta w maxie :)

 

vegavampi_sanhqq.jpg

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

Nie przemawia do mnie do konca ten vampir, na concepcie wyglada calkiem spoko ale w trzyde juz gorzej. Moze dlatego ze nie ma tych siwych wlosow.

Poprzednie twoje prace byly lepsiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houston: Dzięki :)

 

Zabrałem się za Demon Hunter z D3 :) Chcę pokazać Blizzardowi, że postać można zrobić w krócej niż rok ;) Joke.

 

Na pewno będzie dużo lepsze niż rzymianin. Tutaj nie będę się śpieszył i dużo bardziej się do tego przyłożę :) W końcu to z Diablo 3 ;)

 

Referka: http://www.diabloportal.pl/useruploads/media/1287784067_4463.jpg

 

Na początku zrobię ją tak jak wygląda po lewej (1). Później dodam zbroję tak jak na 3 (licząc od lewej).

 

demon-hun_ahnare.jpg

 

Na razie coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

Hehe, ja też wziąłem się za coś z D3, mianowicie monka. Powodzenia przy robieniu życzę i czekam na UP.

A żeby nie było to na początek dla zachęty: węższe ramiona, szersze biodra, pachwina troszkę w dół, brzuch za duży, wcięcie w talii pojawi sięmoże jak poszerzysz biodra, piersi daj troszkę na boki, i kolano daj troszkędo góry, bo chyba masz za długie udo w stosunku do reszty nogi.

 

No to powodzenia i pozdrawiam Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :) Jednakże taką referkę mam :)

Nie wiem ile ona może mieć 30lat. Na pewno mniej niż 40 :)

To jest niski sdiv dlatego to tak wygląda.

 

Referka (oprócz zdjęć używam tego). Znalazłem to zdjęcie na zbrush central:

http://www.zbrushcentral.com/showthread.php?t=54346 (+18)

attachment.php?attachmentid=78787

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laska fajna pod względem proporcji (może ma trochę za małe stópki, ale z tej perspektywy nie widać za bardzo). Plecak i ogólnie atachmenty też git.

 

Fałdki na spodniach jeszcze dają radę, ale te na bluzie są straszne. Szczególnie rękaw do poprawy. Załóż sobie taką bluzę i zobacz jak się fałdki układają. Żeby nauczyć się rzeźbić dobrze tkaniny to trzeba po prostu przerobić ileśtam modeli, starając się jak najlepiej od wzorwać fałdki z refki.

 

 

Nie miałem jeszcze okazji skomentować tego gostka z minibitwy.

 

Sculpt i texturki mi się podobają. Jednak tu znowu nie leżą mi fałdki tych spodni. Ale to szczegół.

 

Czemu spec na dłoniach różni się od tego na torsie? Jak już robisz spec kolorowy to pobaw się trochę barwami. Np dobrze wygląda niebieski spec na skórze.

 

Na przyszłość postaraj się dać większą uv na twarz. W końcu to tam zawsze pada pierwsze spojrzenie.

 

Ogólnie jest bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laska fajna pod względem proporcji (może ma trochę za małe stópki, ale z tej perspektywy nie widać za bardzo). Plecak i ogólnie atachmenty też git.

 

Fałdki na spodniach jeszcze dają radę, ale te na bluzie są straszne. Szczególnie rękaw do poprawy. Załóż sobie taką bluzę i zobacz jak się fałdki układają. Żeby nauczyć się rzeźbić dobrze tkaniny to trzeba po prostu przerobić ileśtam modeli, starając się jak najlepiej od wzorwać fałdki z refki.

Z tymi fałdkami walczyłem jednakże miałem już tego dość i poszedłem dalej, żeby nie stać w miejscu :) Ta laska jest z marca (chyba).

 

Czemu spec na dłoniach różni się od tego na torsie? Jak już robisz spec kolorowy to pobaw się trochę barwami. Np dobrze wygląda niebieski spec na skórze.

Ponieważ zabrałem się za speca i skończył mi się czas :) Dlatego wrzuciłem tyle ile zrobił. Przedłużyli wtedy gdy zabrałem się już za coś innego :) UV zrąbałem i zauważyłem błąd :) Uchwyt od miecz jest wielkości twarzy :) Nie wiem czemu tak zrobiłem, ale wtedy o tym nie pomyślałem :)

 

Dzięki za opinię i wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest spoko, biją po oczach jednak "oczy" w sumie 1 para plus jedna gałka oczna z lewej strony tarczy, Wydają sie wisiec w powietrzu. Czasem tez render w Zb 4 z Ao bardziej psuje widowisko niż pomaga ale to zależne. Napewno testowales inne materiały i bez renda wygląda jeszce bardziej kozak. Jezeli pod czachą na dole jest drewno dałby mocniejszy detal, coś na wzór detalu z piewrszej głownej na Zbrush Central " Orb - game environment stuff" - kosi to konkretnie:). Jest tam skrzynia z bardzo ciekawymi wyzlobieniami.. Jezeli chodzi o twarze, u kobiety uwydatniłbym płatek ucha, i z ang. :) "antihelix" móglby iśc bardziej za zewnątrz a można cofnąc "helix" za nie. w poprzednich sculptach rzezbiles prawidłowo ale rozumiem że sa rózne typy urody. podobnie z górną powieką powieką i tym co sie dzieje za łukiem brwiowym. Hm teraz skumałem że na tarczy to może być skóra, jakkolwiek świetnie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo nareszcie się coś tutaj pojawiło. Face całkiem fajny, podoba się, ale można by jeszcze poprawić. Ja niestety dzisiaj czasu na sculpt nie miałem, jutro mam nadzieje, że już uda się coś wrzucić.

 

Pozdrawiam, Cyanide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności