Skocz do zawartości

Postać 3d: Military Robot


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To moja najnowsza praca inspirowana jedną z prac pana Josha Nizzi

Kilka dni dłubania ze względu na brak konceptu( wszystko wymyślane w locie)

jednak wydaje mi się że efekt nie najgorszy.

Oryginalny render bez tekstur, które to domalowałem dopiero w ps ,dzięki czemu praca zajęła stosunkowo mało czasu.

 

Ps. Oryginalny render był wielkości 2000x2220px , ale ze względów restrykcyjnych odnośnie załączników musiałem bardzo zmniejszyć obraz.

Większy format można podejrzeć na razie na cgportfolio

http://lukaspajak.cgsociety.org/gallery/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

super scenka, prawie wszystko mi pasi, mogles troszke bardziej pobawic sie w ps, ale moj moniotr przeklamuje :)

 

tak czy inaczej podrzucam szybka zmianke, nie wiem czy na lepsze, ale staralem sie bardziej stonowac kolorory i troche nadac metaliczosci modelowi, przynajmniej u mnie tak to wyglada hehe

 

robot_finishs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna pracka, Klicek twój retusz wydaje mi się przesadnie zdesaturowany, (kurcze trudne słowo) tak po środku między jednym a drugim by było super, Morfeusz wrzucisz siateczkę i model bez teksturki dla nabrania respektu :). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

Powiem że na pewnym etapie też osiągnołęm coś takiego, pobawiłem się "curves" i nadałem obrazkowi trochę takiego "matrixowego" wyglądu, ale jednak "zauroczony" oryginalną barwą postanowiłem nie modyfikować. Tu wchodzą właśnie kwestie subiektywne. Pozdrawiam i dzięki Klicek za komentarz i podmalówke.

Ps. jeśli chodzi o monitor to też mam z tym problem wszystko jes na nim za jasne (pracke trzaskałem na lapku na szczęście oprzytomniałem i zabrałem monitor bratu dzięi czemu mogłem skorygować co nie co)

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajowy modelik :) Szkoda, że tak jak w przypadku transformersów, trzeba by obejrzeć to w bardzo dużej rozdziałce, żeby naprawdę docenić wkład pracy bo w niższej nie widać wszystkich szczegółów. Piękny detal, dasz większą rozdziałkę ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję wątek, bo troszkę mi szkoda że praca przeszła tak bez echa. Jak na dłubanie w locie to całkiem spójnie wyszło, przyjemny stillek.

 

Jakbyś miał bardziej rozpoznawalnego nicka to pewnie fronta byś dostał ;).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny!

 

Mi osobiście bardziej odpowiada pierwotna wersja, kojarzy się z jakimś piaskowym, egipskim, alienowskim tunelodrążownikiem - coś a'la transformery. Natomiast przeróbka klicka, zamienia go trochę w Bionicle ;)

 

Fajna ilość detalu i fajny render - dobry na jakiś plakat promocyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

Dzięki za komentarze, w sumie miałem się jeszcze nie chwalić, ale co tam otóż moja praca spodobała się redaktorom magazynu 3DCreative i powinna się ukazać w październikowym numerze. Poproszono mnie również o napisanie making of'a, ten z kolei powinien pojawić się w kolejnym numerze.

Także mały sukcesik za granicą.

Pozdrawiam ;)

 

Ps. Jeśli chodzi o nick to nic mi wtedy do głowy nie przychodziło, zresztą teraz też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to dlatego, że więcej ludzi po prostu odwiedza wątki takich delikwentów, bo wiedzą czego się można spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co za niespodzianka, dzięki za fronta.

Jeśli chodzi o proces to zacząłem modelować od stup kierując się ku górze, w miarę obmyślając co i jak połączyć. Potem najprościej pogrupowałem części robota w główne partie, które najzwyczajniej potem podlinkowałem. I tak prościutko "zrigowaną" postacią mogłem już do woli manewrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym marudzić, ale Klicek niestety skopał render podmalówkami. Metaliczności jak nie było, tak nie ma, ale za to pokazały się przepalenia i zbyt silne kontrasy. Model spoko, tylko ta wyciągnięta w górę ręka jakoś mi nie siedzi, jest jak by z innej bajki. NTL Good Job.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

gratuluje pracki - jest bardzo fajna :)

 

klicek - wizkowcy to inny sposob postrzegania renderów, i to chyba naturalne - na codzień muszą kierowac sie innymi kryteriami i co innego staje sie dla Nich graficznym fetyszem :).

I nie mowie tu że to źle - bo to po prostu inny sposob patrzenia i postrzegania.

Ja też wole przepalenia :)

 

 

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że Gotham odkopał.

Praca bardzo fajna.

Jedyne, co mógłbyś dopieścić w przyszłości to różnorodność elementów. Na pierwszy rzut oka widać przeskalowane 3 trybiki na cylindrze, powielane dokoła. to samo w nagolennikach i nakolanikach, - różnorodność dodałaby smaku IMHO.

 

Gratulacje.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwie się że tyle szczegółów w tak krótkim czasie, ta ręka podniesiona mogłaby mieć lepiej wymyśloną broń, ale ogólnie super i nie ma czego się czepić. hehe a ja sie cieszyłem na mojego mecha ( http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?p=844040#post844040 :P ).

 

Może ktoś podrzucić tutka do łączenia części robota (żeby można było poruszać mu kończynami bez rozlatywania sie modelu; sory nie wiem jak to sie nazywa fachowo).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to transformers to była skuteczna broń do zabijania a nie słodkie metalowe misie :). Nie mam na myśli tu funkcji tyle co identyfikacje wizualną. Poza tym detal i dobór elementów pozwala ocenić skale tego robota na jakieś 10cm, no i wygląda jakby był poskładany z miedzianych części zegarka. Stanowczo zabrakło tu projektu i/lub przemyślenia specyfiki budowy projektów mechanicznych, tego się nie przeskoczy. Niestety żeby robot wyglądał dobrze modelowanie nie może być początkiem, ale końcem pracy. Nie słuchaj ludzi którzy za bardzo słodzą, to się nie opłaca :)

Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

Krótkie sprostowanie

PAINbringer --> To nie jest a ni nie miał być "Transformers", jak sam zauważyłeś robot nie jest podobny ani do starego konceptu ani do nowego.

No może ta głowa trochę taka transformensowata. Poza tym koncept nie tylko musi powstawać na kartce papieru, nie wszyscy mają zdolności jak Wyspiański (ja nie mam, także tym razem koncept rozwijałem w 3d). Co do mechaniki muszę się zgodzić, nie jestem do końca z niej zadowolony, ale jestem tylko grafikiem i bardziej mi tu zależało na wyglądzie niż na poprawności działania tego czegoś.

 

ttaaddeekk --> samego dvd nie widziałem aczkolwiek tego robota tak i między innymi to właśnie on mnie zainspirował do stworzenia własnej wersji.

 

Ok. Pozdrawiam dzięki za komentarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heya

Małe sprostowanie - oczywiście, że miałem na myśli tylko wygląd. Nie jesteśmy na forum robotyki czy mechatroniki. Tutaj mechanikę rozpatrujemy tylko pod względem percepcji.

Osobiście również nie lubię gdy ktoś mi mówi, że robot X wygląda bez sensu bo w rzeczywistości nie miałby szans zadziałać blablablabla... Bo przecież to oczywiste, że nie miałby (!). Zwykle nawet nie jest to czynnik brany w ogóle pod uwagę (no chyba że w grę wchodzi animacja).

Tylko szybko się okazuje, że sprawa nie jest taka prosta...

Gdyż człowiek ma ewolucyjnie wykształconą skłonność do podświadomej identyfikacji znaczeń/funkcji w kształtach i relacji pomiędzy nimi. A co to dla nas oznacza? Oznacza to, że chociaż byśmy tego bardzo nie chcieli to i tak obserwator określi np. cechy sylwetki robota (podobnie jak ludzkiej), działanie pojedynczych części (jeśli przypominają coś co zna z codzienności) i symetrie/asymetrie pomiędzy punktami/zbiorami punktów.

Przy czym to ostatnie jest bardzo ważne, a jednocześnie trudne do opanowania w pracy nad modelem. Konsekwencją tego jest fakt, że jeśli pojedyncze kształty/linie/punkty na robocie nie są poukładane równo bądź według CZYTELNEJ REGUŁY to robot wygląda fatalnie - jak zlepek krzywo poukładanych części.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

 

Pain-nie jest istotne czy zadziala, tylko czy ktokolwiek umie go zanimowac, jak nawet Tworca nie umie to znaczy ze praca jest do d, bo robot z definicji robic cos musi. A jak robi, chociaz glupio wyglada to znaczy ze juz jest porzadny :)

 

__________________

Przepraszam za dubla, ale bylo dobrze i widac BB zostal zmieniony na lepsiejszy... w kazdym razie pod FF mi nie chodzi... epidemia forowa jakas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności