Skocz do zawartości

Zamieszanie na TurboSquid


Daytona

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przypuszczam przynajmniej czesc z forumowiczow zna strone Turbosquid, niektorzy sprzedaja tam modele inni kupuja. Dla tych, ktorzy nie wiedza o co chodzi napisze tylko, ze jest to strona gdzie mozna umieszczac swoje modele, tesktury i inne "produkty" i przy sprzedazy dostaje sie okreslony procent.

 

Ostatnio calkiem spore poruszenie wsrod grafikow sprzedajacych tam swoje "wyroby" wywolalo obnizenie podstawowych stawek z 50% do 40% i jednoczesnie wprowadzenie tzw, SquidGuild czyli grupy grafikow, ktorzy musieliby przejsc na wylacznosc Turbosquid w zamian za stawke 60%.

 

Kilku znanych grafikow opuscilo Turbosquid, niektorzy wrecz otwarcie zaczeli nawolywac do bojkotu strony. Powstalo takze forum poswiecone sprzedazy modeli 3D gdzie miedzy innymi mozna dowiedziec sie sporo na temat alternatywych kanalow sprzedazy - 3D Stock Talk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gdzies trzeba sprzedawac. Bandyckie prowizje istnialy od zawsze, juz raczej wszyscy przywykli.

Wg moich testow TS to jedyny kanal przez ktory cokolwiek sie sprzedaje, kazdy inny nie dorasta mu niestety do piet... wiec ludzie i tak beda tam sprzedawac modele, a czesc na pewno zdecyduje sie na SquidGuild zeby sie nie rozdrabniac. Musze ci powiedziec ze sprzedawalem na przestrzeni kilku lat modele w kilku kanalach (ok 6-ciu) i stosunek sprzedazy z tych pozostalych 5-ciu do TS wychodzi jak 1:10, wiec moim zdaniem oplaca sie przerzucic tam wszystko. Jak masz duzy wolumen sprzedazy to wogole oplaca sie tam wejsc na wyzszy poziom i wtedy juz te bandyckie prowizje tak nie bola.

 

No nic, miejmy nadzieje ze powstanie jakas nowa platforma, ktora zaoferuje duzo nizsze marze i bedzie w stanie pobic popularnoscia TS :D Wtedy jest jakas szansa dla nas maluczkich, okradanych przez firmy ktore wyrosly na cudzym talencie i ciezkiej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze ci powiedziec ze sprzedawalem na przestrzeni kilku lat modele w kilku kanalach (ok 6-ciu) i stosunek sprzedazy z tych pozostalych 5-ciu do TS wychodzi jak 1:10, wiec moim zdaniem oplaca sie przerzucic tam wszystko.

Tak bylo dawniej, ale wlasnie na ww. forum jest watek na temat tego ile gdzie ludzie sprzedaja i w ostatnim roku sporo sie zmienilo. Teraz wyglada na to, ze ~60% sprzedazy jest z Turbosquid. Wiec SquidGuild az tak rozowo nie wyglada :)

 

tutaj jest link do tego watku

http://www.3dstocktalk.org/viewtopic.php?f=2&t=11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o kwotach starczających na życie, czy o kwotach na piwo?

Bom ciekaw.

 

na piwo to przy jednym wystawionym modelu, sprzedaz na poziomie 200USD miesiecznie

 

jak wrzucisz kilkanascie, kilkadziesiat modeli to juz mozesz sie zaczac zastanawiac

po co chodzisz do pracy :D ale dobrych modeli, bo niestety na TS i innych

portalach lezy pelno chlamu, ludzie sprzedaja jakies kulki z grawerka za 20USD,

nie wiem kto to wogole moze kupic :D

 

a co do spadku udzialu TS w rynku to moze byc prawda, coraz wiecej jest podobnych

portali, niestety kazdy chce sie szybko dorobic i tnie biednych grafikow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bylo dawniej, ale wlasnie na ww. forum jest watek na temat tego ile gdzie ludzie sprzedaja i w ostatnim roku sporo sie zmienilo. Teraz wyglada na to, ze ~60% sprzedazy jest z Turbosquid. Wiec SquidGuild az tak rozowo nie wyglada :)

 

tutaj jest link do tego watku

http://www.3dstocktalk.org/viewtopic.php?f=2&t=11

 

dlatego ja pozdejmowalem, ogolnie sprzedaz spadla w ciagu ostatnego roku

 

wole zrobic site i uruchomic sprzedaz przez paypal i karty kredytowe i placic

do 10% max prowizji niz zginac gdzies w natloku modeli i zostac okradzionym

3 razy: 1. prowizja 2. podatek 3. vat - w takim rozrachunku na czysto zostaje

naprawde malo, cos ok 30% kwoty ktora placi klient

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sporo osob z USA, ktore z tego zyja, wiec na naszym poziomie zarobkow (a co za tym idzie oczekiwan) spokojnie mozna srednia krajowa wyciagnac :)

 

@tjviking

moze sprobuj z digitalelements. Oni (a raczej on, bo to jeden gosc prowadzi) biora 0%. W dodatku wlasnie z tego forum dowiedzialem sie o roznych projektach co-op, wiec jest troche mozliwosci jak zostac z wieksza ilosci pieniedzy w rece. Tak na prawde to tylko na TS te 30% zostaje jak doliczysz podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TS jestem od dosc dawna, fakt ze mam małą i nieznaczacą kolekcje, wyciagam pieniadze czasem na piwo, a czasem nawet na piwo nie.

 

Moim zdaniem poki sie nie jest studiem wrzucajacym hurtowo duza ilosc modeli dosc regularnie to wiecej niz na piwo nie da sie tam wyciagnac. Mowie oczywiscie przez pryzmat wlasnych doswiadczen.

 

Po tej calej podwyzce prowizji sam powrzucalem modele na inne strony i raczej nic tam nie zwojowalem:) Ale fakt, caly ten biznes zaczął sie rozwijać, ciagle nowe stocki powstaja, choć TS wciąż chyba zdecydowanie dominuje na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak zle moim zdaniem. Fakt, ze czasy kiedy mozna bylo wrzucic cokolwiek i sie sprzedalo juz minal. Podobnie jak z micro stockiem i zdjeciami rynek dojrzewa i juz nie wystarczy wrzucac snapshotow z kompaktowego aparatu.

 

TS traci pozycje na rynku, a jednoczesnie wiekszosc stron zglasza, ze ma rekordowe obroty, czyli calosc rynku rosnie szybciej niz udzial TS sie kurczy.

 

Moim zdaniem warto co jakis czas sprawdzac czy nie powstala jakas ciekawa alternatywa, bo ruch w interesie jest spory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

Zajmuję się grafiką 3D od jakichś 8 lat, przez które to na moim dysku pojawiało się kilkaset całkiem niezłych modeli, które to pomyślałem sobie, warto by gdzieś w końcu wystawić na sprzedaż. Oczywiście wybór padł przede wszystkim na TS, ponieważ jest najpopularniejszy. Chciałem tu zaznaczyć, iż nie spodziewam się żadnych "kokosów", pracuję zawodowo, a sprzedaż na TS miała by być jedynie małym dodatkiem.

 

Postanowiłem więc założyć konto na TS i zapoznać się z ogólnymi zasadami dotyczącymi sprzedaży i tu właśnie opadła mi przysłowiowa szczęka. Zapytam więc, czy jakikolwiek GRAFIK z tego forum, jest w stanie zrozumieć zasady dotyczące wypełniania, przesyłania i kompletowania tych ton dokumentów, które trzeba dostarczyć? Nie wiem, nie uważam się za osobę mało inteligentną, ale ten temat przerósł mnie całkowicie.

 

Mam więc prośbę. Czy ktokolwiek sprzedający już na TS mógłby po kolei i w jakiś normalny sposób wyjaśnić, jakie dokumenty należy złożyć i gdzie, aby sprzedawać na TS i jednocześnie zapłacić jak najmniejsze opodatkowanie, bo powiem szczerze, po kilkugodzinnym ślęczeniu na TS i na rozmaitych forach, poddałem się tej wszechogarniającej papierkologii.

 

Szczerze dziękuję za wszelkie wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze chodzi ci o numer ITIN.

Wiec po pierwsze nie musisz skladac tego formularza W-7 i poprostu zyc z tymi 30% od sprzedazy z USA. Ja dokladnie tak zrobilem i przez 2 lata to moze jakies 700zł bym zyskal. Poprostu klienci ze Stanow stanowia co raz mniejsza czesc sprzedazy.

Ale ... jezeli chcesz ten numer ITIN sobie zalatwic to, AFAIK, musisz miec potwierdzony notarialnie dokument (paszport) przez Pana z ambasady USA i pozniej te papiery wyslac do IRS. Jak mieszkasz blisko RFN to mozesz pojechac z tymi papierami, bo tam gdzies maja filie IRSu.

 

Ja z lenistwa i alegrii na robote papierkowa poprostu te papiery olalem. Mozesz zawsze sprobowac z inna strona, ktora nie jest z USA i problem odpada.

 

http://www.3dstocktalk.org/viewtopic.php?f=2&t=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności