Skocz do zawartości

Teczka 2D: Joel Farby joelne


Joel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, postanowiłem, że czas się otworzyć na forum, jako że wiele/u z was po prostu zamiata w temacie 2D liczę na konstruktywną krytykę, co wydaje mi się jest schematyczną kwestią w tym dziale.

Mam 15 lat, jestem samoukiem, więc cokolwiek tam potrafię, nie jest to ugruntowane, odważyłem się ukazać moje bazgroły w nadziei, że się wiele nauczę.

Mel Gibson, jeden z moich pierwszych referencyjnych szkiców ołówkowych

 

Sketchbook_by_yamame.jpg

 

Szkic kolegi

 

Sketchbook_2_by_yamame.jpg

 

 

 

No i parę takich tam szkiców, w tym szkice ze stronki którą Prrrszalony komuś podrzucił (dzięki ci :) )

 

Sketchbook_5_by_yamame.jpg

 

Sketchbook_6_by_yamame.jpg

 

Ok, teraz mój autoportret

Sketchbook_7_by_yamame.jpg

 

Mazaj z ostatniego Chc

 

Sketchbook_9_by_yamame.jpg

 

Kolejny autoportret, tym razem fotosklep :)

Sketchbook_10_by_yamame.jpg

link do speeda na youtube

 

Na dniach postaram się dorzucić to i owo, jakieś super to te prace nie są, ale mnie nie zabijcie komentarzami ;)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Joel
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do wielkości prac, to był przypadek, że takie ogromne, co do oczu, to są zwierzęce na zdjęciu :) a photoshopowy autoportret ze zdjęcia owszem, jest to mój pierwszy portret wykonany tabletem i to na komputerze :), mogę jednak obiecać, że zachowałem podobieństwo, oczywiście muszę się jeszcze przyznać, że oczy wyszły nieco mniejsze, bo dużo poprawiałem. Jeśli chcecie dorzucę referkę. A co do zniekształcenia - to może ja po prostu mam taką twarz xD ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szkic na zlecenie to taki nie bardzo, zestawiając go z autoportretem wypada blado. Wydaje mi się, że pani ma za duże oczy może to kwestia ścieniowania, wszystko jest obrysowane "drutem", trochę światłocienia by się przydało a mniej konturu. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem było by różnicowanie kierunków linii w cieniach bo tu wszystkie są jak od linijki pod tym samym kontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, to chciałem żeby ten cień był taki regularny, bo zawsze takie siano z kresek robię :D, poza tym to jest niestety robione zdjęcie telefonem i światłocień się zatracił, bo na linearnym nigdy nie kończę. No a najgorszy fakt to to, że dostałem zdjęcie legitymacyjne jako referkę xD, no a potem kolega sam powiedział, że obiekt zainteresowania miał spuchnięty ząb akurat itd. więc dużo złego się na to złożyło :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj niestety zwaliłeś. Nieproporcjonalnie ci to wyszło, nogi i ręce za duże, głowa za mała, stopy ogromne, uda w porównaniu do łydek zbyt krótkie, pępek za wysoko. Kurcze, jeśli to co napisałem brzmi złośliwie to sorry, ale to tak byś mógł udoskonalic swój warsztat. Spoglądając na rysunek raz jeszcze wydaje mi się że ta głowa jest jakoś dziwnie przechylona, chyba powinna iśc bardziej do przodu. Rysuj jak najwięcej sylwetek z natury, mniej z głowy, chociaż wydaje mi się że mniej więcej pojęcie jak co się układa to jednak masz. Trza cwiczyc i nie ma bata. Rysuj, wrzucaj i czekaj na komentarze a efekty na pewno będą.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariossan, co do pępka to zauważyłem przy pracy, miałem poprawić, ale zapomniałem xD. Jeśli chodzi o nogi, to jak go rysowałem, to mi się nie mieścił więc go przeskalowałem, przeniosłem i dopiero nogi dorysowałem, więc musiałem je i tak zmniejszać i wyszły takie przysadziste :) jak chcesz, to wrzucę trochę sylwetek z natury, bo mam, a nie trudno narysować. Woow, ale długie zdanie ;p

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na YouTube.

 

Nie gniewaj się Joel, ale workflow na twojej pracy skończył się dokładnie tam gdzie zaczyna się twój filmik... ;) Skoro na samym początku masz już rozpracowane proporcje, płaszczyzny i nawet próbki koloru na każdej z nich, to reszta jest już kwestią mechaniczniego mazania pędzelkiem...

Wybacz że jestem takim malkontentem, bo źle ten piesek nie wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpax - drzewo takie jest :)

Emmilius i SBT77 - najmocniej was przepraszam, po prostu szczerze powiem, że szkic uważałem za nieważny, dlatego bo zawsze banalnie mi to idzie, tak samo i z próbkami, które dobrałem i przypisałem intuicyjnie, nie jest to na pewno malowanie po focie i obiecuje, że w nastepnym filmiku uwzględnie także szkic i próbki, jeszcze raz przepraszam.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piesek fajny, acz jakoś tak się smuży (pewnie przez ten pędzel imitujący włosy), zresztą już Ci to na YT napisałem. No i to WMG... Również tego doświadczylem. -,- A co do akryla, to bardzo ładny, jednak to drzewko, jakby Ci się rozmazało (tak, jakbyś ruszył telefonem). Natomiast Twoje ołówkowe rysunki wyglądają świetnie, aż dziw, że ta praca na ChC tak Ci wyszła, a nie inaczej (bez urazy). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Meariss :) jeśli chodzi o akryl, to dokładnie tak, ruszyłem telefonem :F

moja psina była pierwsym zwierzakiem z referki, a jesli chodzi o Chc, to spoko, 2 dni przed końcem zmieniłem koncepcję i walnąłem taką orydanrną fuszerkę, no, ale jak wystartowałem, to musiałem kończyć :')

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 2 sa calkiem apetyczne, a co do poprzenich, to mam wrazenie, ze albo zmieniles monitor albo uswiadomiles sobie jak paskudne kolory mialy tamte prace :D

 

Pozdrawiam, mlodys i jeszce duzo przed toba, ale zapowiadasz sie niezle, pracuj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Icecold - zasadniczo jedno, zmieniłem tablet na Intuos4 :)

dzięki za commenty i informacje o fatalnych kolorach, przyda mi się.

 

Wracając do kolorów, to po prostu prace ze zdjęć, robionych telefonem ;p

 

pozdrawiam

Edytowane przez Joel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to. Jakoś nie widzę w nim wycięcia na przyciski więc jak go nałożę to co? Sam rozkminiłem blaszkę do wyjmowania wkładów a z jakąś gumą się męczę =].

A'propos ostatnich pracek staraj się zawsze chociaż naszkicować tło. Nie zawieszaj postaci/przedmiotów w próżni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiałem nad tą gumą, a robisz to tak: wyjmujesz te 2 przyciski w piórku(po prostu wyciągasz na chama ;p), a potem wyjmujesz jedną i wkładasz grubszą. masz jednak rację, że jest bezsensem wymienianie chwytu na taki, w którym nie ma przycisków.

Dzięki za radę z tym tłem - postaram się zastosować :)

 

Selfu - wierzę, że jak przejdę wasz poziom wykształcenia plastycznego, to w waszym wieku będę zdolny utrzymać podstawy :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj tak Will :)

Rok jeszcze temu w ogóle nic mi nie wychodziło, tzn. ja myślałem, że jest ok ;p - wiesz jak te dzieci z przedszkola co to się cieszą, że narysowały króliczka :)

Też szybko ogarniesz, jeśli tego naprawdę chcesz.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wiem o co Ci chodzi bo jesteśmy w podobnym wieku i do niedawna sprawe stawiałem w podobny sposób (podoba mi się czyli musi byc dobrze) i tez byłem samoukiem. Teraz jednak widze jak słaba jest moja widza i jak dużo musze się jeszcze nauczyć z zakresu anatomii/swiatłocienia i ogólnie rysunku :)

Ostatnio też zabrałem sie do cieżkiej pracy bo był czas że to olałem i nic nie rysowałem ani nie ćwiczyłem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza akrylowa martwa natura robiona szpachelką ;p jeszcze nie skończona, wrzucam bo robię ją na zajęciach i dopiero za tydzień ją skończę.

Trochę koślawa, bo zabrałem się za to dość spontanicznie, no i do tego musiałem malować na już używanym płótnie z niedokończoną czyjąś pracą.

zdjcie0115.jpg

 

Pomyślałem, że wrzucę jeszcze szkic ołówkowy(przepraszam za jakość) do Chc - "Wiszące Ogrody Semiramidy". W zabawie jednak nie wziąłem udziału, bo nie wiedziałem jak się za mattepainting zabrać. Kto wie, może kiedyś spróbuję :) Szkic robiony tak na szybko, bo w szkole na przerwie, ale bardziej patrząc na samą kocepcję niż wykonanie, postanowiłem wrzucić. W końcu teczka nie jest tylko od tych najlepszych prac nie ? :).

zdjcie0251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przypomina kosmite :D

Te wielkie czarne oczy i caly pomaranczowy, popracuj troche nad kolorem jeszce. Media cyfrowe daja ta przewage, ze nawet jak standardowa paleta nie wyjdzie, to mozna ja zmienic suwakiem ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności