Skocz do zawartości

animacja 3D - the Boy


Adam_Guzowski

Rekomendowane odpowiedzi

Czas najwyższy. Postanowiłem pokazać się ze swoim "dzieckiem".

 

theboy_promo.jpg

 

Część z Was może kojarzy mnie z artykułami o renderingu. Sporo wody upłynęło w Mekongu od tamtych dni. I czas wrócić do egzystencji online :)

 

Czasu mam naprawdę mało więc wybaczcie chaos w umieszczaniu obrazków. Za chwil parę uciekam na Okęcie,na kolejną zlecenio-wyprawę w daleki świat.

 

Film, "szorcik" powstaje od 2007 z przerwami. Prace stricte-3D robią się od przełomu 2008/2009. Nad filmem pracuje kilka osób:

 

Ja - niestety prawie wszystko

Adam Janeczko - montaż

Zerova - muzyka i dźwięki (http://www.myspace.com/zerovaband)

Krzysztof Studziński - magia 2D

Adrian Jakuć-Łukaszewicz - jest autorem komiksu na kanwie którego powstaje film

 

 

Co do używanych programów to nie wiem czy jest sens pisać. Tego jest sporo.A sam do końca nie wiem czego używają koledzy. Będzie dużo "szmat", cząsteczek, fuidów, piasków i innych "wnerwiaczy".

 

Fabuła. Cóż. Historia chłopca, który ma "niezły jazdy w dziwnym świecie".

Powinno się spodobać miłośnikon książek Gaimana i filmu Final Fantasy:The Spirits Within (bez robotów,ale z duchami). Film ma się już bliżej końca niż środka. A frajda jaką daję mi cała ta produkcja jest nie do opisania.

 

Jak wrócę do cywilizacji wrzucę coś w ruchu...

 

Aha,jeszcze jedno. Niedługo, w takiej osadzie o nazwie Białystok będzie pokazany 4-minutowy finalny fragment filmu na pewnym off-owym festwalu.

 

To tyle tekstu... teraz trochę pixeli. (wybaczcie wielkosc)

 

kadry-1.jpg

 

kadry-2.jpg

 

Ostatnie 4 ramki, to kolejne przeobrażenie storyboardu. Na tym etapie dobieram kolory, tworzy się "color script", tabele kolorów,i refki do kolorów etc.

 

modele-zestawienie.jpgmodele_zestawienie.jpg

 

Każdy zestaw modeli jest podzielony względem scen. Opisany,posegregowany z całą armią zdjęc referencyjnych (nawet animacji referencyjnych). Dla przykładu drzewa, mają swoje numerki i opis, bardzo to ułatwia pracę. No i jest porządek :)

 

postac-2.jpg

 

Jeden z wielu testów postaci. Światła, symulacji ubranka czy też proporcji twarzy (z tym był nie mały problem).

 

theboy_promo1.jpg

 

theboy_promo2.jpg

 

theboy_promo3.jpg

 

theboy_promo4.jpg

 

theboy_promo5.jpg

 

theboy_promo6.jpg

 

 

chwilowo tylko tyle :)

serdecznie pozdrawiam

Edytowane przez Adam_Guzowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a czy Ty już czegoś w ruchu nie wrzucałeś na vimeo?

 

jakbym to już gdzieś widział ;)

 

bardzo się ciesze ze wracasz na forum, od dawien dawna byleś dla mnie jednym z tych od których się dużo nauczyłem :)

 

btw, będziesz na tym pokazie w Białymstoku?

 

Pionier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

OGROMNE dziekuje za te i kolejne odpowiedzi.

 

the_fgdf> calosc chcialbym aby byla jak najdluzsza,aale zwyczajnie sie nie da.Nie mozna widza trzymac przez 15 minut w przeswiadczeniu,ze zaraz cos wyskoczy zza pleco. Jesli wygram z montazysta to calosc nie przekroczy 8 minut. Kto wie, moze pojawia sie dwie wersje.

 

jaras> montuje Adam JanEczko. Wieloletni kolega z ogromnym doswiadczeniem,no i odpowiedni do tej roli,czuje klimat i nie odwala panszczyzny za kilka $

 

sly> LOL, szczerze to mnie naprawde rozbawilo, Ale "in very humble way".

 

Pionier> owszem bylo, ale to bylo stare, staaare,bardzo staaaaare.Montowane w telefonie w pociagu. Teraz bedzie jak trzeba. W Bialymstoku niestety nie bede.

 

Co do projektu chlopca. To co piszecie jest dla mnie czystem miodem :D On wlasnie mial wywolac takie uczucia. Jedni mowia,ze jest "slodki, smutny" inni ze jest przerazajacym potworkiem z wodoglowiem. Ale o to wlasnie chozi ;)

A co do projektu samej postaci, powstala ona bardzo dawno, jeszcze za czasow komiksu.

A to bylo w 2001 roku ;)

 

zagubiony kadr

theboy_promo7.jpg

 

i promo komiksowe

komiks_promo.jpg

 

serdecznosci

Edytowane przez Adam_Guzowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Ci Adamie.

Co ja moge powiedzie... czego bys jeszcze nie wiedzial...

Gdy tylko pusciales mi muzyke i pokazales storyboard juz wiedzialem ze bedzie dobrze, juz czulem ten klimat.

Ciesze sie ze idziesz ciagle do przodu, i trwasz w tym.

Wielki szacunek, za wytrwalosc i wiedze.

Czekam na final.

Pozdrawiam

t.

 

[ps: za stare dobre czasy: "yyy....its nice, but move the chair more on left, put curtain in the window, music more classic, more life in the room" he he he h :D ]

Edytowane przez tadzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO dziekuje za wszelkie cieple slowa! :)

 

Bigu> film powstaje od dawna,scenariusz powstal w 2 wersjach. Komiks byl za krotki na cala historie. On jest jest tylko koncowka. Prace rozpedzily sie gdzies miedzy 2008/2009.

 

Chlopczyk nie jest 'jonkajtysowy' jest moj :D

 

serdeczne pozdrowienia dla max3d gdzies z granicy Nepalu i Indii

a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna podroz dobiegla konca i tysiace zdjec do obrobienia ...

 

zgodnie z wczesniejszymi obietnicami dzis wrzucam krotki material w ruchu.

Niestety kompresja bardzo duzo zjadla, w czystym HD slicznie to wyglada :D

zatem,zapraszam,zachecam ...

 

http://vimeo.com/7359010

 

Niestety udzwiekowienie lekko kuleje,i jest to dla mnie nie lada przeszkoda, licze ze do finalu uda sie rozwiazac ten problem i caly material bedzie ozdobiony slicznym tlem muzycznym i dzwiekowym.

 

(ciagle szukam odpowiednich ludzi do odglosow, jacys chetni?)

 

a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie zapowiadający się materiał! Już na tym etapie ma wyrazisty nastrój.

 

Podoba mi się "szorstka" animacja postaci.

Sporo kontrastów w ruchu i duże wyczucie "dziecięcego" charakteru.

Szczególnie w schodzeniu po schodach czuć małego chłopca.

 

Jedyne, na co zwróciłbym uwagę, to lekko mechaniczny ruch (szczególnie chód) w ujęciu odchodzenia od stołu. (02:55)

To dosyć wymowne ujęcie, warto je dopracować.

 

Pozdrawiam i owocnej pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli teraz udźwiękowienie kuleje (muzyka), to co będzie jak ruszy z kopyta z prawdziwym udźwiękowieniem?

 

świetna muzyka. Co to za kawałek na początku?

 

 

sama animacja - na naprawdę wysokim poziomie artystycznym (moim profanackim zdaniem). Czekam niecierpliwie na up'y. I podziwiam samozaparcie w tworzeniu tego przez tak długi szmat czasu.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za cieple slowa i krytyke :)

 

Animacja postaci jaka jest kazdy widzi. Nie jestem w tym dobry. Jako iz dopiero przy tym filmie animuje postac (postacie), to uwazam ze idzie mi calkiem niezle :)

Oczywiscie,ze sa zgrzyty, jak na przyklad przy tym chodzeniu. Lecz majac na uwadze,ze zajmuje sie tutaj wszystkim, czasem musze zwyczajnie odpuscic w miejscu,w ktorym nie czuje sie pewnie,a pofolgowac sobie przy czym innym.

Dla przykladu. Wolalem poswiecic wiecej czasu na przygotowaniu roznych symulacji "szmat" niz nad super dokladnym rigiem postaci. Ladnie ruszajaca sie szmata i tak zakryje bledy. Cos za cos. Najprosciej bylo by zatrudnic animatora z x-letnim doswiadczeniem :) (i gotowac zupe z trawy)

 

Loki: short powstaje od kilku lat,ale to nie oznacza,ze siedze przed kompem od kilku lat. Chcialem sie solidnie przygotowac, a to zajelo mi najwiecej czasu. Referencje, szkice, testy, zmiany sceneriusza etc. No i te przerwy na normalna prace, w koncu za cos trzeba zyc,prawda.

A najwazniejsze to aby sie nie zatracic w tym co sie robi,i zeby taki film nie stal sie kula u nogi.Bo wtedy to juz mogila...

 

Troszke sie rozpisalem,a trzeba robic,a nie gadac. Up'y beda, lecz nie za czesto.Kolejny,moze za 2-3 miesiace. Bedzie ciekawiej,no i juz zacznie sie cos dziac :)

 

Muzyka: autorem komiksu oraz rysunkow,na podstawie ktorych stworzylismy scenariusz jest Adrian Jakuc-Lukaszewicz, ktory jest muzykiem zespolu "Zerova"

http://www.myspace.com/zerovaband

Czlowiek idealnie czuje klimat filmu, wiec wierzcie mi, ze muzyka i odglosy beda powodowac ciarki na plecach :D

pierwszy utwor to - "Unnamed Place" by Zerova

drugi to - "Someone is in my box" by Adrian Jakuc-Lukaszewicz

 

namaste

a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(ciagle szukam odpowiednich ludzi do odglosow, jacys chetni?)"

mogę być człowiekiem który na końcu będzie bił brawo :)

bo tak to się póki co zapowiada, świetny i niepowtarzalny klimat, dziwi mnie tylko dlaczego nie dostałeś jeszcze fronta.

Co do muzy to Bóg Ci zapłać, bo spodziewałem się smetów i jeków symfonicznych a tu taka miła niespodzianka, niezwykle oryginalnie i Twórczo

 

kiedy deadline ?

trzymam kciuki i pozdrawiam

 

ps. pracowałeś może w Krakowskiej politechnice 4 lata temu, bo miałem zajęcia z panem o tym samym nazwisku, nawet chciałem się spytać "czy to ten od mentala" :> ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny i ostatni upload z "poczatku"

http://vimeo.com/7462766

Teaser, ktory posluzyl do przetarcia znajomosci.

 

ttaaddeekk > deadline jest ustawiony na wiosna/lato, ale bedzie lekko zalezny od pomocy zaprzyjazionego studia. Ale tak ogolnie to koniec wtedy kiedy sie skonczy :)

 

Nigdy nie pracowalem na krakowskiej politechnice.

 

do zobaczenia po nowym roku...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umarło dziecko.

Projektu nie udało mi się zakończyć w pojedynkę. Szukanie ludzi do pomocy,zawsze kończyło się "nie ma sprawy,a za ile?"

A musiałem mieć co do garnka włożyć i za co podróżować.

Mogę powiedzieć że animacja zarobiła na siebie,na tym etapie na ile była ukończona. Bardzo dużo się nauczyłem tak jak pod względem produkcji jak też i spraw technicznych. Na przykład odpuściłem sobie raz na zawsze oświetlenie/rendering.

Zamknięcia projektu nie żałuję i nie zamierzam do niego wracać. Było,minęło,idziemy dalej z większym bagażem.

Parafrazując napiszę to...

Jeśli coś co dawało ci satysfakcję stało się kulą u nogi,i bez większych strat można to zostawić,należy to zostawić jak najprędzej.Szkoda czasu :)

 

Serdeczności,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no kurza nóżka bardzo szkoda.... sam jestem w trakcie walki z dwoma filmami... ale ja mam inną filozofię.... skończyć trzeba... to tak jak z maratonem kto się przyzwyczai nie kończyć to nie będzie kończył.... w dobie kiedy produkt filmowy żyje w zasadzie moment... bo były produkcje trwające 7 lat (Świteź) a został w zasadzie nie zauważony i momentalnie przeminął... to czy ma sens dopieszczanie skoro i tak dostanie się po dupie boPpixar czy coś tam zrobiło lepiej.... liczy sie przekaz a nie fikołki... nich będzie trochę kulawiej ale niech będzie...!!!

Pozdrawiam i życzę kończenie wszystkich maratonów....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, a mnie o pomoc nie zapytałeś ;D hehe. a tak serio - bardzo ubolewam, że tak to się potoczyło. nie raz przychodziło mi na myśl, żeby poszukać jak się sprawa dzieje z tą animacją aż w końcu ostatnio zapytałem. nie powiem, że jestem rozczarowany, bo oczywiście rozumiem to, co napisałeś, jednak wiedz, że moim zdaniem zapowiadało się świetnie. nie ma szans, żeby obejrzeć tego na czym poprzestałeś? nic to :) powodzenia przy kolejnych projektach. najważniejsze, że sporo się nauczyłeś - czasem to wystarczy żeby mieć satysfakcję z pracy. pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności