Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 72: Mózg matrioszka


norden

Rekomendowane odpowiedzi

Tematem jest: Stworzenie obrazu koncepcyjnego hipotetycznego komputera opartego o sfery Dysona który wykorzystywałby całkowicie energię gwiazdy do wykonywania obliczeń. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem: http://pl.wikipedia.org/wiki/M%C3%B3zg_matrioszka

 

Temat niestandardowy ciekawe co wydziubiecie ; ))) powodzenia

Regulamin:

 

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 10.10.2009 (sobota) godz. 23:59.

SONDA: od 11.10 do 13.10 (3 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomijając absolutną utopijność całego projektu i fakt że gdyby pochłaniał energię gwiazdy całkowicie, z zewnątrz byłby doskonale czarny, jest to plastycznie ciekawa koncepcja :) Ciężko mi się tutaj uwolnić od obrazu gwiazdy śmierci z Gwiezdnych Wojen... To musiałoby być coś zbliżonego... W każdym razie praktyka narzucałaby kształt kuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikodem, też tak na początku pomyślałem...

Ujęcie całościowe jest raczej ciężkie, to by musiało być niewyobrażalnie wielkie. Można przecież jednak pokazać jakiś fragment, np. któryś z wewnętrznych kręgów, ogrzewany i rozświetlany przez gwiazdę. obserwator może być wewnątrz tej megakonstrukcji, niekoniecznie na zewnątrz. Tym bardziej że to "zewnątrz" byłoby raczej dość ciemne i zimne.

Ale oczywiście nie chcę nic sugerować, każdy myśli sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukanus>// ha wiedziałem że po tym temacie bedą ładne kolorki ; ) w pracach ja też od siebie coś zapodam później jak będe miał chwile.

 

Taki temat a nie inny ponieważ lubie szerzyć wśród ludzi taką wiedzę do której prawdopodobnie nigdy by nie sięgneli ponieważ interesują się zazwyczaj czyms innym, astronomia, futurologia zawsze była nieco na uboczu nauk ponieważ nie posiadają natychmiastowego i bezpośredniego przełożenia na życie na codzień

 

ok edytuje post bo widze ze nikt nic nei wrzucał pod spodem

a tutaj pracka 1h 25min: Końcowy etap tworzenia sfery dysona ostatnia dziurwa : ) Na wewnętrznych orbitach pozostała jeszcze Wenus i Merkury z których ziemianie 2200 roku dokonają zamknięcia sfery

pozdrawiam

brainmatrioshkaa.jpg

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuję wiki: "Konkretny mechanizm działania takiego komputera jest obecnie przedmiotem spekulacji, ale sam pomysł jest całkowicie zgodny z wszystkimi znanymi nam prawami fizyki. Jego konstrukcja wymagałaby prawdopodobnie rozmontowania wszystkich planet w układzie i wykorzystania ich materiału jako budulca."

 

to mnie przerasta ;P

 

dlatego tylko popatrzę jak inni sie będą męczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jego konstrukcja wymagałaby prawdopodobnie rozmontowania wszystkich planet w układzie i wykorzystania ich materiału jako budulca."

 

99,87% masy naszego układu słonecznego przypada na słońce. Powodzenia :)

Ale temat plastycznie miodny i być może spróbuję coś namalować o ile wystarczy mi czasu i przede wszystkim umiejętności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop, ale identyczne "urządzenie" opisuje Reynolds w serii Revelation Space. Polecam dla zainteresowanych tematem, znakomita i mroczna powieść s-f. Jednakoż tamten komputer był chyba bardziej zaawansowany bo wykorzystywał osobliwości czasoprzestrzenne, mógł korzystać z mocy obliczeniowej i pamięci wszystkiech swoich odpowiedników w wymiarach równoległych, oraz czasach od jego narodzin, czy coś w tym stylu...

Edytowane przez Bad Moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sferach Dysona pierwszy raz usłyszałem przy okazji grania w Halo Combat Evolved (i kto mówi ze gry nie edukują :P) i od razu zacząłem się zastanawiać jak to mogloby wyglądać miedzy poszczególnymi warstwami. Jeśli dodać do tego ze warstwy wewnętrzne mogą przepuszczać światło widzialne - w głowie rodzi się mały kosmos :P Po kilku latach znalazłem wreszcie ujście dla tego kosmosu - dzięki Norden ;]

 

Takie bajkowo - startrekowe wyszło ;]

 

Edit: Ukradłem jeszcze parę minut i zrobiłem wersje pionowa bo chyba lepiej się prezentuje ;P Wersja HD wciąż w poziomie

 

sphere2.jpg

 

I wersja HD jakby ktos chcial

Edytowane przez OmeN2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałem czy nie wziąć udziału w speedpaintingu, od tak, pierwszy raz w życiu, ni z gruchy ni z pietruchy. Ale po tym jak zapoznałem się z zadanym tematem stwierdzam że to faktycznie jakiś kosmos. Jak dla mnie to za duża abstrakcja więc jednak sobie podaruję uczestnictwo, ale pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło do głowy to fabryka planet z filmu The Hitchhiker's Guide To The Galaxy (http://www.youtube.com/watch?v=RFgo0ubA4os&feature=related pierwsza minuta, oglądać w HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whooaaaa, OmeN... fantastyczne...

 

...to aż mi głupio postować swoją pracę. Ale przecież maluje się dla siebie, a branie udziału w takich konkursach to fajna zabawa :)

 

Mózg matrioszka kontra wysoka temperatura:

298j7t.jpg

 

----

a tak wyglądała wersja oryginalna na której pracowałem... nie wiem czy nie trochę korzystniej... nieważne - ważne jest to że dzięki tej pracy odkryłem jeden fajny patent :D

 

2dif0xv.jpg

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi sie podoba wizja SBT77. Przypomina mi wstep do animatrixa.

 

Ha! wogóle po długim namysle już wiem jak mozna by stworzyć sferę dysona w naszym układzie słonecznym. Bo z tego co czytałem materii w naszym układzie jest za mało by tego dokonać.

Otóż wystarczy że zbudujemy tylko fragment sfery z materii składającej się na planety a pozostałą materię utworzymy przekształcając Energię w materię korzystając ze słynnego wzoru Einsteina E=mc^2 --> E/c^2=m W ten sposób korzystajac z niedokończonej sfery dysona bylibyśmy w stanie z Energii słońca stworzyć brakującą materię do zamknięcia sfery... wystarczy na równiku sfery zbudować akceleratory cząstek i wychwytywać je... ceikawe jak długo by to mogło potrwać to już jakiś fizyk z CERN musiałby odpowiedzieć. Tak czy inaczej budowa od momentu stworzenia pierwszego akceleratora mogłaby przebiegać geometrycznie ponieważ można by z utworzonej materii budować kolejne akceleratory... http://pl.wikipedia.org/wiki/Kreacja_par

Dzieki kreacji materii ludzie mogliby budować co by tylko chcieli a nastepne gwiazdy są przeciez tuż obok osiągamy 20 - 30% prędkości światła i jesteśmy tam w 20 - 30 lat gdzie mozna by rozpocząć budowę kolejnych sfer.... mogłby by to za nas już zrobić nanoroboty

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekiel sztuka nigdy nie powinna byc ograniczona, sztuka to wolnosc, zapamietaj. Wizje tego tematu moga byc rozne, mniej i bardziej dziwne, ale to nie zmienia faktu ze dalej bede soba reprezentowac poglad autora na dany temat.

 

To co dla jednego moze byc sterta plam, dla drugiego moze miec zupelnie inne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że konstrukcji nie pokazuję, gdyż ponieważ wydaje mi się, że nanokomputery tworzące sferę/y Dysona byłyby pyłem otaczającym gwiazdę i wytworzyłyby dodatkową powłokę- jako że w źródłach padła informacja o zmniejszonej energii jaka byłaby wyemitowana z takiej nanopowłoki, wykombinowałem, że stworzenie kompa Dysona zmieniłoby zdeka warunki w całym układzie słonecznym- ludzie wyemigrowaliby bliżej gwiazdy by nadal cieszyć się ciepełkiem pozostawiając planetę-matkę mniej wymagającym pionierom... ;)

 

[/url]thxdysons.jpg

 

edit: bo bałwan nie nauczył się pisać...

Edytowane przez eco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, przy tych wszystkich sferach Dysona umknela mi czesc o "matrioszce.." :D Te prace to wszystkie cholera na podobnym poziomie, ciezko bedzie cos wybrac :) SBT szpryciarz - specjalnie wszystkim kazal rysowac kule, a sam zrobil inaczej zeby miec oryginalna prace! :D ;> Swoja droga bardzo ciekawe informacje przemycil Norden w tym temacie, balszoje spasiba!

 

Edit: A nie, SBT dobry czlowiek, sprzedal swoj pomysl tylko nikt nie podchwycil ;) I dygital pejnter coraz lepszy!

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz na nowym sprzęcie..więc kolory i kontrasty trochę niewiadoma..

 

mega mi się podoba designer!

 

matrioszkacopy.jpg

 

 

edit:

 

 

stwierdziłem jednak że sprobuje namazać coś bardziej zgodnego z tematem..

ten obrazek poddaje głosowaniu

 

matrioszka2copyc.jpg

Edytowane przez maciekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, raz kozie death. Aby uczcić mój setny post na forum spiąłem się w sobie i w niewyobrażalnych bólach spłodziłem tego speedpainta. Wiem, pisałem że nie wezmę udziału ale jakoś nie mogłem się powstrzymać. Biorąc pod uwagę że mam mega-małe doświadczenie w didżital pejntingu i że praca szła mi jak krew z nosa wyszło w miarę nieźle, wynik pracy prawie pokrywa się z tym co planowałem ;) I tak ledwo zmieściłem się w czasie, nie zdążyłem się nawet zabrać za kolory więc puszczam w b&w. Stwierdziłem że lepszy rydz niż nic więc... tadaaa:

mozgmatrioszkarazer.jpg

Proszę o łagodny wymiar kary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności