Skocz do zawartości

Animacja 3D : LeonTheMovie.com :trailer


kannu

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus :)

W roku 2006 pokazywałem tu 4 obrazki z animacji nad którą wtedy pracowałem LeonTheMovie.com

Miałem tez w niedługim czasie pokazać trailer Leona, ale wyszło inaczej - i trafił do szuflady na parę lat.

Pozwolił mi na zdobycie ciekawej pracy i już do niego nie wracałem , ponieważ w międzyczasie się dużo nauczyłem i rozpoczałem nowy projekt , realizowany o parciu o moje nowe umiejetnosci.

 

Dosyć często dostaję maile z pytaniami o Leona i kiedy będzie można zobaczyć animację.

Niedawno trafiłem na archiwum, gdzie były te stare rendery i pomyślałem że w sumie warto byłoby to pokazać.

 

Trailer , czas 1.08 :

http://www.youtube.com/watch?v=-cbs6B3oWW0

 

leonviewport01.jpg

Do oryginału animacji zostały dodane teraz te białe napisy na początku i na końcu, oraz dźwięk – wykorzystałem tam odgłosy na licencji CC.

 

Oprócz premierowego pokazu trailera , przypominam także 4 obrazki , które już kilka lat temu pokazywałem.

Wtedy umieszczone były w dziale finished works.

 

 

Rendery zostały wykonane i zmontowane w 2006 roku na jednordzeniowym kompie, na vray –

chyba 1,47 , rozdzielczosc 490x270 – takie preview w sumie. Pomimo małej rozdziałki, czasy renderu wynosiły wtedy ok. 2,5 godziny na klatke :( (w ujeciach z ulicą , gdzie drapacze chwmur mają lustrzane ściany , w których odbija się całe miasteczko ).

Wszystko było renderowane jednocześnie ( zero rozbicia na warstwy, passy itp. ), zero postprodukcji ( poza DOF-em w niektorych ujeciach). Wtedy tego jeszcze nie stosowałem , a dzisiaj łapię się za głowę , jak to w ogóle było mozliwe.

 

 

 

Każde autko miało swój własny rig pozwalający na niezależne animowanie nadwozia (bezwładność np. przy hamowaniu), podskakiwania kół na wybojach, przy najeżdżaniu na krawężniki i np. na niezależne skręcanie kół na zakrętach.

 

Wszystko było dosyć szczegółowo wymodelowane, łącznie z obiektową trawą, płytkami chodnikowymi (jęcie ze sklepikiem), czy antenami telewizyjnymi.

Budynki po wymodelowaniu zostały pocięte ( co wielokrotnie zwiększyło ilosc polygonów i złozonosc sceny) i podeformowane, powyginane Bendem, taperem, stretchem i FDD.

 

 

Oczywiście dzisiaj robiłbym to zupełnie inaczej ( postprodukcja, renderowanie wastwami, kompozycja).

Ambient Occlusion pass też by się tu baaaaardzo przydał :)

 

Leon to mój własny , autorski projekt , przy którym wszystko zaprojektowałem i wykonałem sam .

Od pomysłu, konceptów, storyboardu, animatiku, modelingu, po oswietlenie , teksturowanie , rendering i animacje.

Projekt był realizowany na 3dmaxie, ale jako ciekawostke powiem , że zaczynałem go na Maya – wtedy się jej uczyłem , ale po kilku miesiącach zrozumiałem, ze jako stary maxowiiec , nie dam rady sam zrealizować takiego projektu na świeżo poznawanym sofcie . I wtedy przeniosłem to na znanego mi maxa, w którym nawet , gdy coś się wykrzaczało , to wiedziałem gdzie szukać .

Przy okazji tematu przesiadki na MAYA bardzo chciałem podziękować Zbyszkowi Michalskiemu, Michałowi (Rexorowi) i oczywiście Robertowi Krayczkowi – bez Was nie dałbym rady ruszyć tego na majce. Dzieki za pomoc w poznawaniu pszczoły.

 

leon001980.jpg

 

 

 

leon003980.jpg

 

 

 

 

 

leon002980.jpg

 

 

leon004980.jpg

Odnośnie scen z Leona , to jest to materiał z którym można iść w kierunku np. animowanego filmu, lub reklamy. Generalnie jestem otwarty jeśli ktoś byłby chętny na inwestycję w ten materiał lub kupienie tego.

 

Teraz pracuję nad znacznie większym i bardziej skomplikowanym projektem. Mam nadzieję , że za jakiś czas będzie można pokazać małe co nieco.

 

Uzyty soft :

3dmax – chyba 7 i 8.

Photoshop,

Deep Paint,

digital Fusion,

Vue,

Vray,

After effects,

HairFx

 

pozdrawiam i życzę powodzenia :)

kannu

 

Edytowane przez kannu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jestem oburzony:

!oburzony

 

Że dopiero teraz to dałeś, pamiętam sam zaglądałem regularnie na stronę i oczekiwałem filmu. Dobrze że dałeś to. Dobrze że sie rozwijasz, nie dasz się wziąć żywcem ;)

I jeszcze lepiej że widzisz to że coś źle robiłeś.

Paradoksalnie, obyś widział wady w każdym ukończonym projekcie po pewnym czasie, ale żebyś nie kończył projektów z wadami. Jak coś niezrozumiałe bo mam tendencje to mieszania to zapraszam na IRC'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

vektor-tak

"W roku 2006 pokazywałem tu 4 obrazki z animacji nad którą wtedy pracowałem LeonTheMovie.com

Miałem tez w niedługim czasie pokazać trailer Leona, ale wyszło inaczej - i trafił do szuflady na parę lat." =miało wyjść dawno temu

;)

 

graficzka nawet teraz się broni, szkoda szkoda tego. No ale jeżeli to jest w ogolę bez postu, to nie chce myśleć co się stanie jak dostaniesz inne programy w swoje ręce niż 3ds max 7 (?)

 

pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne, bardzo sympatyczne. Cieszę się że wreszcie to mogę zobaczyć :)

Szacunek że ci się chciało czekać na te klatki po 2.5 godzin. Ale opłacało się. Rendery wyszły ładne, zwłaszcza ta trawa całkiem na końcu, animacja też. Najlepsza ta scena z autami.

Mam nadzieję że na następny twój film nie trzeba będzie tak długo czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam kannu, jak dawno temu na którymś ze zlotów pokazywałeś wydruki stillów z tego filmu. Już wtedy bardzo mi się podobało :) Tak to czasami niestety bywa że niektórych projektów nie można dokończyć ale chyba każdy się zgodzi że najważniejsza z tego wszystkiego jest nauka zdobywana w trakcie ich robienia. Fajnie że się nie zraziłeś i robisz to nowe cudo którego fragmenty gdzieś mi tam śmignęły. Czekam z niecierpliwością na wyniki pracy :D

 

P.S

Ścieżka dźwiękowa wyszła bardzo ok!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa - w sumie gdybyś to pokazał w 2006 roku to zrobiłbyś naprawdę duży szum wokół niego. Mimo upływu czasu trailer wygląda naprawdę nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już sygnowane "asp wro" hehe. Nie będę tu wytykał braków i niedociągnięć, bo wiem doskonale, że zdajesz sobie z nich sprawę. Robienie czegoś takiego samemu to kawał ciężkiej roboty, więc trzymam kciuki za obecny projekt. Do zobaczenia na wrocławskim browarku ;)

 

Pozdrawiam

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

Jonasz_Real : no mam nadzieje, że nie trzeba bedzie czekać kolejnych lat na nowe rzeczy.

 

mpta : tak, to ogrom pracy - przypominam , ze to byly tez słabsze karty graficzne niz dzisiaj

 

BizU : spoko, pogadamy na ircu

 

vv3k70r: tak, mialo wyjsc dawno temu , i bylo zrobione dawno temu, - z tym , że mam mocne tendencje do niepokazywania tego co robie .

 

 

ttaaddeekk : tak, to było robione na starych maxach. Siłe postprodukcji poznałem przy Harnasiu i innych reklamach. Od wtedy wiedziałem juz że takie rzeczy trzeba robic inaczej - i bedzie sie mmiało wtedy większą kontrolę nad tym.

 

sly : dzieki wielkie. odnosnie storyboardu z Leona to chyba nie . Mozliwe że z nastepnej produkcji.

 

floo: wielkie dzięki :)

 

 

CzAk1 : dzieki

 

jaras : wielkie dzieki

 

Kedzior : no i trzeba bylo pytac. duzo ludzi pytało i dlatego postanowilem to pokazac ( pomimo ze juz w sumie zapomniałem o Leonie).

 

mkeruj : w tym momencie robie co innego , ale sprawa z Leonem jest otwarta

 

ania : wielkie dzięki . no czekanie 2,5 godziny to jeszcze nie taka tragedia. Najgorsze jest to , że zanim sie nastawi taki render , to trzeba to iles razy przerenderowac, zeby zobaczyc czy wszystko jest ok. - a przy takiej ilosci animowanych szczegółów zawsze sie cos chrzani :D

 

Plastique: tak tak, wtedy, gdy na zlocie pokazywalem te zdjecia-rendery, to praktycznie za chwilke miałęm juz tego trailerka - i on wlasnie z tamtego czasu jest (poza muzyką ). Kawał czasu prawda ? :)

Odnosnie "tego nowego cuda ktore robie" jak to określiłęs - to po pierwsze dzieki. A po drugie sam widziałes zapewne, że ta zadyma , która tam sie dzieje , jest mooooocno bardziej skomplikowana niż Leon. - ale pracuje nad tym , i zywcem mnie nie wezmą :)

 

 

Bhaal : wielkie dzieki. Trudno mi powiedziec kiedys cos nastepnego pokaże.

 

 

hcpiter : wielkie dzieki :) Sceny z ptakami są faktycznie inne. Dzięki, dzieki :)

 

 

SWRSC : wiesz, ja sie nie znam absolutnie na audio i na programacvh do audio. Musiałem tak na szybko podstawic odgłosy ktore poznajdowałem , i tak wyszło. Odnosnie tej muzyczki prowadzącej to musze powiedziec że mi sie bardzo podoba.

 

 

SUPER_OKO : no tak, pokazałem to wreszcie . "nowe cudo" powiadasz ? :) - dzięki wielkie - dokończe napewno - ale sam widziałes ( i rozmawialismy) , jak to skomplikowane jest pod kazdym wzgledem. Musze powiedziec że ostro dało mi w kość.

 

marcool : dzieki wielkie . Tak , zdecydowanie kawał roboty :)

 

M@TI : dzięki. Z tym szumem w 2006 , to nie jestem przekonany. wydaje mi sie że ludziom sie ogólnie nie chce nawet pisac na ten temat , więc wtedy pewnie byłaby niewielka różnica. Ale wielkie dzięki !

 

 

Vorek : tak tak, - to jest sygnowane ASP Wroclaw, - i te białę napisy są dodane teraz - a same rendery są archiwalne. Dzieki wielkie !No i oczywiscie do zobaczenia na wro-bro heheh.

 

Junior: heheh, no wiadomo - żywcem mnie nie wezmą.

 

 

Bardzo dziekuje za tak pozytywny odbior, napewno pomoze mi to w dalszych działaniach i przy kolejnych setkach godzin zwątpień .

Bardzo mnie to cieszy :) No i oczywiscie zapraszam do wszelkich uwag, komentow itp.

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

 

 

::::EDIT::::

ach, no i dziekuję za repa ktorego dostalem za ten watek od nieznajomego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry że dopiero teraz piszę,

 

Jak sam mówiłeś na piwie, trza iść do przodu, fajne te obrazki, czekam niecierpliwie na to co pokażesz jako kolejny projekt. (mam nadzieję że nie będziemy czekać na niego do 2012 :D)

 

trzymam kciuki za kolejne realizacje - bo zapowiada się ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

jesli ktos miałby ochotę wziąć udział w tworzeniu tego typu filmu to zapraszam do kontaktu. Nie jest to sprawa prosta, ale satysfakcja gwarantowana. Nie trzeba miec doswiadczenia w animacjach . W tym momencie produkcja jest ustawiona w wiekszosci na vray.

Jesli potrafisz teksturowac, oswietlac, modelować , robić koncepty - daj znać . Najlepiej na maila .

Ruszamy :)

pozdrawiam i zyczę powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności