Skocz do zawartości

Wiz: Przebudowa Alei N.M.P w Częstochowie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pragnę zaprezentować ostatnią moją pracę - wizualizacja projektu przebudowy nawierzchni w I i II Alei N.M.P. w Częstochowie.

 

Klient: Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie.

Czas: ok 2 miesiące intensywnej pracy. Wszystko renderowane 8000px dłuższy bok.

Soft: Autodesk 3ds Max Design (GroundWiz, VRay), Photoshop, ImageModeler.

Modele: Samochody i rośliny (modyfikowane materiały) - Evermotion.

Podziękowania dla Petera_f za modele ławki, kosza na śmieci, lampy ulicznej, pomnika, stojaka rowerowego i zdroju ulicznego. Jak o czymś zapomniałem to przypomnij... aaaaa.... za wsparcie duchowe i pocieszenie w biedzie ;)

 

Na wszelkie ewentualne pytania postaram się w miarę możliwości czasowych udzielić rzeczowych i wyczerpujących odpowiedzi :)

 

Sytuacja obecna (foto):

http://images8.fotosik.pl/121/553c0b157d60100b.jpg

http://images8.fotosik.pl/121/01313c942d7a0314.jpg

 

Plac Biegańskiego

 

6d5396491e177e86.jpg

 

 

 

4520ff67c58a00a0.jpg

 

 

 

9087a59527d17a71.jpg

 

 

 

388a9f2f2b9e88fe.jpg

 

 

 

II Aleja N.M.P.

 

44b2ca3dbabd57cb.jpg

 

 

 

Skrzyżowanie ul. Wilsona, Alei N.M.P. i ul. Piłsudskiego.

 

a225102696e6ebfe.jpg

 

 

 

Panorama placu Biegańskiego. Niestety z braku czasu nie wyszło tak jak bym sobie to wymarzył :(

http://www.wizualizacje.media.pl/mzd/panorama.html

 

ddcdfcaa5d9fde69.jpg

 

 

Siatki:

 

f98dbd19868d30e8.jpg

 

 

d3d856a0d18fb5c0.jpg

 

 

80912a2819221552.jpg

 

 

aa87cddfc5717534.jpg

 

 

9cb09544f41290df.jpg

 

 

 

I na zakończenie jeszcze takie ujęcie z ponurym światłem.

 

8c1bd3202edbdd61.jpg

Edytowane przez pionix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mucha nie siada panie pionix , front należy się bezsprzecznie. Dopieszczone wszystko na maksa, chciał bym się do czegoś przyczepić ale nie widzę nic takiego.

 

drzewa też Evermotion?

 

gratuluje fajnego projektu.

 

podoba mnie się balans kolorów, niby wizualizacja, a jak widać można nie robić cukierkowo niebieskiego landrynkowego nieba. Dziarsko panie dziarsko.

 

Czym świecone ? (jaki color mapping)

renderowałeś na "raz" czy w jakichś passach (ao itp dodatkowo?)

 

o i przy okazji dzieki za zwrócenie uwagi na ImageModeler :)

 

Jest szasna żebyś podzielił się ustawieniami materiału liści ? :)

 

Kawał dobrej roboty.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czysto sterylnie , mimo ze brakuje jakichs dupereli, to i tak jest miazga - kongratulejszyn ;) :) ujecie wzdluz aleji jesienne piknie - ino brakuje lisci, ale wiadomo - miasto musi pokazac ze przeciez sprzata regularnie ;) :P

 

no nie, jedna rzecz mi sie nie podoba - lakier mogles dac autka lepszy:) na ujeciu nr 3 to widac mocno jak odroznia sie ten zielony lakier od reszty., ale mimo to 5*****

Edytowane przez Morphe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to szczęście, że mogłem obserwować jak to powstaje i jak pickasz każdy detal. Finał robi niesamowite wrażenie, pomimo tego, że projektanci się spisali średnio (zwłaszcza z placem Bagińskiego :P). Ale Twoje wizualizacje zrywają buty. Wspaniale zmodelony ratusz i otoczenie (że o lampach i pierdołach nie wspomnę :P), świetne tekstury, zwłaszcza kamienia nieciosanego (nie widać tilingu!), super światełko (bardzo klimatyczny poranek). Moje ulubione to 2,6 i ostatni (ta subtelna aberracja wygląda super).

 

Jedyny crit to taki, że nie ma Klaudii. Ehh

 

5 STARS i mój głos na front. Moc robota Piterku!

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impressive. Dwie malutkie uwagi bym tylko miał. 1. Czerwone krzewy trochę za mocno nasycone (jak dla mnie ; ) 2. Zgodnie z kodeksem drogowym samochody muszą mieć włączone światła podczas jazdy - nikt na to nie zwraca uwagi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pochlebstwa ;)

Trochę się Was nazbierało wiec jak omsknie mi się komuś nie odpowiedzieć to proszę się upominać :)

 

Loki - Drzewa też Evermotion tylko zmieniałam liście albo sam ich kolor.

Color mapping: Reinhard 1, 0.85, 1.8, światło to VRaySun + VRaySky. Renderowane wszystko razem a potem jeden pass z dirtem i w Photoshopie dodany jako "multiply" ze zmniejszonym kryciem, żeby zbyt ciemno w rogach nie było. Które liście chcesz?

W ImageModelerze pobierałem wymiary budynków i modelowałem w MAXie. Tak mi było wygodniej i szybciej.

J|L - dzieki

Morphe - dzięki. Z tym lakierem to jest tak, że pewnie jak spojrzę na to za jakiś czas z większym dystansem to pewnie będzie mnie raził.

Liście planowałem wysypać ale z braku czasu nie było możliwości dopracowania tego elementu i postanowiłem zrezygnować z nich niż pokazać jakąś kichę.

bbandi - dzięki.

peter_f - wielkie dzięki za pomoc i super modele :)

SWRSC - oj kawał roboty był. Na początku jak zacząłem się wpuszczać w temat to mnie przerażenie ogarnęło że temu nie podołam. Grunt to robić swoje małymi kroczkami a jakoś do końca się dociągnie ;)

Użytkownik - dzięki. Uśmiałem się z tego pomysłu ale coś w tym jest ;)

Lis - dzięki.

Eden-3d - dzięki.

siwy - dzieki.

arev - z tymi światłami to szczerze myślałem czy nie zrobić ich włączonych. Teraz jak już trochę odpocząłem od tego tematy to żałuję, że tego nie zrobiłem. Ale w trakcie prac strasznie już mi się nie chciało :)

Cornelius Scipio - Dziwne uczucie bo uczucie pustki. Ostatnie 2 tygodnie to miałem straszliwy zap..prz i jak oddałem wreszcie wszystko to po wyjściu z Zarządu Dróg jeszcze trzymał mnie stres i dziwne poczucie że muszę coś zrobić ale szybko sobie uświadomiłem, że już nic nie muszę ;)

Bonifatz - w majtki nie dane mi było zajrzeć ale przyznam, że się podobało :)

Sunedge - dzięki. Nic na te utrudnienia nie poradzę :(

claude - hehe, dzięki.

hcpiter - dzięki. Panorama renderowana 7000 x 4379px.

Touch - dzięki.

JunioR - dzięki.

arch515 - dzieki.

Xiz0r - z tym lakierem to tak jak pisałem wcześniej. Po pewnym czasie człowiek traci dystans i zdolność wyłapania jakiś niedoskonałości. Trzeba by ze dwa tygodnie odpocząć i spojrzeć na to świeżym okiem a na to niestety czasu zabrakło.

Edytowane przez pionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grigoriob - dzięki.

3d_operator - dzięki. Nie umiem prosto odpowiedzieć na Twoje pytanie. Po prostu kombinuję z masą testowych renderów na których poprawiam zawsze jedną jakąś duperelę i sprawdzam czy dobrze wychodzi.

ZJAWA - dzięki.

Levus - dzięki. Co do sztuczności to wizka nie zawsze musi być super hiper real. Ma po prostu w ciekawy, estetyczny i czytelny sposób prezentować założenia projektu.

_Orion_ - wystarczy taka siatka z MAXa?

 

Ratusz: http://images8.fotosik.pl/122/b656d72e74c23456.jpg

 

Muzeum: http://images6.fotosik.pl/563/e2d843f934c32e62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne prace. Nie chciałeś fotorealizmu więc jest deko sztucznie ale dają radę choć powiem szczerze, że ten ostatni z ponurym oświetleniem najbardziej mi się podoba. Jeszcze zmieniłbym ludzi w nim na wklejki oraz deko brudu i byłby jak fota. W alejce to drzewo za czerwonym samochodem po prawej stronie dziwnie wygląda. Brakuje mi też lekkiego dofa w nich.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pełen profesjonalizm. Przy takich wizkach nikt już nie powie, że architektura zawsze jest nudna. Jedynie ten lakierek można na przyszłość poprawić bo widzę, że nie tylko mnie on nie przekonał. Ale to przy następnych pracach, te wizki plastycznie są śliczne.

Świetna robota.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności