Skocz do zawartości

Finished 2D: Enklawa


Morbid Karbid

Rekomendowane odpowiedzi

hej, jedna z ilustracji zrobiona jakiś czas temu. Jak łatwo się domyślić mamy tu wyjałowiony postapokaliptyczny świat. Jednak natura zebrała siły i próbuje się odrodzić bardziej przystosowana i bardziej agresywna.

Priorytetem tej ilustracji było, żeby utrzymać dość lekki klimat komiksowo-przygodowy.

Namalowane przy użyciu Flasha (szkice) i Photoshopa.

 

enclave_l.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ładnie, bardzo ładnie. :)

 

Dość fajna kompozycja. Na dole zielonio, u góry...sucho. Trochę ta typiara wydaje się odrobinę sztywna i sztuczna...ani to nie jest poza loozaka, ani spiętego i gotowego do akcji...kogoś z grabiami.

 

Ładnie, Ładnie. Długo nad tym siedziałeś?

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie cos nie siedzi w tym fragmnecie, o ktorym mant-raz wspomina... Jeszcze jedna rzecz, ktorej mi brakuje to kontrast- moze fajnie by bylo pokombinowac z przyciemnieniem tej otchlani na samym dole, dzikei czemu wyskocza do przodu te konary na pierwszym planie? Bo poza tym hubami jakos nigdzie nie ma soczystej ciemnosci i ja czytam te pracke troche za bardzo "od gory do dolu" a za malo wgłąb... Nie wiem czy wyrazam sie jasno... W sensie, ze przestrzeni mi w niej troche brak ;)

A tak poza tym to uwielbiam ten oldschoolowy feel w Twoim sposobie malowania zieleniny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dziwny dysonans stworzył się między dziewczyną a ludzikami w tle.Obrazek fajnie wygląda jako sama góra lub sam dół ale już całościowo jest mniej przekonujący. Faktycznie coś przydałoby się zrobić z tym rejonem z ludzikami. Z innych rzeczy to nie wiem czy paprotka na pierwszym planie jest taka super istotna bo jest dość detaliczna sugerująca ważny element historii. Z mojej strony to tyle. Pochwały za piękne kolorki przypominające concepty do uncharted. No i pytanie czy to jest na zlecenie (wytyczne z góry) czy projekt włąsny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazek jest przeswietny, zeczywiscie zachodzi jakies dziwne zjawisko optyczne w tym miejscu z ludzikami. a co do uwagi serio(z calym szacunkem) uwazam ze swietne jest to ze na jednym obrazku pokazales w naprawde zgrabny sposob 2 rzeczywistosci, jalowa pustynie i bastion odradzajacej sie natury

 

5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie miazga! może coś faktycznie, gdzieś, nie do końca gra... ale całościowo ta praca robi ( na mnie przynajmniej ) super wrażenie, nie rozbijając na atomy - czego robić nie lubię - miazga :) a no zieleń niszczy! ale mi się w ogóle cała wizja super podoba i również podpinam się pod pytanie: czy to cześć jakiegoś projektu/zlecenia czy na użytek własny? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, bardzo fajna ilustracja. Dol pracy jest za malo ostry i wyrazisty wzgledem tej odchlani z tylu, proponowalbym zwiekszenie nasycenia i przyciemnienie pierwszego planu- bylo by znacznie lepiej :) Panienka mi tez nie siedzi, troche wydaje sie byc polamana no i jak reszta za malo wyrazista.

tak czy siak bardzo przyjemnie sie calosc oglada :]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super praca! Bardzo dobrze czuć tą postapokaliptyczną wizję, od razu się wkręciłem w ilustrację :).

Co spraw technicznych.. to tak jak już pisali moi przedmówcy... podkręciłbym trochę kontrast pierwszego planu :}.

 

Pozdrawiam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten twój styl - gdy rezygnujesz z większości modnych ozdobników i osładzaczy - robi się bardziej plastyczny i nabiera szlachetności :)

 

choć w tle jak najbardziej pasuje monochromatyczność, to imho brakuje większego rozrzutu w odcieniach zieleni, przecież tym wypełniony kawał jamy jest. ale piszesz o konwencji, a w komiksie inaczej nie mogłoby to wygladać i fajnie że trzymasz się założeń.

 

a najładniejsze dno koryta razem ze świecidełkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam detali się nie czepiam, dla mnie czad. Szkoda mi tylko,że cały concept art ucieka od malarstwa w stronę plakatu, graficznych płaszczyzn koloru, pozdro czad

A co do planów o których piszą, dla mnie wszystko gra. Lewy pierwszy plan jest pierwszy i jest wyżej nisz dalszy plan z prawej z kolesiami i maszyną. Później ten lewy schodzi pod lekkim kątem w dół i jest już ..tam, tam, dalej na tej samej wysokości co lewa grań kanionu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnowata praca, wydaje mi się że można by to było nieco zmienić, nie wiem czy powinienem ;), aczkolwiek pozwoliłem sobie nieco popsuć Twoją konstrukcję całej pracy. Może się uwidzi taka moja wizja.

 

 

//Pozdr.

 

Edit:

http://img21.imageshack.us/img21/3544/opmx.jpg

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam zrobiłeś to samo co papa Dżordż w swojej reedycji SW. powymieniał nieba na bardziej niebieskie , całość podkręcił kontrastem i wyszło co wyszło, pozdro

 

Być może zacny kolego, skoro tak uważasz pewnie tak też jest, polemizował nie będę.

W poście wyżej umieściłem inny poprawny link.

 

Sorka za offtop./

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie, tylko praca sprawia wrażenie jakby miała dwa horyzonty - jeden dla postaci i zieleni, a drugi ponad nią dla całej reszty. Poza tym kontrast i nasycenie są największe na drugim planie (na wysokości maszyny), przez co pierwszy mimo że jest bliżej, sprawia wrażenie że jest dalej.

 

poza tym jest przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzięki za komentarze w większości konstruktywne i z którymi się właściwie zgadzam. Niekonsekwentny kontrast wynika z monitora, który jest wciąż nieskalibrowany i myślałem, że u innych będzie wystarczająco ciemno. Postaci po prawej miały być po lewej hen tam daleko, ale klient chciał bliżej i żeby je przybliżyć, zrobiłem te czary-mary z opadającą skarpą - no ale jak widać nie umknęło to Waszym wyliczeniom. Może skoro ilustracja jest klepnięta to wrócę do założeń ze szkicu, gdzie wszystko raczej grało. Tylko kiedy to zrobić...... Jakiś czas powisi jeszcze praca w takim stanie.

No i fajnie, że widać ten oldskull - dobrze się czuję w takich klimatach.

Miriam: spoko to wygląda, coś pokombinuję.

Dzięki

Edytowane przez Morbid Karbid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie cos tutaj definitywnie nie gra - koledzy juz cie wypunktowali:) anatomia glownej postaci tez do mnie nie przemawia. budynek w tle tez nie jest przemyslany - zbyt monotonny w strukturze i teksturze. fajnie ale z widocznymi bledami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimat i warsztat to bajka, pieknie to namalowales i wielki szacun jak zwykle, ale bardzo slabo czyta sie perspektywa, roznica miedzy panna na peirwsyzm planei a tymi ludzikami z pojazdem na 3 i krzakami pod nimi jest tak znikoma, ze wydaje sie jakby byli obok glownej postaci stali sobei obok jak goscie z kingsajzu, do tego bardzo sztywna poza panny, nogi wygladaja prawie jak protezy, mogles zaszalec jednak, zrobic ja jakas przycupnieta tam, wydaje mi sie, ze brakuje jakeis takei bardzo mocnego pierwszego planu jednak, jakbys dodal jeszce jedna postac gdzies z prawej bardzo blisko, moze tylko taki skromny kwalek ramienia, czy nawet ten kostur scifi czy cos, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heloł, widzę kilka "kwasów" pierwsza sprawa to coś dziwnego dzieje się ze skalą elementow na obrazku, np wodospad w zestawieniu z tym budynkiem,mam wrazenie ze jest jakies zaburzenie perspektywy poza tym szczegółowosc detalu na postaci w stosunku do roslin na których stoi, potraktowałes je "malarsko" i grzyzą się troszkę z postacią która jest zbyt "zdetalizowana" w stosunku do bezposredniego otoczenia, IMO powinna byc potraktowana luźniej. Kolory roslinnosci, szczegolnie w cieniach (na moim monitorze) sa tez troszkę zbyt pastelowe. Ogólnie jest fajnie i ciekawie - sam bym tak nie potrafił żeby nie było wątpliwosci - co oczywiscie nie przeszkadza mi jej skomentowac ;)

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie... dla mnie to raczej praca z tych "też bym tak chciał umieć" czy "kochanie wykręć numer do mojego psychoanalityka".. ehhh... świetna robota. Może nie tak odpicowana jak te na "czelendże" na CGTalku ale co tam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piofoks

swietna praca ( ale jak dla mnie format zbyt wydarzony , i kontrastu ciut więcej ) cala reszta mocno inspirująca.... pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladalem akurat maxa na komorce i obrazki otwieraja sie olbrzymie wiec zobaczylem na start kawalek nieba:) ale takie wodzenie po ekranie tworzy efekt tajemniczosci. Odkrywam obraz niemalze jak film hehe

 

Marcin, nie mialem okazji nigdy wczesniej lub pozniej poznac kogos tak uzdolnionego jak Ty.

Cale wroclawskie asp moze Ci asystowac trzymajac wirtualna palete z farbkami;)

Sa ludzie zdolni, w ktorych glowach jest wiedza, czasem swiadomosc, czasem talent, lata praktyki.

Na dobrym, zwykle hollywodzkim, filmie czlowiek potrafi sie zupelnie zatracic, w 100% niezmąconej

niczym koncentracji pochlaniajac kolejne sceny filmu.

Podobnie oglada sie Twoje obrazy - masz w glowie magie(przynajmniej wtedy, gdy nie spijasz sie

z Jarasem i Klickiem;)

 

Niektorzy sie tutaj troszke krzywdza z trybu odczuwania wchodzac w tryb oceniania.

Przy takim arcydziele kto by dbal o lekkie uchybienia.

To jakby dostac w prezencie milion dolarow i czepiac sie, ze niektore banknoty maja pozaginane rogi;)

 

Good luck!

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paweł za tak miłe słowa. Dzięki również innym, którzy wnikają w moje światy bez jakichś przesadnych analiz technicznych. Dla mnie klimat ilustracji jest najważniejszy. Aspekty techniczne trochę może na tym cierpią i długo jeszcze będę popełniał rażące dla niektórych błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności