Skocz do zawartości

Mudbox i technika wytłaczania z obrazka


Dracon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na potrzeby jednej firmy, muszę zapoznać się z techniką "wytłaczania" siatki na podstawie obrazka w programie Mudbox. Zasada działania jest dość prosta: zaimportować grafikę, Mudbox jakimś ekstra do tego przystosowanym narzędziem robi z tego siatkę, na tą siatkę nakładana jest później tekstura na podstawie której nanosi się już ręcznie drobne poprawki i voila projekt gotowy. Siatka taka jest tylko uwypukleniem zwykłego "plane" (tak mi się przynajmniej wydaje jak oglądałem już gotowy projekt. Moja prośba do was, to właśnie wyjaśnienie bardziej szczegółowe jak takie cudowne narzędzie w mudboxie się nazywa i jak mniej więcej przebiega proces takiego wytłaczania, jakieś ustawienia itp itd. szukałem po tutorialach ale chyba nie mogłem znaleźć profesjonalnej nazwy dla tej techniki. Jakby mógł ktoś podrzucić linka do takiego tutoriala albo z grubsza wytłumaczyć jak takie coś można by było stworzyć byłbym wdzięczny. Jeśli będzie trzeba wrzucę gotowy plik dxf i obj takiej siatki dla rozpoznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności