Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedsculpting nr 12: Własny Avatar


Vega

Rekomendowane odpowiedzi

Temat: Własny Avatar

 

Czas: 3h

 

Deadline: 11.03.10 godz. 20.40

 

Zasady:

 

 

-model może być wyrzeźbiony zarówno z dowolnej bryły prymitywnej( sphere, cube etc.) jak i z przygotowanej bazy- jeśli korzystamy z drugiej opcji czas przeznaczony na modeling musi zostać odjety od całkowitej puli. Pamiętaj ze jest to sculpting i twój model ma być wyrzeźbiony a nie wymodelowany.

 

- Można korzystać z dowolnej liczby obiektów na oczy, uzębienie i akcesoria. Nalezy jednak pamiętać ze czas jaki chcemy przeznaczyć na ich rzeźbienie również zalicza się do puli. Modele z których chcesz wyrzeźbić dodatki również muszą być bardzo proste - staraj się ograniczać do extredutowanych boxów/spher!

 

- Na finalnym obrazku powinny znajdować się dwa-trzy ujęcia modelu oraz poziomy podziału siatki. Przykład:http://img230.imageshack.us/img230/3559/szymek.jpg

 

- Obrazek nie powinien być szerszy niż 900px

 

- Model powinien być przedstawiony w prosty sposób - Zbrush'owe matcapy, Mudbuxowy viewport etc. Zaawansowany rendering/postprodukcja nie jest dozwolona. .

 

-Nie można korzystać z wcześniej przygotowanych modeli.

 

-Nagrodą jest wymyślenie tematu na przyszły tydzień i nieśmiertelna sława:)

 

Panowie do dzieła :) Życzę powodzenia i wielu prac.

 

(Temat założyłem na prośbę Lucka :) )

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Ja pojadę sobie własnego avatara z Avatara. Mój forumowy avatar to mój stary model, więc to nie miałoby sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam moją wersję Avatar'a :) Głowa wykonana w +/- 2h15min i kolorowanie w 45min. Nigdy nie kolorowałem nic w ZB dlatego tak słabo trochę wyszło, ale zawsze musi być ten pierwszy raz.

AvatarFin_nphrwp.jpg

 

Czekam na wasze sculpty :P Do mojego tematu w WIP'ie wrzuciłem więcej fotek, żeby tutaj nie robić śmietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny kolorek, co do oka to powinno się skopiować razem z kolorem, sprawdź czy masz opcje colorize w drugim oku włączoną, jeśli dalej nie działa możesz zrobić to łopatologicznie, czyli:

robisz uv'ke, dajesz polypaint do textury i tą tex narzucasz na drugie oko:

1. uv map -> AUV Tiles

2. textures -> new from polypaint

3. narzucasz tex na model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest szczery jakbys to wrzucil do jakiegos normalnego silnika renderujacego i wypalil jeszcze normal mapy, popracowal nad oczami to byloby gitesowo calkiem.

Zeet nie pekaj smerfy lecialy dobrych pare lat w TV i nikt nie narzekal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzys!3k racja mogłem tak zrobić. Kopiowałem a raczej mirrorowałem to oko subtool masterem.

Ulfar999 nie chce mi się robić retopologii na takie rendery poza tym ten model nie jest tego wart. Kolega z pracy robi model neytiri bo chce go użyć do zdjęcia i muszę powiedzieć ze to jest dopiero model, przy nim te nasze speedy to zwykłe bazgroły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

To i ja cos wrzuce moze... tak sobie pomazalem dzisiejszego poranka, ktory przypadkiem mialem wolny:) Ladne avatarki panowie:)

87554441.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Ok gotowe :)

avatar_01_full.jpg

 

Sorry że tak długo męczyłem ten sculpt, ale męczyłem go w wolnych chwilach. Domyślam się że robiłem go trochę dłużej niż 3h.

Poszedłem trochę na "łatwiznę" i wykorzystałem Basemesh Luckowy (http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=63586), bo chciałem najpierw upodobnić basemesh do siebie i później z niego Avatara wykonać. Niestety nie poszło... :D Podobny do mnie to on chyba nie jest :P

Może wrzucimy foty dla porównania, kto stworzył najbardziej podobnego?

 

Dzięki za przeciągnięcie "terminu".

Pozdro

 

EDIT:

właśnie skumałem że złamałem regulamin dwukrotnie :P sorry chłopaki...

avatar_01_full.jpg

Edytowane przez Creator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie skumałem że złamałem regulamin dwukrotnie :P sorry chłopaki...

Ja nie zauważyłem żadnego pkt. który złamałeś :P

 

Może wrzucimy foty dla porównania, kto stworzył najbardziej podobnego?

Jak w przeglądarce zobaczysz moją fotę to Twoja karta graficzna się spali :)

 

Ktoś jeszcze dłubie Avatara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności