Skocz do zawartości

[PROBLEM] Vray materiał - tekstura


Gość erka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem z którym nie mogę sobie poradzić, a dopiero poznaję vraya i modelowanie. Chodzi mi dokładnie o to, że praktycznie żaden materiał, który posiada mapę nie renderuje się z ową teksturą. ;/ Na forum znalazłem podobny problem, ale rozwiązanie brzmiało w stylu "pokręciłem gałkami i działa" ja powiem, że mi nie działa! hehe... wolałbym wiedzieć dlaczego tak jest i proszę o pomoc.

 

Jak na razie jadę na demie i robię same testowe rendery z prostymi przedmiotami. Vray 1.5 sp2.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wielkie dzięki!

W "global switches" wszystko było ok. Ale nie przypuszczałem, że ładując materiał, który ma załączony mapy i w "Maps" ścieżki do tych mam są wyświetlane, to muszę mimo wszystko te mapy załadować ponownie. I to mnie zmyliło, bo myślałem, że mapy są załadowane, lecz po prostu nie są wyświetlane.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, tyle, że wszystkie mapy mam dobrze załadowane, nic w vray global switches też mam wszystko zaznaczone.

 

Model powstał przez extrudowanie rysunku z cada i został połączony z inną sceną jeszcze, nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie :D

 

I tak: tekstury w material editorze się pojawiają, ale ani w viewporcie, ani w renderze ich nie ma.

Dla hecy :) zrobiłam sobie zwykłego boxa w tej scenie i nałożyłam teksturę i wszystko się pięknie pojawiło i wyrenderowało. Ja nie wiem, czy ja mam jakieś wykluczone obiekty gdzieś, które nie przyjmują tekstur, czy nie?

 

Naprawdę, już nie wiem, co jest grane.

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nic. Cały czas to samo. Obrysowałam rysunek spline, wyextrudowałam i nic. Cały czas to samo.

Przy okazji zauważyłam, że na niektóre obiekty, te najmniej skomplikowane mogę nakładać tekstury. I wszystko jest ok.

 

Zastanawiam się, czy nie włączyłam czegoś w edit spline albo edit mesh. No sama już nie wiem...

 

Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności